یک مورد عجیب 2.39 کرور روپیه خودروی لوکس بنتلی که در بریتانیا به سرقت رفت، به پاکستان رسید اخبار خودرو

در جریان یورش به یک ویلای مجلل در کراچی در روز شنبه، مقامات گمرکی در پاکستان یک خودروی لوکس بنتلی مولسان را پیدا کردند که از بریتانیا به سرقت رفته بود. هنگامی که مقامات پس از دریافت اطلاعاتی در مورد ماشین دزدیده شده از سوی آژانس ملی جرایم بریتانیا به خانه یورش بردند، آنها همچنین سلاح های بدون مجوز را در یک خانه ییلاقی دیگر کشف کردند. به گفته منابع، این خودرو چند هفته پیش در لندن به سرقت رفت و مسئولان این طرح توانستند با استفاده از اعتبارنامه یک مقام ارشد یکی از کشورهای اروپای شرقی، آن را به پاکستان بیاورند.

گفته می شود که دیپلمات مذکور اکنون از سوی دولت وی فراخوانده شده است. قیمت این وسیله نقلیه بیش از 300000 دلار آمریکا (تقریبا 60.6 میلیون روپیه پاکستان، حدود 2.39 کرور روپیه هند) است و بزرگترین و گران ترین سدان دست ساز این برند است.

پس از اینکه صاحب خانه مدارک کافی را ارائه نکرد، مقامات صاحب خانه و دلالی را که خودرو را به او فروخته بود، بازداشت کردند. به گفته مقامات گمرک، ثبت نام خودرو نیز جعلی بوده است. بر اساس گزارش FIR تشکیل شده توسط ماموران گمرک، به دلیل قاچاق خودرو مسروقه، بیش از 300 میلیون روپیه مالیات فرار شده است. این مقام گمرک گفت که همچنان در جستجوی مغز متفکر اصلی در کل راکت هستند.

همچنین بخوانید: این Maruti Suzuki Dzire آبی رنگ اصلاح شده با آلیاژهای 17 اینچی زیبا به نظر می رسد

بنتلی مولسان یکی از لوکس‌ترین سدان‌هایی است که در بین مدل‌های برندهای خودروهای لوکس مانند رولز رویس و مرسدس می‌باخ ایستاده است. سدان لوکسی که بین سال‌های 2010 تا 2020 تولید شد، همچنان از لحاظ لوکس و سبک با استانداردهای مدرن غنی است. این خودروی سنگین از یک موتور V8 دو توربوشارژر نیرو می گیرد. علاوه بر این، به دلیل این موتور، سرعت مولسان یکی از سریع‌ترین سدان‌های لوکس جهان بود.

با ورودی های PTI

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما