گوهر پنهان ریپورتاژ

سایت interflora که در زمینه فروش آنلاین گل فعال بود، کمپین ریپورتاژ آگهی بزرگی به راه انداخت و از رسانه های اینترنتی بسیاری بک لینک گرفت. نکته مهم و قابل توجهی که در این مبحث وجود دارد آن است که بر خلاف متدها و روش های دیگر لینک سازی یا به نوعی گرفتن بک لینک که می بایست به صورت ماهیانه یا سالیانه لینک ها تمدید شوند، لینک سازی از طریق انتشار ریپورتاژ آگهی به صورت همیشگی و مادام العمر بوده و به هیچ وجه ممکن از سایت های منتشر کننده حذف نخواهد شد. البته این فقط یک روی سکه است. اکثر این سایتها دارای اخبار هستند که در سایتهای ایرانی و خارجی انعکاس پیدا میکند و هر بار یک لینک (به عنوان منبع) دریافت میکنند. مثلاً یک سایت اخبار تکنولوژی را در نظر بگیرید. اما از آنجایی که خیلی سخت و معمولاً فقط در ازای دریافت مبلغ بیشتر حاضرند مقاله شما را در صفحه اصلی سایت خودشان هم نمایش دهند (چرا که نمیخواهند به اعتبارشان لطمه بزنند) و از طرف دیگر خوانندگان آنها هم بیشتر به دنبال اخبار هستند، خیلی نباید روی جنبۀ تبلیغاتی رپورتاژ در این سایتها حساب باز کنید.

هر ریپورتاژ آگهی از سه بخش اصلی عنوان، مقدمه و متن تشکیل شده است. این سایتها معمولاً خوانندۀ ثابت ندارند (یا شانس پیدا کردن مقالۀ شما توسط آنها کم است). به علاوه، وقتی یک سایت تفریحی مورد اعتماد گوگل باشد، معمولاً مقالۀ شما در آن شانس بالایی برای رتبه گرفتن دارد. با این حال، وبسایتهای تفریحی معتبر و مورد اعتماد گوگل کم نیستند و رپورتاژ در این وبسایتها قطعاً به سئو شما کمک میکند. 1. رپورتاژ شما در معرض دید خوانندگان قرار نمیگیرد و بنابراین فقط از لحاظ سئو برای شما تاثیرگذار خواهد بود. ما در این مقاله تمام رازهایی که لازم بود برای یک انتخاب آگاهانه بدانید را به شما گفتیم. سایتهای منتشرکننده رپورتاژ آگهی به طور معمول اجازۀ قرار دادن 3 لینک فالو را در یک مقاله میدهند. استفاده از ریپورتاژ آگهی چه مزایایی دارد؟ به هیچ وجه از مطالب کپی شده استفاده نکنید. دور از ذهن نیست که افراد خورۀ تکنولوژی، هر روز زمانی را به خواندن مطالب جدید این سایت اختصاص بدهند. اکثر وبسایتها، رپورتاژ شما را در صفحه اصلی و بین مطالب خود منتشر میکنند. علت اصلی این مسئله اینجاست که وقتی رپورتاژ خود را در یک سایت پرمخاطب منتشر میکنید و روی کلمات کلیدی موردنظرتان لینک میدهید، میتوانید از یک سایت معتبر لینک فالو (Follow) داشته باشید.

علت اصلی نشر این مطلب این است که می بینیم بسیاری از تازه کاران یا کسانی که می خواهند استارتاپ یا شرکت یا سایت خود را راه اندازی کنند، در حال طی مسیری اشتباه هستند که باعث هزینه زیاد و اتلاف وقت آنها و نهایتا عدم موفقیت شان می شود. اما در این بین، وبسایتهایی هم هستند که رپورتاژ اگهی را فقط در دستهبندی رپورتاژ منتشر میکنند و خبری از آن در صفحه اصلی نیست (البته گاهی با پرداخت مبلغ بیشتر، انتشار رپورتاژ در صفحه اصلی هم انجام میشود). 2. به دلیل اینکه رپورتاژ شما از صفحه اصلی وبسایت لینکی نمیگیرد، از صفحه اصلی سایت اعتبار نمیگیرد و در نتیجه، اعتبار کمتری به سایت شما منتقل میشود. در صورتی که آن پست به صورت جذاب طراحی شده باشد، در انتها، لینکی از یک فردی که همیشه در حال مسافرت است قرار میگیرد؛ در این صورت ممکن است شما وارد صفحهی آن فرد شوید و او را دنبال نمایید. 70 درصد نیاز مخاطب را رفع نمایید و 30 درصد تبلیغ کنید. شما می توانید با فراگیری آموزش سئو تمامی مباحث و الگوریتم های جدید گوگل را یاد بگیرید و خدمات مهم خود را در موتور جستجوی گوگل و شبکه های اجتماعی به کاربران اینترنتی معرفی نمایید.

سئو مجموعه اقداماتی است که برای بهبود رتبه سایت انجام میشود. پس طبیعی است که خوانندگان ثابتی داشته باشند که مدام به آنها سر بزنند. پس قبل از سفارش رپورتاژ، همیشه مطمئن شوید که انتشار آن به صورت دائمی خواهد بود. پس از آنکه استراتژیست محتوا اقدامات لازم را انجام داد، درخواست نگارش محتوا به کارشناس محتوا داده میشود. آخرین مسالهای که هنگام ارزشگذاری بر روی یک وبسایت باید انجام دهید، این است که وبسایت مقصد چه محدودیتهایی از نظر تعداد کلمات و تصاویر برای شما قرار داده است. این تعداد مناسب است، چرا که دست شما برای لینک دادن به صفحات مختلف وبسایت خودتان باز است. چرا که عملاً خبری از تاثیر طولانیمدت لینک نیست و تاثیر رپورتاژ برای شما کم میشود. با این حساب، گرفتن لینک نوفالو از یک وبسایت قرار نیست تاثیر خیلی زیادی روی رتبۀ سایت شما بگذارد. اتوریتی: که هر چه بیشتر باشد بهتر است و تاثیر بهتری روی سئوی سایت شما دارد.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما