وست پوینت برای حذف بناهای یادبود کنفدراسیون از محوطه خود

مقامات گفتند که آکادمی نظامی ایالات متحده در وست پوینت شروع به حذف نمادهای کنفدراسیون از محوطه دانشگاه خود خواهد کرد، از جمله برداشتن پرتره ژنرال رابرت ای لی با لباس متحدالشکل از کتابخانه آکادمی.

در طول سال آینده، وست پوینت همچنین به عنوان بخشی از دستورالعمل وزارت دفاع، مجسمه‌ها، بناهای یادبود، خیابان‌ها و ساختمان‌هایی را که به نام چهره‌های کنفدراسیون نامگذاری شده‌اند، حذف، تغییر مکان، تغییر یا تغییر نام خواهد داد.

سپهبد استیون دبلیو گیلند، سرپرست آکادمی، در پیامی در وب سایت آکادمی گفت که مرحله اول روند حذف در تعطیلات تعطیلات که از روز یکشنبه 18 دسامبر آغاز شد، آغاز خواهد شد.

ژنرال گیلاند گفت که در طول تعطیلات، آکادمی قصد دارد پرتره لی و همچنین نیم تنه سنگی لی را که پیش از رهبری ارتش کنفدراسیون، سرپرست وست پوینت بود، حذف کند.

آکادمی همچنین پلاک‌های برنزی سه‌گانه‌ای را که شامل لی و دیگر چهره‌های کنفدراسیون است و تصویری از یک چهره کلاهدار که در زیر آن عبارت «Ku Klux Klan» نوشته شده، حذف خواهد کرد. ژنرال گفت که این اقلام در انبار قرار می گیرند.

این اقدامات پس از یک دستورالعمل وزارت دفاع در ماه اکتبر انجام شد که به وست پوینت دستور داد تا اقلامی را که «یادبود یا یادبود کنفدراسیون یا کسانی که داوطلبانه در کنفدراسیون خدمت کرده‌اند» را حذف یا جایگزین کند.

این دستورالعمل بر اساس توصیه‌های کمیسیون نام‌گذاری است که سال گذشته توسط کنگره برای ارزیابی موارد وزارت دفاع که به یاد کنفدراسیون در وست پوینت و آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده در آناپولیس، Md.

در ماه اوت، کمیسیون گزارشی را منتشر کرد که در آن 13 “دارایی و یادگاری” کنفدراسیون در وست پوینت شناسایی شده بود که تا دسامبر 2023 حذف، تغییر نام یا ذخیره می شدند. در این گزارش آمده است که این توصیه ها با هدف “پاک کردن تاریخ” انجام نشده است، بلکه به قصد “پاک کردن تاریخ” ارائه شده است. برای ادامه آموزش «نسل های آینده رهبران نظامی آمریکا برای نشان دادن بهترین آرمان های ملی ما». این کمیسیون خاطرنشان کرد که دانشجویان در آکادمی به یادگیری در مورد جنگ داخلی و پیچیدگی های آن ادامه خواهند داد.

اعتراضات پس از قتل جورج فلوید در ماه مه 2020 فوریت بیشتری را در مورد تلاش‌ها برای برداشتن بناها و بناهای یادبود در ایالات متحده ایجاد کرد که به احترام کسانی که برای حفظ برده‌داری و حمایت از برتری سفیدپوستان جنگیدند، تجلیل می‌شود.

به گفته مرکز حقوقی فقر جنوبی، یک سازمان غیرانتفاعی که از حذف نمادها حمایت می کند، حداقل 230 نماد کنفدراسیون از ماه می 2020 حذف شده یا نام آنها تغییر کرده است. این مرکز پس از کشتن نه تن از اعضای سیاه‌پوست در کلیسایی در چارلستون، SC، در سال 2015، شروع به ردیابی تعداد یادبودهای کنفدراسیون در این کشور کرد.

گزارش کمیسیون نامگذاری می گوید که پس از پایان جنگ داخلی در سال 1865، هیچ رهبر کنفدراسیونی تا سال 1898 به آکادمی دعوت نشد. این گزارش می گوید که تا سال 1930 بود که وست پوینت یادبودهای کنفدراسیون را پذیرفت و نصب کرد.

این گزارش خاطرنشان کرد که این یادبودها در زمانی نصب شده اند که کشور توسط ایدئولوژی “علت گمشده” “چاپ” شده بود، که تلاش می کرد به کنفدراسیون ها نگاهی مثبت نشان دهد و نقش برده داری و رفتار وحشتناک با مردم برده را به حداقل برساند. در این گزارش آمده است: «به دلیل فشارهای خارجی، ارتش مجبور شد سیاست خود را تغییر دهد.

ژنرال گیلند گفت که آکادمی همچنین قصد دارد یک نقل قول لی را در آنر پلازای خود جایگزین کند و نشانگرهای سنگی را که به کنفدراسیون احترام می گذارد در میدان آشتی خود تغییر دهد.

این ژنرال گفت: کمیته یادبود، تاریخ و موزه وست پوینت همچنین نام‌هایی را برای جایگزینی خیابان‌ها و ساختمان‌هایی که به نام چهره‌های کنفدراسیون نامگذاری شده‌اند تا پایان سال توصیه می‌کند و افزود: «این اقدامات را با عزت و احترام انجام خواهیم داد.»

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما