کاخ سفید باید از ورود «اف بی آی» به عمارت ترامپ بی‌اطلاع بود

عنوان کاخ سفید گفته است که رئیس‌جمهور آمریکا و همه افراد کاخ سفید هیچ اطلاعی از مأموران «اف بی آی» به عمارت آمریکا در فلوریدا نداشتند.

به گزارش فارس، «کارین ژان پیر» سخن کاخ سفید روز گذشته (سه شنبه) در کنفرانس خبری به خبرنگاران تصریح کرد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از حمله نیروهای «اف بی آی» به اقامتگاه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دولت آمریکا در «مارالاگو» ایالت فلوریدا بیاطلاع بوده است.

وبگاه تحلیلی «پولتیکو» گزارش داد، ژان پیر روز گذشته (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران گفت که سفید و سفید در مورد کشور آمریکا از سوی اف بی آی، اطلاع‌رسانی یا اطلاع رسانی قبلی است.

وی در این خصوص گفت: «رئیس‌جمهور هیچ گزارشی در این خصوص نداشت، خیر. هیچ‌کس درکاخ سفید از قبل نداشت».

رنگ سفید سپس در ادامه گفت که باید روز دوشنبه هفته جاری از طریق گزارش‌های عمومی از تفتیش عمارت بانک اطلاع پیدا کرد، «ما مثل مردم آمریکا از این قضیه پیدا کردیم».

ژان پیر تصریح کرد که وزارت دادگستری آمریکا از بخش‌جمهوری بیشتر در تحقیقات مستقل است و حاضر نمی‌شود توضیح دهد و همچنین بر اظهارنظر پیشین رئیس‌جمهور مبنی بر قانون وی بر «حاکمیت» داخلی کرد.

طبق گزارش پولتیکو، باید شخصاً درباره این تفتیش اظهارنظر نکرده باشد.

«دونالد رئیس» رئیس جمهور سابق آمریکا بامداد سه‌شنبه از یورش نیرو‌های «اف‌بی‌آی» به عمارت خود موسوم به مارالاگو واقع در ایالت فلوریدا خبر داد.

با صدور بیانیه‌ای گفت نیرو‌های اف‌بی‌آی در تعداد بسیار زیاد عمارتی را محاصره کرده، به داخل آن هجوم آورده و تفتیش می‌کنند.

رئیس جمهور سابق آمریکا توضیح داد: «پس از همکاری من با ارگان‌های دولتی ذی‌ربط، این یورش بدون اعلام نیاز به منزل و مناسب نبود. این رفتار نادرست دادستانی، استفاده از سیستم عدالت به عنوان یک سلاح و حمله دموکرات‌های چپ رادیکال است که به شدت نمی‌خواهند من برای جمهوری در سال ۲۰۲۴ نامزد شوم، به ویژه بر اساس نظرسنجی‌های اخیر، و به همین ترتیب هر کاری برای انجام جمهوریخواهان انجام شود. و محافظه‌کاران در انتخابات میان دوره آتی کنگره انجام خواهد داد».

با بیان اینکه آمریکا به یک کشور ورشکسته جهان سومی تبدیل شده است، تصریح کرد: «چنین حمله‌ای فقط در کشور‌های ورشکسته و جهان سومی می‌تواند رخ دهد. متأسفانه، آمریکا به یکی از آن کشورها تبدیل شده است که در سطحی که قبلاً دیده نشده بود، فاسد شده است. آن‌ها حتی داخل گاوصندوق من هم نفوذ کردند! تفاوت بین این اقدام و واترگیت چیست، جایی که اجیرشده‌ها به کمیته ملی دموکرات‌ها نفوذ می‌کنند؟ در اینجا، عکس، دموکرات‌ها وارد خانه چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده شدند».

روزنامه «واشنگتن پست» هم به نقل از یک منبع مشخص گزارش داد: «یورش به اقامتگاه با مجوز دادگاه به دلیل سوءاستفاده احتمالی وی از اسناد تقسیم‌بندی شده انجام شد. این حکم تفتیش در جستجوی شواهد احتمالی از جرم سوءاستفاده از اسناد محرمانه دولتی صادر شد».

واشنگتن‌پست در ادامه خبر داد که حکم تفتیش عمارت ترامپ در فلوریدا را عالی‌ترین مقام‌های وزارت دادگستری آمریکا صادر کردند.

شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز» دقایقی بعد به نقل از دو منبع اعلام کرد که هزاران سند از محل اقامتگاه به عنوان بخشی از تحقیقات و حکم دادگاه ضبط شد.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما