چگونه رستوران آفریقایی بائوباب کرایه در دیترویت موفق شد

او همچنین آرزوی بزرگی داشت: آوردن غذای کشور خود به دیترویت. او در سال 2017 در یک برنامه کارآفرینی محلی شرکت کرد و این زوج جایزه 50000 دلاری را به دست آوردند تا به آنها کمک کند تا رستوران خود را راه اندازی کنند. آنها سرانجام در اوایل سال 2021 درهای رستوران دلباز خود، Baobab Fare را باز کردند – در اوج همه گیری همه گیر.

در ماه فوریه، این زوج برای دومین بار به عنوان نامزدهای نیمه نهایی بهترین سرآشپز در جوایز جیمز ریش انتخاب شدند، و در ماه مارس، آقای مامبا برنده قسمتی از “Chopped”، مسابقه آشپزی در شبکه غذا شد. و با آن 10000 دلار. اکنون آنها آن پول جایزه را به Freedom House Detroit اهدا می کنند، سازمان غیرانتفاعی که به خانم Nijimbere و سایر پناهجویان مانند او کمک کرد تا از آزار و شکنجه فرار کنند.

الیزابت اوروزکو-واسکز، مدیر اجرایی خانه آزادی دیترویت، گفت: مامبا همان چیزی است که شما می خواهید بقیه بشریت شبیه آن باشند.

آقای مامبا 42 ساله که در بوروندی در شرق آفریقا بزرگ شد، طبخ طعم‌های سنتی منطقه‌ای را از مادرش که صاحب یک رستوران بود آموخت. او به او یاد داد که با حواسش آشپزی کند، نه فقط با دستور پخت، که به او مزیتی را در «خرد شده» داد، وقتی با پروتئین هایی که برای او آشنا نبود، مانند شتر مرغ و گوش ماهی مواجه شد. اما، او گفت که مهارت های آشپزی که او را در این برنامه به ارمغان آورد، با استعداد همسرش قابل مقایسه نیست.

او گفت: «بهترین آشپز حتی من نیستم، نادیا هستم.

با این حال، خانم نیجیمبر، 41 ساله، اهل توجه نیست و نمی‌خواست به تلویزیون ملی برود. آقای مامبا تقریباً تهیه‌کنندگان «خرد شده» را رد کرد، اما تصمیم گرفت خودش رقابت کند زیرا احساس می‌کرد مهم است که غذای آنها را به اشتراک بگذارد و داستان چگونگی تبدیل شدن دو پناهنده به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک را داشته باشد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما