پلیس می گوید تیراندازی در لنگلی کانادا 2 کشته و 2 زخمی در تیراندازی در خارج از ونکوور

به چهار قربانی تیراندازی شد غالب بایانی رئیس پلیس سواره سلطنتی کانادا در یک کنفرانس خبری روز دوشنبه گفت صحنه های تیراندازی.

بهیانی گفت که پلیس یک مظنون مرد را که در نزدیکی یکی از قربانیان پیدا شد، شلیک کرد و کشت. مظنون بعداً توسط پلیس به عنوان جردن دانیل گوگین 28 ساله از ساری شناسایی شد.

پلیس سواره سلطنتی لانگلی کانادا پیشتر گفته بود که مظنون در بازداشت است و بازرسان معتقدند که او تنها مظنون است.

بهیانی گفت که دو متوفی مرد هستند. وی گفت که یک زن در شرایط وخیم در بیمارستان بستری است و یک قربانی مرد دیگر از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

به گفته گروهبان دیوید لی با تیم تحقیقات یکپارچه قتل، این حادثه حوالی نیمه شب با کشف اولین قربانی آغاز شد و حدود ساعت 5:45 صبح، پس از اینکه پلیس با مظنون درگیر شد، پایان یافت.

یک هشدار اضطراری که درست بعد از ساعت 6 صبح صادر شد، نشان داد که قربانیان ممکن است گذرا بوده باشند، اما لی صحت این بیانیه را تایید نکرد.

لی گفت که تیراندازی “ماهیت گذرا داشت، نه لزوماً مردم”. “این افراد مورد هدف قرار گرفتند، اما ماهیت نحوه ارتباط آنها با تیرانداز — ما هنوز به دنبال تعیین آن هستیم.”

طبق گزارش پلیس، تیم تحقیقات یکپارچه قتل پلیس سواره، که تحقیقاتی را در مورد تیراندازی به قربانیان انجام می دهد، گوگین را “برای شناسایی بیشتر شاهدان و پیشبرد تحقیقات” شناسایی کرد.

در این بیانیه آمده است که دفتر تحقیقات مستقل نیروی پلیس (IIO) به طور جداگانه در حال بررسی تیراندازی پلیس به گوگین است.

در این بیانیه آمده است که گوگین “برای پلیس شناخته شده بود اما تماس غیرجنایی داشت.”

جسیکا برناردو به سی‌ان‌ان گفت که در حال رانندگی به سمت محل کارش بود که چند ماشین پلیس جلوی وسیله نقلیه‌اش پارک کردند و ترافیک را در گوشه خیابان 200 و بزرگراه 10 در لنگلی متوقف کردند.

برناردو گفت: «آنها (پلیس) شروع به فرار با اسلحه کردند. متوجه شدم در سمت راستم یک نفر روی زمین است.

برناردو گفت که پلیس قبل از اینکه به رانندگان اجازه عبور دهد، حدود 15 دقیقه ترافیک را متوقف کرد.

پلیس گفت که مقامات یک هشدار اضطراری صادر کرده بودند و به ساکنان در مورد خطر احتمالی هشدار داده بودند تا زمانی که پلیس قادر به تشخیص اینکه آیا مظنون به تنهایی عمل می کند یا خیر. هشدار بعدی نشان داد که آنها تنها مظنون را در بازداشت داشتند.

در کانادا، سیستم هشدار عمومی ملی برای ارائه “هشدارهای بالقوه نجات دهنده زندگی، که مختص منطقه هستند (هدف گذاری جغرافیایی)” استفاده می شود.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما