jeejowbanner

کار پرسپولیس برای قهرمان نشدن سخت است

کد خبر : 1923599 |
07 اردیبهشت 1402 ساعت 06:00 |
55.3K بازدید |

18
دیدگاه

آخرین آپدیت از شرایط مثلث مدعیان؛

اگر اتفاقات فوتبال قابل پیش‌بینی بود، اصلاً نباید ملوان از سپاهان امتیاز می‌گرفت تا قهرمانی در لیگ بیست‌ودوم در اختیار پرسپولیس قرار بگیرد.

کار پرسپولیس برای قهرمان نشدن سخت است

به گزارش “ورزش‌سه”، منطقی نیست تیمی بعد از 8 بازی نبردن و ناکامی در ثبت کلین‌شیت، در ورزشگاه مملو از جمعیت مدعی قهرمانی به میدان برود و امتیاز گرفتن اما ملوان این کار مهم را انجام داد. بنابراین به همین نسبت هم احتمال دارد یکی از رقبای بعدی شگفتی‌ساز شود و پرسپولیس هم معادلات را به هم بریزد. با این همه اما، وجودی وجود دارد که نشان می دهد کار پرسپولیس برای قهرمان نشدن خیلی سخت است و در واقع این تیم بخواهد، شاید نتواند جام را از دست بدهد!

* سه حریف بحران‌زده
در حال‌حاضر پرسپولیس با 57امتیاز بالاتر از سپاهان 56امتیازی و استقلال 55امتیازی در جدول صدر قرار گرفته است. بنابراین اگر هر 3بازی پایانی خود را با پیروزی پشت سر بگذارند، قطعا خواهند شد. این 3حریف اما تیم‌هایی هستند که برای سرخپوشان سخت به نظر نمی‌رسند. اولین رقیب قرمزها گل‌گهر سیرجان است که در شرایط عادی تیمی به‌نظر می‌رسید، اما یادتان می‌تواند مدیران را از دست داده و پس از جدایی امیر قلعه‌نویی، از 4 بازی فقط یک پیروزی کسب کرده باشد. البته 2تیم ابتدا در جام‌حذفی با هم پیکار می‌کنند و شاید نتیجه این مسابقه در مقایسه‌های لیگی‌شان هم اثر بگذارد. دومین رقیب پرسپولیس، پیکان است که امسال شاید بدترین آمار گل زده در تاریخ را به جا گذاشته؛ 11گل در 27بازی! اگر سرخپوشان موفق به شکستن قفل دروازه این تیم شوند، بعید است کار سختی برای کسب 3امتیاز داشته باشند. نهایتا هم تیم یحیی گل‌محمدی باید در قائمشهر به مصاف نساجی برود؛ حریفی که در 13مسابقه اخیر موفق به کسب پیروزی نشد و همین هفته هم 4گل از صنعت نفت آبادان دریافت کرد! در صورتی که نساجی روز آخر نیازی به کسب امتیاز برای بقا در لیگ نیست، کار پرسپولیس حتی آسان‌تر هم خواهد شد.

1857614

* شاید رقبا هم امتیاز بدهند
از طرف دیگر این احتمال به‌طور جدی وجود دارد که 2مدعی دیگر قهرمانی هم در هفته‌های پیش‌رو امتیاز از دست دادن دارد. سپاهان به‌ترتیب با نفت مسجدسلیمان(بیرون)، پیکان(خانه) و مس کرمان(بیرون) بازی دارند که در این میان نبرد با 2تیم فنوس‌به دست نفت و مس می‌توان دردسرساز شود. مسابقات استقلال حتی سخت‌تر هم هست. آبی‌ها به‌ترتیب باید با نفت آبادان(خانه)، مس رفسنجان(بیرون) و تراکتور(خانه) پیکار کنند که در مورد مشکلی 2بازی آخر نیازی به توضیح نیست؛ مخصوصا که تیم ریکاردو ساپینتو معمولاً در برابر رقبای بالای جدولی مشکل دارد و هیچ بعید نیست هم امتیاز از دست بدهد.

* دست بالا نسبت به استقلال
دیگر اتفاق مثبتی که در این هفته شیرین برای پرسپولیس رخ داد، سبقت گرفتن این تیم از استقلال در فاز مسابقات رودرو بود. با توجه به پیروزی در دربی برگشت، حالا اگر امتیازات سرخابی‌ها در پایان فصل مساوی شود، پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد بود. این به سرخ‌ها امکان می‌دهد یک بازی مساوی بدهند و نگران 3برد احتمالی رقیب سنتی نباشند. پیش از این که این قاعده شامل سپاهان نمی‌شود و اگر طلایی‌پوشان 9امتیاز باقیمانده را بپذیرد، پرسپولیس چاره‌ای جز بردن همه مسابقات رو ندارد.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما