(ویدئو) شکار پیتون‌های برمه‌ای؛ حیوانات خانگی که به خطر تبدیل شدند!

پیتون‌های برمه‌های که ابتدا به عنوان حیوان خانگی به ایالات متحده وارد شده بودند، به یک تهدید تبدیل شدند.

به گزارش فرارو، انریکه گالان، زمانی که در محل کار خود و برگزاری رویدادهای فرهنگی در میامی کار نمی‌کند، به طور مرتب در پارک و گلیدز فلوریدا پرسه می‌زند تا پیتون‌های برمه‌ای را شکار کند، گونه‌هایی که در دهه‌ها به اکوسیستم تالاب فلوریدا آسیب می‌رسانند.

این کار را به‌عنوان یک شکارچی حرفه‌ای انجام می‌دهد که توسط کمیته بررسی از ماهی و حیات وحش فلوریدا (FWC) برای کمک به کنترل جمعیت مار پیتون که حدود ده‌ها هزار حلقه تخمین زده می‌شود، استفاده می‌شود.

در شب، گالان به آرامی کیلومترها در جاده‌های آسفالت‌شده و مسیرهای سنگ‌ریزه‌های حرکت می‌کند، چراغ قوه‌اش روی لبه‌های چمن‌زار و ریشه‌های درختان و سواحل آبراه‌ها که چشم‌های تمساح گاهی برق می‌زند، حرکت می‌کنند.

او ساعتی ۱۳ دلار دریافت می‌کند. اگر مار پیتون شکار شده تا چهار فوت (۱.۲ متر) باشد ۵۰ دلار اضافه و اگر بیشتر داشته باشید ۲۵ دلار حقوق بیشتری دریافت کنید.

یک مسابقه ۱۰ روزه با ۸۰۰ شرکت کننده و جایزه ۲۵۰۰ دلاری برای هر کسی که بیشتر پیتون‌ها را پیدا کرده و بکشد برگزار می‌شود. گالان دوست دارد این پول را برای جشن تولد نوزاد تازه متولد شده اش، به دست آورد.

پیتون‌های برمه‌های از جنوب شرق آسیا که در ابتدا به عنوان حیوان خانگی به آمریکا آورده شده بودند، از زمانی که انسان‌ها آن‌ها را در اواخر دهه ۱۹۷۰ در طبیعت رها کردند، به تهدیدی برای اورگلیدز تبدیل شدند.

این مار هیچ شکارچی طبیعی ندارد و از خزندگان، پرندگان و پستانداران مانند راکون و گوزن دم سفید تغذیه می‌کند. گالان با تحسین می‌گوید: آن‌ها یک شکارچی شگفت‌انگیز هستند.

یافتن آن‌ها در شب در تالاب بزرگ اوگلیدز به مهارت و صبر نیاز دارد. گالان تیزبین است و همچنین شجاعت و اراده لازم برای این کار را دارد. پس از دو شب ناموفق، او سایه‌ای را روی شانه بزرگراه می‌بیند: از خودرو خود بیرون می‌پرد و به سمت حیوانی می‌رود که یک بچه مار پیتون برمه‌ای است می‌پرد.

برای جلوگیری از گرفتن آن از پشت سر می‌گیرد و در کیسه‌های پارچه‌های می‌گذارد و می‌زند. او ساعتی بعد از آن را با اسلحه BB خواهد کشت. چند مایل جلوتر، یک مار پیتون عظیم الجثه در سراسر آسفالت می‌لغزد. گالان دوباره از خودرو پیاده می‌شود، اما این بار مار به درون چمن‌ها فرار می‌کند و رایحه مشک‌آلود قوی مکانیزم دفاعی را از خود به جای می‌گذارد.

گالان قبل از شکار مار پیتون یک دوره آموزشی آنلاین گذراند، اما می‌گوید همه چیزهایی را که می‌داند از تام راهیل، ۶۵ ساله‌ای است که ۱۵ سال پیش انجمن میمون‌های مرداب را برای کمک به کهنه‌سربازان جنگ تاسیس کرد، یاد گرفت.

برای چند ساعت، لوینسون، کهنه سرباز جنگ عراق که از استرس رنج می‌برد، با گالان برای شکار مار پیتون همراه شد. او گفت: این واقعاً به من کمک کرد تا با مشکلات زیادی در خانه کنار بیایم. من نمی‌توانم شب بخوابم و با کسی همراه شوم که در ساعت ۱۲ و دو صبح بیرون برود و مارهای پیتون را بسازید، کار سازنده و خوبی است.

گالان مفتخر است که در پروژه های شرکت می کند که بیش از 1000 پیتون را از سال 2000 حذف کرده است.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما