Fanatics لباس‌های بازیکنان NHL را به فهرست رو به رشد ورزش‌های حرفه‌ای خود اضافه می‌کند

Fanatics، پیشروترین تامین کننده پوشاک ورزشی دارای مجوز در جهان، از فصل 2024-25 شروع به ساخت و طراحی پیراهن برای بازیکنان NHL خواهد کرد که جدیدترین گسترش تجارت یکنواخت رو به رشد خود است.

Fanatics جایگزین آدیداس خواهد شد، که از سال 2017 پیراهن‌های بازیکنان می‌سازد. Fanatics در حال حاضر تمام پیراهن‌های کپی NHL را که طرفداران می‌توانند خریداری کنند، و همچنین تجهیزات تمرینی که بازیکنان و مربیان در تمرین و در طول بازی می‌پوشند، تولید می‌کند. به عنوان بخشی از یک قرارداد مجوز و حمایت مالی با NHL، لوگوی “F” این شرکت برای اولین بار در پشت پیراهن بازیکنان ظاهر می شود.

مایکل روبین، مدیر اجرایی Fanatics گفت: «ما این فرصت را داشتیم که نه تنها به برندی در پشت صحنه، بلکه به برندی در جلوی صحنه تبدیل شویم.

آدیداس در ماه ژوئیه اعلام کرد که قرارداد خود را به عنوان تامین کننده لباس و لباس لیگ پس از فصل 2023-24 تمدید نخواهد کرد.

Fanatics پس از تصاحب Majestic در سال 2017، شروع به ساخت لباس بازیکنان برای لیگ اصلی بیسبال کرد. برای NFL، نایک برای بازیکنان لباس می‌سازد، اما Fanatics پیراهن‌های NFL “اصیل” را می‌سازد که طرفداران می‌توانند بخرند. در هر دو مورد، نایک اسپانسر رسمی است، بنابراین لوگوی swoosh آن روی لباس‌ها قرار دارد.

هاکی یک دسته رو به رشد برای متعصبان بوده است. روبین گفت که شرکت او که به صورت خصوصی برگزار می شود، سالانه حدود 150 میلیون دلار لباس هاکی و سایر وسایل را به طرفداران می فروشد، در حالی که حدود 10 میلیون دلار زمانی که شرکت حدود 15 سال پیش با NHL شروع به کار کرد، افزایش یافته است. اکنون، علاوه بر پیراهن‌های هوادار، Fanatics ده‌ها هزار عدد نیز تولید خواهد کرد پیراهن‌هایی برای بازیکنان هر ساله، که همه آنها در کانادا ساخته می‌شوند، به عنوان بخشی از یک قرارداد جدید 10 ساله با NHL

گری بتمن، کمیسر NHL گفت: «این یک تحول منطقی از کاری است که ما در 15 سال گذشته انجام داده‌ایم.

Fanatics همچنین فروشگاه‌های کالایی در چندین عرصه NHL و همچنین فروشگاه شاخص لیگ در منهتن دارد و کلاه‌ها و پیراهن‌هایی را تولید می‌کند که بازیکنان پس از بردن جام استنلی می‌پوشند.

Fanatics که عمدتاً به دلیل فروش تجارت الکترونیکی شناخته می شود، اکنون حدود نیمی از آنچه را که می فروشد تولید می کند. بیشتر ظرفیت تولید آن از طریق خرید شرکت هایی مانند Majestic و Mitchell & Ness به دست آمده است که پوشاک تیم قدیمی و قدیمی تولید می کنند. روبین گفت که تجارت کالای این شرکت در سال جاری حدود 6 میلیارد دلار درآمد خواهد داشت و بیش از 80 درصد به طور مستقیم به صورت آنلاین یا از طریق حدود 2000 فروشگاهی که شرکت در آن فعالیت می کند به مصرف کنندگان فروخته می شود.

بخش یادگاری ها و کلکسیون های Fanatics با آستون متیوز، الکس اوچکین، ایگور شسترکین، ناتان مک کینون و سایر ستاره های NHL نیز کار می کند.

روبین در مورد داشتن لوگوی این شرکت در پشت لباس های NHL گفت: “متعصبان اکنون به یک شرکت 10 میلیارد دلاری نزدیک شده اند و هزینه قرار گرفتن در معرض قرار گرفتن برای سهامداران ما یک بازده عالی خواهد بود.”

در طول دهه 1990، اکثر لیگ‌های ورزشی بزرگ و تیم‌های آن‌ها با چندین تامین‌کننده برای تولید و فروش کالاهای مجاز قرارداد بستند. در یکی دو دهه گذشته، لیگ ها شروع به همکاری با تنها یک شرکت برای استانداردسازی تولید و توزیع کردند. ریباک تامین کننده انحصاری تجهیزات NHL بود تا زمانی که توسط آدیداس خریداری شد. پل لوکاس، بنیانگذار و سردبیر Uni Watch، یک وب سایت اختصاص داده شده به یونیفرم ها، آرم ها و مسائل مرتبط، گفت: قراردادهای NHL نسبت به سایر لیگ ها طولانی تر است.

CCM از سال 2000-1 تا 2003-4 ارائه دهنده انحصاری لباس بود. ریباک لباس های لیگ را از فصل 6-2005 تا 17-2016، قبل از اینکه آدیداس مدیریت کند، ساخت.

لوکاس گفت، بسیاری از طرفداران هاکی همچنین از برندهایی مانند CCM، Bauer و Koho قدردانی می کنند که “میراث طولانی و حافظه بزرگتری نسبت به برخی از مارک های مربوطه در سایر ورزش ها دارند.”

اما طرفداران هاکی نیز از تازه واردان از جمله Fanatics انتقاد کرده اند.

کریس کرمر، بنیانگذار و سردبیر Sports Logos.net، گفت که داشتن طراحی یک شرکت واحد برای لباس‌های هر تیم می‌تواند ظاهری شبیه به الگو ایجاد کند. جلوگیری از تکراری بودن در طراحی کار سختی است.»

اما او گفت که عموماً طرفداران ورزش تغییر را دوست ندارند. کرمر گفت: “آنها می خواهند آنچه را که با آن بزرگ شده اند، نفرین شود، همه و نظرات آنها محکوم شود.” او گفت که یونیفرم های رو به عقب «مانند تماشای یک آلبوم قدیمی خانوادگی است. با هاکی، ما دوست داریم گذشته را رمانتیک کنیم.»

Fanatics می‌گوید زمانی که در سال 2017 تولید پیراهن‌های ماکت را بر عهده گرفت، پس از صحبت با طرفداران، طراحی آن را تغییر داد. یکی از تغییرات شامل انعطاف پذیری بیشتر سپر در مرکز پیراهن ها بود تا راحت تر تا شوند و همچنین قابل شستشوتر باشند. Fanatics گفت همچنین بازیکنان و مدیران تجهیزات را بررسی خواهد کرد، زمانی که تولید پیراهن های آنها را در یک سال دیگر به دست بگیرد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما