کاگامه رئیس جمهور رواندا می گوید آفریقا در حال انجام وظیفه خود است، اما باید کارهای بیشتری انجام دهد

گزارش مهم دبیرکل، دستور کار مشترک ما از زمانی که یک سال پیش ارائه شد، ارزش آن افزایش یافته است. اما او هشدار داد که این تصور که نظام بین‌الملل دیگر از عهده این وظیفه برنمی‌آید، تنها عمیق‌تر شده است.

همکاری بین المللی می تواند چالش ها را برطرف کند

علیرغم کاستی‌ها، او نشان داد که سلامت جهانی نمونه‌ای است که نشان می‌دهد چگونه همکاری بین‌المللی می‌تواند با موفقیت به «مسائلی که برای همه ما اهمیت دارد» رسیدگی کند.

آقای کاگامه در سخنرانی خود در مناظره سالانه سطح بالا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، از صندوق جهانی مبارزه با ایدز، سل و مالاریا برای نجات جان افراد بی‌شماری در آفریقا و فراتر از آن و همچنین تقویت سیستم‌های بهداشتی قدردانی کرد.

برای افزایش تاب‌آوری آفریقایی‌ها در برابر همه‌گیری‌های آینده، او اعلام کرد که «تامین مالی خارجی باید همراه با افزایش بودجه داخلی برای سلامت باشد». وی به تلاش‌های در حال انجام برای همکاری با شرکا برای آوردن تولید واکسن به این قاره اشاره کرد.

بازی سرزنش مشکلات را حل نمی کند

رئیس جمهور رواندا به وضعیت امنیتی در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) اشاره کرد که کشورهای همسایه را در معرض حملات فرامرزی قرار داده است که «کاملاً قابل پیشگیری هستند». او با حمایت از اراده سیاسی برای یافتن و رسیدگی به علل ریشه‌ای بی‌ثباتی در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو، اظهار داشت که «بازی سرزنش مشکلات را حل نمی‌کند».

وی همچنین حمایت خود را از ابتکارات منطقه ای به عنوان راهی برای تکمیل تلاش های سازمان ملل برای مقابله با تروریسم و ​​ایجاد صلح، با اشاره به تلاش های موفقیت آمیز در این زمینه در جمهوری آفریقای مرکزی و مهار افراط گرایی خشونت آمیز در شمال موزامبیک که توسط رواندا و جامعه توسعه آفریقای جنوبی انجام شده است، ابراز کرد. SADC).

آینده دیجیتال است

وی با قدردانی از تصمیم برای برگزاری اجلاس آموزش تحول آفرین، بر دیدگاه خود تأکید کرد که آینده میلیاردها کودک و جوان در سراسر جهان به غلبه بر چالش‌های فراگیری و کیفیت آموزش بستگی دارد، زیرا جهان پس از این همه‌گیری بهبود می‌یابد.

آقای کاگامه در ادامه خواستار مشارکت عمومی و خصوصی برای ایجاد شغل برای جوانان در سراسر قاره و سرمایه گذاری عادلانه در فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی شد. او با حمایت از مشاغل دیجیتال با کیفیت بالا به عنوان پاسخی عملی به مهاجرت های غیرقانونی و کاهش شکاف درآمدی بین اقتصادهای ثروتمند و در حال توسعه، اظهار داشت: آینده دیجیتالی است.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما