چگونه از شلوغی در پاریس اجتناب کنیم؟

تابستان به پاریس رسیده است و جهان با آن. هر روز، گروه‌های بین‌المللی انبوهی در موزه اورسی انباشته می‌شوند تا آخرین ماه نمایشگاه پرفروش «مانه / دگا» را تماشا کنند، در حالی که انبوهی از مردم کلیسای نوتردام بسته و آسیب‌دیده در آتش را احاطه کرده‌اند تا سلفی‌های احتمالی بگیرند. در شب، فضای پیک نیک موجود به سرعت در چمنزار Champ de Mars و نمای مستقیم آن از برج ایفل ناپدید می شود.

اما حتی در سفرهای جهانی مانند پایتخت فرانسه، استراتژی‌هایی برای طفره رفتن از خیل عظیم وجود دارد – به خصوص اگر بتوانید چند «باید» را به نفع جایگزین‌های ارزشمند اما کمتر معروف قربانی کنید. در اینجا یک طرح شش نقطه ای برای کمک به ایجاد فضای کمی و راحتی در اوج فصل بالا آورده شده است.

بسیاری از حومه‌های پاریس که کمتر توریستی دارند و هزینه کمتری دارند، در حالی که غذاهای متمایز، فرهنگی و تاریخی خود را به نمایش می‌گذارند، استراحتی را از توده‌ها ارائه می‌دهند. و نیازی به نگرانی در مورد حمل و نقل نیست: بیشتر آنها با مترو یا قطار شهری به مرکز شهر متصل هستند.

Montreuil، درست فراتر از لبه شرقی شهر، به بهشتی برای موسیقی‌دانان، هنرمندان و بوهمیایی‌های خودپسند تبدیل شده است که در بارهای آبجوسازی مانند Brasserie Croix de Chavaux و Beer and Records و کلوپ‌های موسیقی زنده مانند La Marberie و Le Chinois می‌گردند.

در شمال شرقی پاریس، پانتین پایگاه برند لوکس هرمس و همچنین برخی از نیروگاه های فرهنگی، به ویژه مرکز ملی د لا دانس و فضای نمایشگاهی از تادئوس روپاک، یکی از مشهورترین گالریست های هنری پاریس است. اقامت در Pantin همچنین دسترسی سریع به مکان های فرهنگی برتر در منطقه 19 پاریس را فراهم می کند. مجموعه فیلارمونی پاریس شامل سالن کنسرت و موزه موسیقی با طراحی ژان نوول است، در حالی که گراند هال د لا ویلت در نزدیکی میزبان نمایشگاه‌ها و نمایش‌ها است.

در سراسر شهر، فراتر از محدوده غربی پاریس، شهر مجلل سنت ژرمن آن لایه (محل تولد پادشاه لوئی چهاردهم) دارای موزه‌هایی است که به ساکنان سابق مانند آهنگساز کلود دبوسی و موریس دنیس، نقاش، و همچنین گزینه‌های متعدد غذاخوری اختصاص داده شده است. Le Wauthier by Cagna، یک غذاخوری شیک معاصر، و رستوران غذای هتل صدساله Cazaudehore (که به دلیل انتخاب شراب آن مورد توجه قرار گرفته است) از برترین میزها هستند.

در یک پایتخت جهانی غذا که فرود آمدن یک میز در گوشه ای از اغذیه فروشی ها ممکن است مستلزم رزرو ساعت ها یا روزهای آینده باشد، برای رزرو شام در یک اتاق ناهار خوری ستودنی یا محله ی غذاخوری های مذهبی می توانید انتخاب های رستوران خود را حتی قبل از خرید بلیط هواپیما انجام دهید.

در چنین شرایط فوق اشباع، ساعت ناهار می تواند بلیط شما باشد. در طول این دوره کمتر مورد علاقه، رستوران‌های برتر معمولاً میزهای بیشتری در دسترس دارند و منوی مقرون به صرفه‌تری ارائه می‌دهند که ممکن است نیمی از هزینه یک شام باشد. شما همان آشپزخانه، آشپزها، اتاق ناهار خوری و ساویر فر را دریافت می کنید، اما رزرو کل بسته آسان تر است – و پرداخت هزینه.

این فهرست اخیر از راهنمای میشلن چندین رستوران برتر را نشان می دهد که ناهارهای با ارزش ارائه می دهند. در خیابانی آرام در منطقه باستیل، سرآشپز ژاپنی Nobuyuki Akishige آشپزخانه Automne را اداره می‌کند که یکی از مقرون به صرفه‌ترین وعده‌های غذایی ستاره‌دار میشلن در شهر را ارائه می‌کند: یک ناهار سه وعده‌ای با تنها ۴۵ یورو. (منوهای شام از 85 یورو شروع می شود.) به قول هفته نامه فرانسوی Le Point، چنین معامله ای رستوران را به “مکانی عالی برای کشف غذاهای تند با قیمتی اندک” تبدیل می کند.

برای یک قرار تاریخی، اوبرژ نیکلاس فلامل تک‌ستاره قدیمی‌ترین خانه در پاریس را اشغال می‌کند، عمارت قرن پانزدهمی در Marais که در سال 2021 تحت بازسازی کامل قرار گرفت. این روزها، سرآشپز گرگوری گاریمبای و خدمه ناهار سه وعده‌ای سرو می‌کنند، که از 64 یورو، 50 یورو صرفه جویی می‌کند. 128 یورو

امتیاز دیگر: می‌توانید بقیه روز را به پیاده‌روی در جشن خود در میان بلوارها و پارک‌های مشهور شهر نور بگذرانید.

اکنون که شب‌های شما رایگان است، سریع غذا بخورید و از «شب‌های شبانه» زیاد شهر بهره ببرید – شب‌هایی که موزه‌ها تا دیروقت باز می‌مانند. به گفته نمایندگان موزه و راهنمایان تور پاریس، این دوره‌هایی است که ازدحام جمعیت بیشتر قابل کنترل هستند.

موزه‌های شبانه شامل موزه عکاسی و فیلم Jeu de Paume (سه‌شنبه‌ها تا ساعت 9 شب)، موزه اورسی (پنجشنبه تا ساعت 9:45 بعد از ظهر)، لوور (جمعه تا ساعت 21:45) و موزه رودن (پنجشنبه تا شنبه در تابستان تا ساعت 9:30 شب) می‌شوند.

سایر مؤسسات فرهنگی برتر تقریباً هر شب تا دیروقت باز هستند. مرکز پمپیدو بیشتر شب‌ها تا ساعت 9 شب (و 11 شب پنجشنبه) باز است، در حالی که موزه هنرهای معاصر کاخ توکیو معمولاً تا ساعت 10 شب و تا نیمه‌شب پنجشنبه‌ها باز است.

کلیسای نمادین Sacre-Coeur نیز یک جغد شب است و هر شب تا ساعت 10:30 شب پذیرای بازدیدکنندگان (به صورت رایگان) است.

این سوال قدیمی است: برای لذت بردن از دکوراسیون کلاسیک پاریس و تاریخ ادبی در حین خوردن غذاهای پخته شده و نوشیدن برخی از بهترین شکلات داغ شهر، آیا باید به کافه د فلور یا کافه اکس دو ماگوت همسایه بروید؟ پاسخ صحیح: هیچکدام.

به‌جای اینکه پشت طناب‌های مخملی این کافه‌های معروف کرانه چپ صف بکشید، از رود سن عبور کنید و به برخی از سنگ‌های قیمتی در کرانه راست بروید. «کارت»، شیرینی‌فروشی و چای‌خانه‌ای با قدمت یک قرن در کنار «پلاس دو تروکادرو» به‌خاطر چاد شکلاتی و ماکارون‌های خانگی‌اش معروف است. مکان جدیدتر آن‌ها در قرن بیست و یکم، زیر طاق‌های سنگی میدان اشرافی ووس، جذابیت را می‌افزاید و حال و هوای نویسندگی را ایجاد می‌کند: درست در آن سوی میدان، خانه شهری سابق ویکتور هوگو رمان‌نویس قرار دارد که اکنون موزه است. یا به خیابان شیک سنت اونوره بروید. بوتیک Verlet که از سال 1880 کار می‌کند، در کافه-بوتیک زیبای خود، تعداد بی‌شماری قهوه و چای با برچسب خانگی سرو می‌کند.

مانند عبارت قدیمی که التماس می کند، وقتی دیگران زیگ می کنند، شما زاگ می کنید. به‌جای اینکه روی عرشه‌های قایق‌های گشت‌وگذار غوغایی که در رودخانه سن تردد می‌کنند، قایق‌های دریایی را به سمت بالا یا پایین کانال سنت مارتین امتحان کنید، آبراهی باریک که از شمال به شمال غربی از رودخانه می‌پیچد و شما را از میان منطقه ۱۰ و ۱۹ مدرن می‌برد.

به‌جای پیاده‌روی در خیابان‌های شیب‌دار، شلوغ و پر از سوغات مون‌مارتر برای تماشای پاریس از جایگاه مرتفع کلیسای Sacre-Coeur، می‌توانید یکی از دوست‌داشتنی‌ترین پارک‌های پاریس – Buttes Chaumont – را کشف کنید که دارای یک عبادتگاه بالای تپه است: یک معبد رومی رومی که در شمال شرقی و منطقه‌ای چندشاخه با چشم‌اندازی از شهر با چشم‌اندازی بسیار زیبا قرار دارد. مناطق توریستی

مانند زمانی که دیگران در حال گیر کردن در قطارهایی هستند که به سمت غرب به سمت سالن‌های طلایی پوشیده شده ورسای می‌روند، به جای آن سوار ریل‌های جنوب به فونتن‌بلو شوید و در برخی از اتاق‌های بیش از 1500 اتاق به همان اندازه مجلل Château de Fontainebleau قدم بزنید. کاخ سلطنتی و اقامتگاه مجلل و مملو از هنر که عمدتاً در طول قرون وسطی و رنسانس ساخته شده بود، محل زندگی چندین پادشاه و فرمانروای فرانسوی، از فرانسوا اول تا لویی شانزدهم تا ناپلئون بود.

در اواخر تابستان با خروج پاریسی‌ها برای تعطیلات سالانه و کاهش تعداد گردشگران، شهر در اواخر تابستان خالی می‌شود و باعث می‌شود پاریس به‌خوبی ساکت و آرام باشد. (بسیاری از مردم محلی و مهاجرانی که در این اطراف می گردند می گویند که این زمان مورد علاقه آنها از سال است.) موزه ها، بناهای تاریخی و پارک ها معمولاً مانند بسیاری از هتل ها باز می مانند و به شما امکان می دهند از پاریس نمادین با اتاق تنفس بیشتر لذت ببرید. و اگرچه بسیاری از رستوران‌ها و مغازه‌ها برای چند هفته تعطیل هستند، اما آن‌هایی که کار می‌کنند را می‌توان رزرو کرد یا با دردسر کمتری از آنها لذت برد. فهرست رستوران‌هایی که معمولاً در ماه اوت باز می‌مانند توسط Sortir à Paris و Paris by Mouth منتشر می‌شوند.

سفر نیویورک تایمز را دنبال کنید بر اینستاگرام و برای خبرنامه هفتگی اعزام سفر ما ثبت نام کنید برای دریافت نکات تخصصی در مورد سفر هوشمندانه و الهام بخش برای تعطیلات بعدی خود. رویای یک فرار در آینده یا فقط سفر با صندلی راحتی؟ ما را بررسی کنید 52 مکان برای رفتن در سال 2023.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما