هدست واقعیت مجازی XR اپل می تواند دارای فناوری Face ID برای انجام پرداخت با استفاده از چشم اخبار فناوری

دهلی نو: به نظر می رسد اپل با ارائه فناوری اسکن عنبیه چشم در رقابت با واقعیت ترکیبی پیشروی می کند زیرا دستگاه XR آینده غول فناوری شامل حسگرهایی خواهد بود که مانند Face ID در آیفون ها و آیپدها مطابق با Mashable کار می کنند.

این رسانه گزارش داد که The Information اخبار مربوط به فناوری جدیدی به نام “Iris ID” را به اشتراک گذاشته است که کاربران را قادر می سازد تا به حساب های خود وارد شوند و پرداخت ها را به صورت بیومتریک انجام دهند. طبق گزارش Mashable، این هدست همچنین بیش از 10 دوربین دارد و ممکن است همان تراشه M2 را با هدست جدیدترین مک بوک ایر داشته باشد.

این خبر پس از آن منتشر شد که اوایل این هفته متا از هدست واقعیت مجازی پیشرفته خود، Quest Pro، در Meta Connect 2022 رونمایی کرد. Quest Pro که با قیمت 1500 دلار به فروش می رسد، به عنوان راه حلی برای کار هیبریدی و همکاری مجازی برای مشاغل به فروش می رسد. همانطور که Mashable منتشر می کند، دارای قابلیت های پیشرفته ردیابی چشم برای یک تجربه مجازی واقعی و فناوری انتقال کامل رنگ است تا کاربران بتوانند ویژگی های مجازی را بر تنظیمات دنیای واقعی خود قرار دهند.

با این حال، Quest Pro فناوری اسکن عنبیه را که اپل با دستگاه های خود محبوب کرده بود، ارائه نمی دهد. هدست XR اپل سال‌هاست که بسیار مورد انتظار بوده و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ عرضه شود.

اما همه این نوآوری ارزان نخواهد بود زیرا شایعات حاکی از آن است که قیمت آن بین 2000 تا 3000 دلار است که به طور قابل توجهی بیشتر از Quest Pro، پریمیوم ترین نسخه هدست های VR متا تا به امروز است.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما