چگونه یک عروسی بدون الکل برنامه ریزی کنیم

یک سال پیش، وقتی دخترم ازدواج کرد، همه ما مجبور شدیم در برنامه ریزی عروسی بیش از حد معمول از دام ها عبور کنیم.

هدف خانواده ما این بود که از دخترم، کریسولا مارکولاکیس، 32 ساله، که تازه هوشیار شده بود، محافظت کنیم و به داماد آینده ام، جاش شارگل، 32 ساله، که هفت سال تلاش کرده بود، احترام بگذاریم. بنابراین، طبیعتاً سؤالاتی در مورد سرو الکل یا داشتن نوار ضد صفر مطرح شد. آیا میهمانان ما از ماکت‌های غیرالکلی یا «نوشیدنی‌های کاربردی» غنی‌شده با مواد طبیعی با هدف افزایش وضعیت عاطفی یا فیزیکی لذت می‌برند. و آیا داشتن آنها در اطراف باعث تحریک دختر و شوهر من می شود که می تواند منجر به هوس شود؟

از آنجایی که بهبودی یک فرآیند مداوم است، دیدگاه‌های آن‌ها در مورد نوشیدنی‌های غیرالکلی ریشه در رویکرد اولیه آن‌ها برای بهبودی داشت: او الکلی‌های گمنام بود و او خوش شانس‌ترین باشگاه، یک جامعه پشتیبانی آنلاین بود. AA از مجموعه ای از اصول معنوی، دوازده قدم پیروی می کند. گروه‌های پشتیبانی آنلاین بهبودی مانند Luckiest Club که در طول تعطیلی همه‌گیری محبوب شدند، از اعضا نمی‌خواهند از یک عقیده جزمی پیروی کنند یا حتی بیماری خود را اعلام کنند.

داماد من مخالف هر چیزی شبیه الکل بود و معمولاً به آب گازدار می چسبد، در حالی که دخترم یک ایستگاه ماکت می خواست. همانطور که آن دو در مورد پیامدهای جایگزین های الکلی بحث می کردند، خانواده ما به طور فزاینده ای تحت فشار قرار می گرفت زیرا ما چیزی در مورد روند بهبودی نمی دانستیم. ما در حال یادگیری در مورد اختلال مصرف الکل در زمان واقعی بودیم.

ما در مورد تعصبات ناگفته مربوط به بیماری دخترمان و اینکه آیا دوستان و خانواده ما نه تنها شامپاین را از دست می دهند بلکه او و شوهر جدیدش را قضاوت می کنند تعجب کردیم. در پایان، این زوج قبل از اینکه گزینه‌های مطمئنی را به ما ارائه دهند، درباره آنچه که عاقلانه بود، مذاکره صمیمانه‌ای داشتند. هیچ الکلی وجود نداشت، و “نوشیدنی مشخص این زوج” معجونی شبیه مشت بود که در بطری های شیشه ای سرو می شد.

تا روز عروسی آنها، سفرهای هوشیارانه دختر و دامادم به هم تنیده شد: او تصدیق کرد که بیش از یک راه برای متانت وجود دارد. او قبول کرد که ماکت‌ها بیش از حد ارزیابی شده‌اند، و اکنون از آنها خودداری می‌کند. اتحادیه آنها تمام شب با آب گل سنجد درخشان و خوشمزه برشته شد.

هنگامی که تعیین کردید خود و شریک زندگیتان در طیف هوشیاری قرار دارید، سپس می توانید نوشیدنی هایی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد با خیال راحت جشن بگیرید و همچنان تجربه ای ایجاد کنید که برای شما به عنوان یک زوج صادق باشد و برای مهمانان لذت بخش باشد.

کریس مارشال، مالک Sans Bar در آستین، تگزاس، یک بار و آکادمی بدون الکل برای افرادی که مایل به راه اندازی کسب و کار بدون الکل هستند، گفت: “کشف و درک رابطه شما با الکل یک فرآیند مادام العمر است و عمیقاً شخصی است.” میزبان مهمانی، صاحب بار، یا تأثیرگذار اجتماعی. “مشاهده متانت به عنوان یک طیف بسیار مفید است.”

رایان همپتون، 42 ساله، و شان اودانل، 30 ساله، هر دو از لاس وگاس، بلافاصله پس از ملاقات در سال 2018 در یک اجلاس ملی سوء مصرف مواد مخدر در آتلانتا، به سرعت ارتباط شدیدی برقرار کردند و به هوشیاری خود پیوند زدند. این چیزی بود که هیچ کدام قبلاً در بهبودی تجربه نکرده بودند. هم آقای همپتون، نویسنده کتاب‌هایی درباره بحران اعتیاد به مواد افیونی و یک فعال ترک اعتیاد، و هم آقای اودانل، مدیر اجرایی بنیاد بهبودی، خواستار عروسی خود در 18 مارس 2023 در مونت چارلستون، نوا بودند. خشک باشد

آقای همپتون گفت: “با توجه به وضعیت ما، هوشیاری و کاری که به صورت حرفه ای انجام می دهیم، هیچ انتظاری جز یک عروسی هوشیار وجود نداشت.”

برای دیگران، تصمیم ممکن است چندان واضح نباشد. آقای مارشال گفت: «از شش عروسی که من در سال 2022 میزبانی کردم، سه نفر از زوج‌ها در مورد سرو کردن یا ننوشیدن مشروبات الکلی بحث کردند، و تصمیم بر این بود که اگر گزینه الکل وجود نداشته باشد، مهمانان چه می‌گویند. او گفت، اگرچه آن زوج ها تصمیم به امتناع گرفته بودند، اما نمی توانستند الکل را رد کنند، زیرا احساس می کردند مهمانان ناامید خواهند شد.

آقای همپتون که از سال 2015 هوشیار بوده است، گفت: «اعتراف می‌کنم که برای مدت کوتاهی از برگزاری یک عروسی خشک سؤال داشتم، زیرا یادم می‌آید زمانی که در کالج بودم در یک عروسی شرکت کردم – من یک مهماندار بودم. در فرآیند برنامه ریزی، احساس خوبی داشتم که کمی خودخواه باشم. من بیش از حد نگران این بودم که دیگران چه فکری می‌کنند و اینکه آیا زمان خوبی را سپری می‌کنند.»

دکتر آنا لمبکه، روانپزشک و نویسنده “ملت دوپامین” می خواهد انتظار الکل را به چالش بکشد. دکتر لمبکه، که همچنین استاد روانپزشکی در استنفورد است، گفت: «من فکر می‌کنم افرادی که به عروسی دعوت می‌شوند، زمانی که افرادی که در حال ازدواج هستند در حال بهبودی هستند، انتظار الکل داشته باشند. «این موقعیت‌های مرگ و زندگی برای بسیاری از مردم است. این یک موضوع پیش پا افتاده نیست.»

با این حال، گاهی اوقات، نزدیک‌ترین زوج‌ها در مورد احترام به متانت‌شان کمتر انعطاف‌پذیر هستند، به‌خصوص اگر عروس یا دامادها از خانواده‌ای هستند که فرهنگ مشروب‌خواری زیاد دارند یا اگر آن دو گروه دوستان نوشیدنی خود را ترک نکرده باشند.

دکتر لمبکه گفت: «افرادی که از نوشیدن به عنوان روان کننده اجتماعی یا سرگرمی اصلی خود استفاده می کنند، دیدگاه متفاوتی از جهان دارند که تقریباً مانع از آن می شود. ارتباط.”

با این حال، آقای همپتون معتقد است که این ننگ در حال برداشتن است، تا حدی به دلیل جنبش “هشیار کنجکاو”.

استفانی رایس، بنیانگذار Better Bar، یک سرویس رویداد خصوصی در سانفرانسیسکو، شکافی را در بازار برای تجربه بار تلفن همراه بالا دید که شامل الکل نمی‌شد. در سال 2021، او شروع به میزبانی بارهای پاپ آپ برای مشتریان شرکتی در سیلیکون ولی و رویدادهای خصوصی مانند نامزدی و عروسی کرد. او گفت: “ما به جمعیت کم الکل و بدون الکل پاسخ می دهیم.” او متوجه یک تغییر فرهنگی در مراسم عروسی شده است که در آن تمرکز بیشتری بر سلامت و تندرستی بیش از نوشیدن الکل وجود دارد.

خانم رایس گفت: “من فکر می کنم به زودی به جایی خواهیم رسید که در آن هیچ قضاوتی وجود ندارد.” “اگر در یک رویداد نوشیدنی در دست دارید، مهم نیست که چه چیزی در آن است.”

هر دو Better Bar و Sans Bar در تجربه بار صرفه جویی نمی کنند. خانم رایس گفت: «مهمان‌های ما همه بطری‌ها را می‌بینند و مستقیماً با متصدخانه ارتباط برقرار می‌کنند. گفت و گو و آموزش در مورد این نوشیدنی ها بسیار مهم است.

آقای مارشال همچنین تاکید کرد که زوج‌های هوشیار که میزبان یک بار غیرالکلی هستند، نباید انتظار داشته باشند کمتر هزینه کنند. او گفت: «یک نوشیدنی خوش‌ساخت و مرتفع که حاوی الکل نیست، به اندازه نوشیدنی‌های الکلی نیاز به تلاش دارد و باید برای آن بودجه اختصاص دهید.

لیست نوشیدنی‌های Better Bar شامل نوشیدنی‌های کاربردی با موادی مانند CBD، آداپتوژن‌ها مانند گیاهان و قارچ‌ها و نوتروپیک‌ها مانند کافئین و کراتین است که ممکن است جایگزین‌های خوبی برای پرهیز کننده‌های گهگاهی باشد. اما دکتر لمبکه به افراد در بهبود اعتیاد توصیه می کند که از هر چیزی که ادعا می کند اثرات الکل را تقلید می کند در حالی که اعتیاد آور نیست خودداری کنند. او می‌گوید: «هرگاه فردی در آزمایشگاه با یک ماده شیمیایی مواجه می‌شود که قرار است همان کاری را که آن ماده شیمیایی اعتیادآور انجام می‌دهد، اما بدون اینکه اعتیادآور باشد، انجام دهد، هیچ‌کس آن را درست متوجه نمی‌شود.

تارا یبارا، بنیانگذار کسب و کار برنامه ریزی رویداد Ybarra Events در شمال کالیفرنیا، چندین عروسی خشک ترتیب داده است، و هنگام انجام این کار، بیشتر بر تجربیات و کمتر بر نوشیدنی ها تمرکز می کند. شرکت او با زوج هایی کار می کند که به دنبال تجربه کشور شراب در فضای باز هستند.

خانم یبارا توصیه می‌کند قبل از عروسی، آب گازدار لوکس را در بطری‌های فانتزی بنوشید و شراب‌های غیرالکلی را بچشید، زیرا کیفیت آن تفاوت زیادی دارد. او گفت که اگر جفت کردن شراب بخشی از سرویس غذا باشد، این امر به ویژه مهم است.

اغلب، خانم Ybarra نوار باز را با سرگرمی های تعاملی جایگزین می کند. او گفت: «ما از زوج‌ها خواسته‌ایم که یک نقاشی هنری زنده، تجربه نوازش آلپاکا و یک نوار سیگار را انجام دهند که در آنجا درست می‌کنند و شما می‌توانید طعم‌های مختلف را در تنباکو کشف کنید.

آقای همپتون و آقای اودانل تصمیم گرفتند بودجه بار را صرف موسیقی و رقص کنند. آقای همپتون گفت: “ما یک دی جی و نورپردازی عالی را دوبرابر کردیم و واقعاً فضا را افزایش دادیم.” “و چون من یک رقصنده وحشتناک هستم، ما برای درس رقص برای من و شان ولخرجی کردیم.”

در عروسی آنها، او گفت: «مردم در حال مهمانی بودند. آنها فقط مشروب نمی‌نوشیدند.»

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما