چه چیزی شما را برای یادگیری انگیزه می دهد؟

آیا برای تحصیل خود اهداف، امیدها و رویاهایی دارید؟ اگر چنین است، آنها چه هستند؟ به عنوان مثال، آیا برای به دست آوردن تمام A ها تلاش می کنید؟ آیا امیدوارید به یک کالج خاص بروید یا به یک حرفه خاص بروید؟ آیا سعی می کنید باعث افتخار خانواده خود شوید؟ آیا شما فقط می خواهید یک فرد تحصیل کرده باشید؟ آیا به سادگی در مورد دنیای اطراف خود کنجکاو هستید؟ یا چیز دیگری؟

آیا این اهداف مدرسه و یادگیری را برای شما لذت بخش و معنادار می کند؟ یا باعث استرس می شوند؟

جاناتان مالسیک، که در دانشگاه تگزاس در دالاس نویسندگی تدریس می‌کند، در مقاله مهمان «کلید موفقیت در کالج بسیار ساده است، تقریباً هرگز ذکر نشده است»، راهی را به اشتراک می‌گذارد که دانش‌آموزان می‌توانند بیشترین بهره را از تحصیل خود ببرند:

برای امیلی زورک اسمال، کالج کاری را که قرار بود انجام دهد انجام داد. او که در شهر کوچکی در شمال شرقی پنسیلوانیا بزرگ شد، جاه‌طلبی‌های شغلی و فکری داشت که دانشگاه روشن‌ترین راه برای آنهاست. او اخیراً به من گفت: “من همیشه می خواستم یاد بگیرم.” من می‌خواستم بتوانم مکالمات هوشمندانه‌ای با مردم داشته باشم و درباره جهان بدانم.»

او در یک کالج کوچک کاتولیک در همان نزدیکی ثبت نام کرد و در رشته علوم اعصاب تحصیل کرد و در سال 2016 اولین فردی از خانواده‌اش بود که مدرک لیسانس و بعداً فوق لیسانس گرفت. او اکنون به عنوان روانشناس مدرسه ای در ویرجینیا کار می کند.

من تحصیلات خانم زورک اسمال را از نزدیک دیدم، در دو کلاس الهیات که در طول 11 سالی که به عنوان استاد در دانشکده ای که او حضور داشت تدریس کردم. او دانش آموز خوبی بود، اما چیزی که بیش از توانایی او مرا تحت تأثیر قرار داد این بود که به او اهمیت می داد. حضور در کلاس، پرسیدن سوال و بررسی ایده ها برای او معنی خاصی داشت.

یکی از دلایلی که او اهمیت می‌داد این بود که خودش هزینه‌های تحصیلش را پرداخت می‌کرد و بنابراین کاملاً از هزینه تحصیلش آگاه بود. او گفت: “اگر درگیر نبودم، فقط پول را از پنجره بیرون می انداختم.” این نامزدی به او کمک کرد تا بفهمد که «افکار و نظراتش مهم است».

از آنجایی که دانشگاه‌ها در بسیاری از کشور از کاهش ثبت‌نام رنج می‌برند، آنها باید به طور گسترده‌تر برای رفتن به کالج تلاش کنند، حتی در حالی که بحث می‌کنند چگونه می‌توانند به دانشجویان کمک کنند تا بعد از اختلالات کووید یاد بگیرند. دانشگاه ها چگونه باید آموزش از راه دور را انجام دهند؟ چگونه باید نوشتن را در عصر هوش مصنوعی آموزش دهند؟ قبولی در شیمی آلی چقدر باید سخت باشد؟

اما یک سوال به همان اندازه مهم وجود دارد که فقط دانشجویان می توانند به آن پاسخ دهند: آنها چه خواهند کرد تا بیشترین بهره را از دانشگاه ببرند؟ بالاخره تحصیلات آنهاست.

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت خانم زورک اسمال تقریباً خیلی واضح به نظر می‌رسد که بتوان به آن اشاره کرد، اما در واقع سزاوار توجه و بحث بسیار بیشتری است: یک تمایل ساده برای یادگیری. در بیش از 20 سال تدریس در کالج، دیده ام که دانش آموزانی که به دانش جدید باز هستند، یاد خواهند گرفت. دانش آموزانی که نیستند این کار را نخواهند کرد. اما این نگرش ثابت نیست. اتحاد متناقض فروتنی فکری و جاه طلبی چیزی است که هر دانش آموزی می تواند (با کمک معلمان، مشاوران و والدین) و باید آن را پرورش دهد. این چیزی است که یادگیری را ممکن می کند.

تمایل به یادگیری با ذهنیت رشد مرتبط است – این باور که توانایی های شما ثابت نیستند اما می توانند بهبود یابند. اما یک تفاوت اساسی وجود دارد: این تمایل اعتقادی است نه در درجه اول درباره خود، بلکه درباره جهان. اعتقاد بر این است که هر کلاس چیزی ارزشمند ارائه می دهد، حتی اگر از قبل ندانید که آن چیزی چیست.

دانش آموزان، انشا را کامل بخوانید و سپس به ما بگویید:

  • نظر شما در مورد استدلال آقای مالسیچ که “تمایل ساده به یادگیری” کلید موفقیت در مدرسه است چیست؟ آیا این را در زندگی خود تجربه کرده اید؟ اگر چنین است، یک مثال را به اشتراک بگذارید.

  • لحظه ای به دوران مدرسه خود فکر کنید. چه زمانی بیشتر درگیر کلاس بوده اید؟ فکر می کنید چه چیزی شما را در مورد آن هیجان زده کرده است؟

  • آیا همیشه حفظ علاقه و توجه خود به آنچه یاد می گیرید دشوار است؟ در چنین شرایطی چگونه به خود انگیزه می دهید؟

  • آقای Malesic می نویسد که “مدرسه باید کنجکاوی دانش آموزان را پرورش دهد و به آنها اجازه دهد که هیجان یافتن چیزی را احساس کنند.” تا چه حد با این جمله موافق هستید؟ آیا معلمان شما سعی کرده اند کنجکاوی و هیجان یادگیری را در دانش آموزان پرورش دهند؟ به نظر شما آیا جوانان به این موضوع باز هستند؟

  • او همچنین شامل چالش‌هایی است که باعث می‌شود دانش‌آموزان بیشتری مانند امیلی زورک اسمال نباشند: شغل‌گرایی و آگاهی. آیا تا به حال این چیزها مانع یادگیری شما شده است؟ اگر چنین است، به ما بگویید چگونه.

  • اگر به کالج می روید، احتمالاً باید در کلاس هایی شرکت کنید که به رشته تحصیلی شما مرتبط نیستند. شما در مورد آن چه فکر میکنید؟ آیا اکنون کلاس هایی دارید که فکر می کنید به آینده شما مربوط نیست؟ آیا هیچ یک از نکات آقای مالیچ نظر شما را در مورد این نوع کلاس ها تغییر می دهد؟


از دانش‌آموزان 13 سال و بالاتر در ایالات متحده و بریتانیا و 16 سال و بالاتر در جاهای دیگر دعوت می‌شود که نظر بدهند. همه نظرات توسط کارکنان شبکه آموزشی تعدیل می شوند، اما لطفاً به خاطر داشته باشید که پس از پذیرفته شدن نظر شما، عمومی خواهد شد و ممکن است در چاپ ظاهر شود.

سوالات بیشتر درباره نظرات دانشجو را اینجا بیابید. معلمان، این راهنما را بررسی کنید تا بیاموزید که چگونه می توانید این دستورات را در کلاس درس خود بگنجانید.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما