چرا پرنس هری و اندرو در مراسم تشییع ملکه لباس نظامی نپوشیدند؟

کاخ باکینگهام اعلام کرد که تنها اعضای شاغل خانواده سلطنتی برای مراسم بزرگ تشریفاتی که در دوره عزاداری ملکه برگزار می شود، لباس نظامی بپوشند. از آنجایی که هری و اندرو هر دو از وظایف سلطنتی خود کناره‌گیری کرده‌اند، علی‌رغم اینکه اعضای ارتش بازنشسته بودند، لباس‌های غیرنظامی پوشیدند.

برخلاف ایالات متحده، که کهنه‌سربازان اغلب برای مناسبت‌های خاص لباس می‌پوشند، پرسنل نظامی بازنشسته بریتانیایی مجاز به پوشیدن یونیفرم نیستند مگر اینکه در یک قرار افتخاری باشند و مجاز به پوشیدن آن باشند. در عوض، مدال‌های نظامی خود را به لباس‌های غیرنظامی می‌بندند.

شاه چارلز سوم، خواهرش پرنسس آن و کوچکترین برادرش پرنس ادوارد در چند روز گذشته در چندین رویداد یونیفرم پوشیده اند. این شامل مراسم شکرگزاری در کلیسای جامع سنت گیلز در ادینبورگ در دوشنبه گذشته، راهپیمایی چهارشنبه به تالار وست مینستر، مراسم بیداری در تالار وست مینستر در روز جمعه و مراسم تشییع جنازه و مراسم تشییع جنازه ایالتی در روز دوشنبه بود.

شاهزاده ویلیام که اکنون وارث تاج و تخت است نیز لباس نظامی به تن داشت.

اندرو و هری برای این رویدادها یونیفرم نپوشیدند، جدا از زمانی که در مراسم تشریفات خود در تالار وست مینستر شرکت کردند – اندرو روز جمعه در کنار خواهر و برادرش و هری عصر شنبه با دیگر نوه‌های ملکه.

شاهزاده اندرو در روز جمعه در کنار خواهران و برادرانش یونیفورم پوشید.
شاهزاده هری شامگاه شنبه در مراسم بیداری یونیفرم پوشید.

کاخ باکینگهام گفت که اندرو این یونیفورم را به عنوان نشانه ای خاص برای احترام به ملکه پوشیده است. یک منبع سلطنتی روز جمعه به سی ان ان گفت که هری به درخواست پادشاه این لباس را خواهد پوشید.

شاهزاده هری در دیگر مراسم های بزرگداشت مادربزرگش کت و شلوار صبحگاهی می پوشید.

یک سخنگوی ساسکس روز سه شنبه گفت که “دهه خدمت سربازی هری با لباسی که او می پوشد تعیین نمی شود.”

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: ما با کمال احترام می خواهیم که تمرکز بر زندگی و میراث ملکه الیزابت دوم باقی بماند.

پیتر فیلیپس، پسر پرنسس آن، نیز در مراسم تشریفات یونیفرم به تن نداشت. او یک خانواده سلطنتی شاغل نیست و در ارتش خدمت نکرده است.

خدمت در جنگ

بحث در مورد اینکه چه کسی در مراسم بزرگ سلطنتی یونیفورم بپوشد و نمی پوشد اولین بار سال گذشته در جریان تدارک مراسم تشییع جنازه شاهزاده فیلیپ – شوهر 73 ساله ملکه – مطرح شد، زمانی که برخی رسانه های بریتانیایی گزارش دادند که شاهزاده اندرو می خواست لباس دریاسالاری بپوش در یک شکست از سنت، هیچ یک از اعضای خانواده در نهایت برای مراسم خاکسپاری لباس نظامی نپوشیدند و از یک ناهنجاری احتمالی جلوگیری کردند.
شاهزاده ویلیام و شاهزاده هری در جریان مراسم روز چهارشنبه تابوت ملکه الیزابت دوم را دنبال می کنند.

بیش از یک سال بعد، بحث همچنان یک موضوع حساس باقی مانده است، به خصوص که هری و اندرو تنها دو نفر از فرزندان و نوه های ملکه هستند که در یک جنگ شرکت کرده اند.

شاهزاده اندرو، پسر دوم ملکه، به مدت 22 سال در نیروی دریایی سلطنتی به عنوان خلبان و مربی هلیکوپتر و سپس به عنوان فرمانده کشتی نیروی دریایی HMS Cottesmore خدمت کرد. او در جنگ فالکلند شرکت کرد. در حالی که او در ژوئیه 2001 خدمت فعال خود را با نیروی دریایی سلطنتی ترک کرد، به دلیل عناوین افتخاری خود به پوشیدن یونیفورم در مراسم تشریفاتی به عنوان یک سلطنتی شاغل ادامه داد.

اما در سال 2019 او از وظایف سلطنتی خود به دلیل روابطش با جفری اپستین، سرمایه دار بدنام و کودک دوست محکوم، کنار رفت. اوایل سال جاری، پس از اینکه قاضی حکم داد شکایت مدنی سواستفاده جنسی از سوی ویرجینیا گیفر علیه وی می‌تواند ادامه یابد، از عناوین نظامی و سازمان‌های خیریه‌اش محروم شد. اندرو بعداً این دعوا را حل کرد.
ویلیام و هری در صفوف بی صدا پشت تابوت ملکه به شاه چارلز می پیوندند

در همین حال، شاهزاده هری به مدت 10 سال در ارتش بریتانیا خدمت کرد. او دو تور در افغانستان را به پایان رساند، در سال 2011 به درجه کاپیتان رسید و به عنوان فرمانده هواپیماهای آپاچی واجد شرایط شد. کاپیتان هری ولز، همانطور که در ارتش شناخته می شد، در سال 2015 از ارتش بازنشسته شد.

به عنوان یک خانواده سلطنتی شاغل، او نیز به پوشیدن یونیفورم خود در هنگام شرکت در مراسم سلطنتی ادامه داد – مانند زمانی که لباس سواره نظام بلوز و سلطنتی خود را برای عروسی خود در سال 2018 پوشید. او پس از عقب نشینی از وظایف سلطنتی خود در سال 2020، پوشیدن یونیفرم را متوقف کرد.

در حالی که شاه چارلز سوم به مدت شش سال در نیروی دریایی سلطنتی و نیروی هوایی سلطنتی خدمت کرد، هرگز در یک جنگ فعال شرکت نکرد. شاهزاده ویلیام بیش از هفت سال به عنوان خلبان جستجو و نجات خدمت کرد.

پرنسس آن و پرنس ادوارد هرگز در ارتش خدمت نکردند، اما هر دو دارای عناوین افتخاری هستند.

برای دریافت به‌روزرسانی‌های خانواده سلطنتی بریتانیا که به صندوق ورودی شما ارسال می‌شود، در آن ثبت‌نام کنید خبرنامه رویال نیوز CNN.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما