jeejowbanner

کاخ می گوید شاهزاده هری بدون مگان در مراسم تاج گذاری پادشاه چارلز شرکت خواهد کرد

کاخ باکینگهام روز چهارشنبه گفت که شاهزاده هری ماه آینده در مراسم تاجگذاری پدرش شرکت خواهد کرد و به گمانه زنی ها در مورد اینکه آیا روابط تیره بین دوک ساسکس و سایر اعضای خانواده سلطنتی یکی از بزرگترین رویدادهای سلطنتی در یک نسل را لکه دار خواهد کرد، پایان داد.

کاخ گفت که همسر هری، مگان، و دو فرزندشان شرکت نخواهند کرد. مراسم تاج گذاری پادشاه چارلز سوم در 6 می در کلیسای وست مینستر لندن برگزار می شود.

از زمانی که هری و مگان از وظایف سلطنتی در سال 2020 کناره گیری کردند و به ایالات متحده نقل مکان کردند، دوک ساسکس در چند مراسم سلطنتی از جمله مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم در سپتامبر و شاهزاده فیلیپ در سال 2021 شرکت کرد. اما حضور او در مراسم تاج گذاری و همسر و فرزندانش، پس از مصاحبه ها، مستندها و خاطرات هری، “Spare” که شکاف فزاینده ای را در خانواده سلطنتی به تصویر می کشد، همواره موضوع گمانه زنی ها بوده است.

خبر بازگشت کوتاه هری به خانواده سلطنتی تنها یک ماه پس از آن منتشر شد که از او و مگان خواسته شد از کلبه فراگمور، خانه پنج خوابه خود در محوطه قلعه ویندزور نقل مکان کنند. ملکه الیزابت این خانه را در زمان عروسی آنها در سال 2018 به این زوج پیشنهاد داد و زمانی که آنها پس از نقل مکان به مونتسیتو، کالیفرنیا از بریتانیا دیدن کردند، این خانه به عنوان پایگاه خانه آنها بود.

این زوج که در سال 2020 درباره کناره گیری خود از وظایف سلطنتی مذاکره کردند، از زمانی که بریتانیا را ترک کردند در کانون جنجال های رسانه ای متعدد قرار گرفتند.

خاطرات هری به دنبال مجموعه‌ای از مصاحبه‌های پرمخاطب و یک سریال نتفلیکس بود که در آن او و مگان آزار و اذیت مداوم رسانه‌های خبری بریتانیا را توصیف کردند. اما این یک مصاحبه فوق‌العاده با اپرا وینفری در سال 2021 بود که در آن مگان گفت که اعضای خانواده سلطنتی نگرانی‌های خود را در مورد رنگ پوست نوزاد متولد نشده آن زوج مطرح کرده‌اند، که دوره جدیدی از تنفر را برای افراد معمولاً لب‌های تنگ نشان می‌دهد. خانواده سلطنتی

هری در خاطرات خود نوشت که او و مگان امیدوارند به برخی از وظایف سلطنتی خود ادامه دهند و امنیت را که با عنوان هایشان همراه بود حفظ کنند. در عوض، هری نوشت که پس از جلسه‌ای که رسانه‌های خبری بریتانیا آن را “اجلاس ساندرینگام” نامیدند، متوجه شدند که دیگر نماینده ملکه نخواهند بود و امنیت خود را از دست خواهند داد.

هری می نویسد: “من کشور مادرم را دوست دارم و خانواده ام را دوست دارم و همیشه خواهم داشت.” “فقط ای کاش، در دومین تاریک ترین لحظه زندگی ام، هر دو در کنار من بودند.”

با این حال، گفته می شود که هری تا زمان مرگ ملکه با او صمیمی بوده است. این زوج که نام دخترشان را لیلیبت از نام مستعار دوران کودکی ملکه گذاشته بودند، آوریل گذشته به طور غیرمنتظره از او دیدن کردند.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما