نظر پوتین و ترامپ، خرابکاران بی روح انفرادی

واشنگتن – در عصر اینترنت، تقریباً غیرممکن است که از هر چیزی خلاص شوید. (نگاه کنید به: آدام لوین.)

و با این حال، برخی از مردم هنوز موفق به انجام پروازهای انفرادی تخریبی می شوند که ارزش یک ابرشرور بزرگ را دارد.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ که مدت‌ها در هم تنیده شده‌اند، به مسیرهای موازی پست ادامه می‌دهند: آنها ترجیح می‌دهند کشورهایشان را نابود کنند تا اینکه بپذیرند شکست خورده‌اند.

آنها هرکدام برای توجیه جاه طلبی های شخصی دیوانه وار انبوهی از دروغ درست کرده اند. و در حالی که درک این دروغ ها باید آسان باشد، هر دو رهبر فرقه شخصیت می توانند آنقدر مردم را فریب دهند و قلدری کنند که سرسخت باقی بمانند.

همانطور که اجداد ما این کار را کردند، اوکراینی‌ها در حال مبارزه با یک ارباب متجاوز، بر خلاف همه شانس‌ها، برای دموکراسی هستند. این به ویژه به عنوان یک صفحه نمایش تقسیم شده با ترامپ و نیروهای MAGA او که در تلاش برای تخریب دموکراسی و از بین بردن حقوق زنان هستند، الهام بخش است. اوکراینی‌ها برای رسیدن به یک ایده‌آل نورانی می‌جنگند – برخلاف ترامپ و پوتین که به خاطر ترس از بازنده خواندن، آرمان نورانی را به نفع خود در هم می‌کوبند.

هر دو اراذل و اوباش در حال محاکمه هستند، ترامپ با دسته‌ای از تحقیقات در مورد شیطنت او و پوتین با مخالفت خشمگین عمومی علیه جنگ خونین خود باطل.

آمریکا سابقه خود را دارد که در جنگ‌ها، مثلاً در ویتنام و عراق، خود را دروغ می‌گوید، و سپس کشتن سربازان جوان را به عنوان یک حمله به نفس سیاستمداران مرد طولانی می‌کند. حالا نوبت روسیه است.

پوتین تهاجم بی دلیل خود به یک همسایه را دوچندان کرده است – که کرملین آن را یک «عملیات نظامی ویژه» می داند. اکنون او 300,000 مرد را برای پیوستن به خطوط مقدم اجباری کرده است، اتوبوس‌های مدرسه را فرماندهی می‌کند تا مردان را به اردوگاه‌های آموزشی بکشانند – اقدامی که باعث شد مردان در سن سربازی در میان اشک‌ها و زوزه‌های زنان و کودکان از مرز فرار کرده و به فرودگاه‌ها سرازیر شوند.

در نقش ایان برمر اشاره شد در توییتر، جستجوهای گوگل در روسیه برای “چگونه دست خود را بشکنیم” به شدت افزایش یافته است.

واشنگتن پست اعلام کرد که 1300 نفر در اعتراضات روز چهارشنبه و پنجشنبه در سراسر روسیه دستگیر شدند. تایمز گزارش داد که معترضان ضد پیش نویس بزرگراهی را در جریان تظاهرات در داغستان در جنوب روسیه مسدود کردند.

زمانی که ما در سال های 1941 تا 1945 جنگیدیم، که یک جنگ بود،» مردی در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شد فریاد زد. “و اکنون جنگ نیست، سیاست است.”

به نظر می‌رسد پوتین که از سوی متحدان تحت فشار قرار گرفته و از قضاوت افتضاح خود در این فکر که بلعیدن اوکراین یک راهپیمایی است، تحقیر شده است. جسد منتقدان و الیگارشی‌هایی که در «تصادف» و «خودکشی» می‌میرند، مانند صحنه‌ای در «رفقای خوب» در اطراف او انباشته شده‌اند. او زندگی های بی شماری را در محافل متحدالمرکز از بین می برد، از دوستان سابق گرفته تا شهروندان روسی که در جنگی که به آن اعتقاد ندارند و اوکراینی هایی که مایلند برای آزادی بمیرند.

جورج دبلیو بوش فکر می کرد که می تواند روح پوتی پوت را ببیند و هیلاری کلینتون فکر می کرد که می تواند با او یک تنظیم مجدد داشته باشد. اما هیچ کس نمی تواند با کسی به این غیرانسانی برخورد کند.

روز جمعه، روسیه همه پرسی ساختگی را در سرزمین های تحت اشغال روسیه در اوکراین آغاز کرد تا تصمیم بگیرد که آیا این مناطق می خواهند به کشور روسیه الحاق شوند یا خیر.

سربازان روسی که با لباس‌های شوم و اسلحه‌های بالابر، اوکراینی‌های بی‌میل را مجبور به رای دادن می‌کردند، در کنار کارگران انتخاباتی در اوکراین ایستادند، چیزی که تایمز آن را «بهانه‌ای جعلی قانونی برای بلعیدن کشورشان» خواند و آرای صحنه‌سازی شده در سال 2014 در کریمه را به یاد آورد.

البته سازمان ملل متحد، جایی که رهبران جهان هفته گذشته برای مجمع عمومی گرد هم آمدند، بی دندان بوده است زیرا روسیه بوی جنگ غیرقانونی را با اقدامات جنایتکارانه دنبال کرده است. اما ایالات متحده بارها به روسیه در مورد عواقب شدید در صورت استفاده از سلاح هسته ای هشدار داده است.

تونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به شورای امنیت سازمان ملل گفت: «در حالی که ما در اینجا جمع می شویم، بازرسان اوکراینی و بین المللی به نبش قبر اجساد در خارج از ایزیوم ادامه می دهند، شهری که نیروهای روسی شش ماه قبل از اینکه توسط یک ضد حمله اوکراین بیرون رانده شوند، کنترل می کردند. . یک سایت حاوی حدود 440 گور بی نشان است. بر اساس گزارش‌ها، تعدادی از اجساد کشف‌شده در آنجا نشانه‌های شکنجه دارند، از جمله یک قربانی با دست‌های شکسته و طناب دور گردنش.

هم پوتین و هم ترامپ به این شهرت دارند که دیگران را به گناهان خود متهم می کنند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در سخنانی در سازمان ملل گفت: ما شک نداریم که اوکراین سرانجام به یک کشور توتالیتر به سبک نازی تبدیل شده است که در آن استانداردهای حقوق بشردوستانه بین‌المللی با مصونیت از مجازات زیر پا گذاشته می‌شود.

ترامپ نیز دائماً فرافکنی می کند. و اکنون از تله پاتی استفاده می کند. او به شان هانیتی از فاکس گفت که هیچ مقاله طبقه بندی شده ای را در Mar-a-Lago مخفی نکرده است، زیرا او فقط باید به فکر حذف طبقه بندی آنها باشد و این کار انجام می شود. جادوگر شناسه

درست زمانی که فکر می‌کردید او نمی‌تواند پایین‌تر برود، ترامپ گفت: «کوکای رژیمی من را نگه دارید». او تصویری از خود در حالی که پین ​​QAnon دارد به اشتراک گذاشت و زباله‌های QAnon بیشتری را در سایت رسانه اجتماعی فروشگاه خود بازنشر می‌داد.

این عدالت شاعرانه خواهد بود که فکر کنیم دیوارها همزمان به روی پوتین و ترامپ بسته می شوند، زیرا در مقطعی، همه اینها ناپایدار خواهد شد. بازنده ها، از پذیرش شکست خودداری می کنند.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما