(ویدیو) شاهکار قطری‌ها در دل کویر

فرارو: ورزشگاه البیت که طراحی آن برگرفته از چادر اعراب بیابان‌نشین است یکی از ۸ ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی خواهد بود و برخی از مسابقات در این ورزشگاه انجام می‌شود. این استادیوم به تازگی توسط مهندسین مجرب ساخته شده و محل آن در نزدیکی شهر الخور قطر قرار گرفته است.

به گزارش فرارواستادیوم البیت یکی از جدیدترین استادیوم‌های ساخته شده در کشور قطر می‌باشد که با نظر گرفتن 60 هزار نفر ساخته شده است و بر اساس آن 60 هزار تماشاچی به راحتی می‌توانند در این استادیوم به تماشای فوتبال بشینند. اما بنا بر این تصمیم، در آخرین مسابقات جام جهانی حجم آن را به 32 هزار نفر کاهش داد و مکان‌ها را افزایش داد که پس از ایجاد آن می‌توان به کشور‌های کمتر توسعه‌یافته و یا کشورهای نیازمند دست یافت. لازم به ذکر است که جهت رفاه حال تماشاچیان و بازدیدکنندگان به این ورزشگاه هزار پارکینگی با ظرفیت ۶ اتومبیل و ۳۵۰ اتوبوس ایجاد شده است و افراد مشکلی برای وسیله نقلیه خود ندارند. همچنین بیش از 15 دستگاه اتوبوس و هزار دستگاه تاکسی در اطراف این استادیوم به تماشاچیان حاضر می‌شوند و آن‌ها را به هر نقطه‌ای از شهر انتقال می‌دهند.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط مسئولین قطری حدود 9 بازی در ورزشگاه البیت برگزار می شود. که از این نه بازی یکی از آن‌ها دیگر افتتاحیه خواهد بود و ۷ بازی در مرحله گروهی و یک بازی دیگر هم در مرحله یک نیمه نهایی برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که هیچ کدام از بازی‌های تیم ملی ایران در این ورزشگاه برگزار نخواهد شد.

برای این استادیوم امکانات و خدمات ویژه و متعددی در نظر گرفته شده است. به این صورت که در اطراف و دورتادور ورزشگاه فضای سبز تعبیه شده است که برای برگزاری مسابقات دوچرخه سواری، اسب دوانی و شتر سواری بسیار مناسب هستند و البته به همین منظور ایجاد شده است. همچنین در این رستوران‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های متعددی ایجاد شده است که در صورت نیاز می‌توانید به این فروشگاه‌ها مراجعه کنید و نیاز به خودتان پیدا کنید. اینطور گزارش شده است که پس از پایان جام جهانی ۲۰۲۲ مقامات قطری تصمیم دارند که در قسمت بالای آن یک هتل پنج ستاره ایجاد کنند، که از مهم ترین امکانات آن سالن ورزشی چند منظوره، سالن غذاخوری، مرکز خرید و یک شعبه از کلینیک تخصصی Aspetar می‌باشد. . همچنین این ورزشگاه به گونه‌ای طراحی شده است که ظرف مدت ۲۰ دقیقه سقف آن بسته می‌شود و به راحتی می‌توان فضای ورزشی داخلی را برای فعالیت‌های غیر ورزشی بهره برد.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما