5 آسانا یوگا برای کاهش وزن در زمستان & در اینجا نحوه انجام آنها آمده است سلامت نیوز

آساناهای یوگا برای کاهش وزن: زمستان زمانی است که ما دوست داریم آن گاجار کا حلوای مملو از قیمه، دسر شکلاتی گرم را بخوریم یا آن فنجان داغ کاکائو را که اغلب با شیر غلیظ و شکر درست می‌شود، بنوشیم. نیش در هوا با اشتهای سالم همراه است. مهمانی ها و گردهمایی ها در کریسمس و آخر سال نیز به معنای پرخوری و نوشیدن زیاد است. بنابراین به طور طبیعی، این زمانی از سال است که وزن اضافی اضافه می کنیم. آساناهای یوگا بخشی از بهزیستی کل نگر هستند و برخی آساناها که به طور منظم انجام می شوند، متابولیسم شما را افزایش می دهند و به شما کمک می کنند وزن خود را کنترل کنید. بیایید آساناها را بررسی کنیم.

1) اوتکاتاسانا (حالت صندلی)

ژست اوتکاتاسانا یا صندلی باعث ایجاد شکمی لاغر، باسن و پاها می شود.

چطور انجام دادن:

در حالی که پاهای خود کمی از یکدیگر فاصله دارند، صاف بایستید. دست های خود را صاف نگه دارید و آنها را از جلو دراز کنید. کف دست شما باید رو به پایین باشد و آرنجتان خم نشود. سپس مثل اینکه روی صندلی (خیالی) نشسته اید، زانوهای خود را خم کرده و لگن خود را به سمت پایین فشار دهید. سپس دست خود را در حالی که دست خود را بالای سر خود قرار دهید بالا بیاورید و وضعیت را حفظ کنید. نفس خود را بیرون دهید و بایستید. تکرار.

ژست صندلی

همچنین بخوانید: نکات منحصر به فرد کاهش وزن: چگونه از افزایش وزن در زمستان جلوگیری کنیم – 5 خوراکی که باید بخورید و از آن اجتناب کنید

2) ژست کبرا (بوجانگاسانا)

Cobra Pose یا Bhujangasana می تواند متابولیسم شما را افزایش داده و چربی بسوزاند.

چطور انجام دادن:

روی شکم خود دراز بکشید و پاهای خود را صاف نگه دارید. ادامه دهید تا ساعد خود را عمود بر زمین نگه دارید و بازوی خود را روی زمین در کنار آخرین قفسه سینه، در هر دو طرف قرار دهید. سپس بازوهای خود را فشار دهید تا بدنتان بلند شود. صاف نگاه کنید و به مدت 15 تا 20 ثانیه در حالی که به طور عادی نفس می کشید، وضعیت را نگه دارید.

بوجانگا-آسانا

3) Dhanurasana (ژست کمان)

این آسانا می تواند به شما کمک کند پوست اضافی را از دست ها و پاهای خود دور کنید.

چطور انجام دادن:

روی شکم خود دراز بکشید. پاهایتان باید کمی از هم فاصله داشته باشند و دستانتان در کنارتان باشد. با جمع کردن زانوهای خود مچ پا را نگه دارید. نفس بکشید و قفسه سینه خود را به آرامی از روی زمین بلند کنید. کشش را روی بازوها و ران های خود احساس کنید. این موقعیت را حدود 15 ثانیه نگه دارید. سپس نفس خود را بیرون دهید و به آرامی قفسه سینه و پای خود را روی زمین بیاورید و مچ پا را آزاد کنید. در حالی که بازوهای خود را در کنار خود قرار دهید استراحت کنید. ست ها را 3-4 بار تکرار کنید.

دانوراسانا

4) Setu Bandha Sarvangasana (پوزی پل)

این آسانا ماهیچه های مرکزی را تقویت می کند و به کاهش چربی شکم کمک می کند.

چطور انجام دادن:

به پشت دراز بکشید. زانوهای خود را خم نگه دارید و پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهید. بازوها را در کنار خود نگه دارید و کف دست ها رو به پایین باشد. سپس پاها را روی زمین فشار دهید، دم کنید و با بازوهای خود لگن خود را از زمین خارج کنید، بازدم کنید. بدن خود را بالا بیاورید تا فقط گردن و سرتان روی زمین صاف باشد. این وضعیت را نگه دارید و چند نفس عمیق بکشید.

یوگا-پل

5) ناواسانا (ژست قایق)

این یک آسانا یوگا عالی برای کاهش وزن، به خصوص چربی شکم است.

چطور انجام دادن:

صاف روی تشک بنشینید و پاهای خود را به سمت جلو دراز کنید. زانوهای خود را خم کنید و کمی به عقب متمایل شوید، هر دو پای خود را تا ارتفاع زانو بلند کنید. پاهای شما باید موازی با زمین باشد. اکنون، دستان خود را به سمت جلو ببرید. حداقل 30 ثانیه در این حالت بمانید و به حالت اولیه خود بازگردید. در حالی که پوز را رها می کنید نفس بکشید. استراحت کنید و 10 تا 15 بار برای نتایج عالی تکرار کنید.

قایق ژست

(سلب مسئولیت: مقاله بر اساس اطلاعات کلی است و جایگزین توصیه یک متخصص پزشکی نمی شود. زی نیوز این موضوع را تایید نمی کند. همیشه قبل از شروع یک رژیم ورزشی جدید با یک پزشک و یک یوگاکار حرفه ای مشورت کنید.)

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما