کنگره CMO کارناتاکا را به دخالت در نامزدی متهم کرد. Bommai پاسخ می دهد اخبار هند

مبارزات انتخاباتی در کارناتاکای محصور در نظرسنجی تشدید شده است و حوادث بازی سرزنش نیز به همین ترتیب است. با نزدیک شدن به پایان بررسی نامزدی توسط کمیسیون انتخابات، کنگره ادعا کرده است که دفتر وزیر ارشد ایالت از افسران بازگشته از مناطق مختلف فراخوانده است تا نقص در درخواست های ثبت شده توسط نامزدهای مخالف را پیدا کنند و اشتباهات نامزدهای BJP را اصلاح کنند. دی کی شیواکومار، رئیس کنگره کارناتاکا، از کمیسیون انتخابات خواست تا این موضوع را بررسی کند. ب.س بومای، رئیس وزیر، در واکنش به این اتهامات گفت که کمیسیون انتخابات یک نهاد مستقل است و بر اساس قوانین خود کار می کند.

DK Shivakumar گفت که یک توطئه بزرگ برای رد درخواست های نامزدهای کنگره در حال انجام است. او با ذکر مثالی از یک حادثه، مدعی شد که مدیرکل کارناتاکا مستقیماً با دفتر بازگشت تماس گرفت تا اشتباهات در نامزدی نامزد BJP از حوزه انتخابیه ساونداتی یلما را اصلاح کند. وی در حالی که خواستار تحقیق در مورد این موضوع شد، گفت: “نیازی به توضیح در مورد اینکه چگونه یک تیم بزرگ در تلاش برای رد درخواست (من) است وجود ندارد. همه شما در مورد آن مطلع شده اید.”

در واکنش به این اتهامات، رئیس جمهور BS Bommai گفت: “کمیسیون انتخابات یک نهاد مستقل و بر اساس قانون اساسی تشکیل شده است. این کمیسیون بر اساس قوانین کمیسیون انتخابات اداره می شود. بنابراین، بحث دخالت در میان نیست. او از شکست خود می ترسد، بنابراین او می ترسد. هر روز صبح ادعاهای بی اساس و بیهوده ای می کند. بومای همچنین از کنگره خواست که ابتدا خانه خود را مرتب کند و افزود که شیواکومار ابتدا باید به درون خود نگاه کند. او گفت که آنچه شیواکومار با سیددارامایا کرد برای همه شناخته شده است.

بر اساس گزارش کمیسیون انتخابات ایالتی، تا روز جمعه در مجموع 3044 نامزد معتبر یافت شد و بررسی نامزدهای انتخاباتی ساواداتی یلما، اوراد، هاوری (SC)، رایچر و شیواجیناگر احتمالا امروز تکمیل می شود. به گفته دفتر مدیرعامل، از 3044 نامزد معتبر معرفی شده – 219 نفر از BJP، 218 کنگره، 207 از JD(S) هستند، در حالی که بقیه همه از احزاب کوچک و مستقل هستند.

در مجموع 4989 نامزدی از این نامزدها دریافت شده است. کارناتاکا در 10 می در یک مرحله رای خواهد داد و نتایج در 13 می اعلام خواهد شد.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما