jeejowbanner

نظر پایان دوران ترامپ رضایت بخش نخواهد بود

از زمان انتخابات میان دوره ای 2022، پایان دوره ترامپ در سیاست آمریکا حداقل به یک پیشنهاد 50-50 تبدیل شده است. در حالی که ران دیسانتیس در چندین نظرسنجی ملی افزایش یافته است، رئیس جمهور سابق خود را مشغول فرستادن کارت های معاملات دیجیتال 99 دلاری به طرفداران فداکار خود کرده است. نبرد سلطنتی موعود، که در آن ترامپ از مارآلاگو بیرون می آید تا رقیب خود را شکست دهد و تاج و تخت او را پس بگیرد، ممکن است هنوز در راه باشد. اما این امکان نیز وجود دارد که ترامپ 2024 به جایی ختم شود که بسیاری از مردم انتظار داشتند ترامپ 2016 پیش برود و به یک عمل خودپسندی تبدیل شود که وفاداران واقعی او را حفظ می کند اما نمی تواند اکثریت فصل اول را به دست آورد.

اگر ترامپ به این شکل بیرون می‌رود و در حالی که دیسانتیس مدعی ردای خود است، به آرامی محو می‌شود، افرادی که به شدت با ترامپ مخالفت کرده‌اند، هم لیبرال‌های مقاومت و هم جمهوری‌خواهان هرگز ترامپ، احتمالاً پایان را عمیقاً رضایت‌بخش نمی‌دانند.

جایی که ترامپ با دستبند از کاخ سفید خارج می‌شود (اگرچه هنوز هم ممکن است با کیفرخواست روبرو شود، این امید زنده است)، هیچ خیانت پوتینیستی که ترامپ‌ها را مجبور به تبعید در خاورمیانه کرده است، هیچ محکومیتی که توسط آرون سورکین نوشته شده است، وجود نخواهد داشت. در شرم، از میدان عمومی.

همچنین نفی چشمگیر سبک ترامپیستی وجود نخواهد داشت. اگر دیسانتیس ترامپ را شکست دهد، به عنوان یک مقلد پوپولیسم و ​​پوپولیسم او، به عنوان سیاستمداری خواهد بود که قول می دهد با کارآمدی و نیرنگ بیشتری در نبردهای ترامپ بجنگد.

در نهایت، هیچ پاسخگویی برای توانمندسازان نرم ترامپ در حزب جمهوری خواه وجود نخواهد داشت. زمانی که طرفداران «دزدی را متوقف کنید» در ماه گذشته بسیاری از انتخابات قابل پیروزی را از دست دادند، مسئولیت سیاسی خاصی وجود داشت. اما مردان و زنانی که دماغ خود را نگه داشتند و در هر مرحله به جز بدترین موارد با ترامپ همراهی کردند، در صورت محو شدن ترامپ، رهبری حزب جمهوری خواه را ادامه خواهند داد. هیچ کمپین ریاست جمهوری لیز چنی وجود نخواهد داشت تا همه آنها را کودتا کند.

این واقعیت‌ها در حال حاضر باعث ایجاد خشم درستی می‌شوند، روحیه‌ای که در سرفصل مقاله اخیر بیل لودرز در The Bulwark مشهود است: «تو الان ترامپ را ترک می‌کنی؟» لودرز می‌گوید: هرگز فراموش نکنید که اگر جمهوری‌خواهان ترامپ را رها می‌کنند، این به خاطر فهرست بلندبالای تخلفات او علیه نجابت و حکومت قانون اساسی نخواهد بود. این فقط به این دلیل خواهد بود که، در نهایت، آنها مطمئن هستند که او نمی تواند برنده شود.

من به‌عنوان یک «هرگز ترامپ» اصلی، از هیچ‌کس این واکنش را ناامید نمی‌کنم. اگر ترامپ محو شود، این یک پیروزی برای مکان‌هایی مانند سنگر خواهد بود، اما مردم طبیعتا چیزی بیش از یک پیروزی آرام و محدود پس از یک مبارزات انتخاباتی طولانی مدت که به ظاهر وجودی به نظر می‌رسد، می‌خواهند. آنها خواهان احقاق حق هستند. آنها می خواهند احساس کنند که انگار همه در نهایت موافقند: دیگر هرگز.

اما فقدان رضایت‌بخش انکار یا توجیه، ویژگی عادی زندگی دموکراتیک است. عمل برنده شدن در انتخابات یک کیمیای وفاداری ایجاد می کند – vox populi، vox dei – که در بیشتر شرایط فقط باخت می تواند کاتالیز کند. زمانی که احزاب طول می کشد تا رهبران دلهره آور خود را انکار کنند، می تواند ده ها یا قرن ها طول بکشد (مانند مورد طلاق آهسته حزب دموکرات از اندرو جکسون). و رای دهندگان معمولا جریمه های دائمی را برای احزاب اعمال نمی کنند و ترجیح می دهند هر انتخابات را همانطور که می آید برگزار کنند.

جناح جنوبی حزب دمکرات در دهه 1860 یک حزب شورش واقعی بود و جناح شمالی به این وابستگی آلوده شده بود، اما آنها به سادگی به عنوان یک حزب مخالف عادی پس از جنگ داخلی دوباره متحد شدند. رئیس جمهور بعدی جمهوری خواه که پس از استعفای ریچارد نیکسون انتخاب شد، رونالد ریگان، هیچ بهایی را به خاطر اینکه یکی از مدافعان سرسخت نیکسون در طول بیشتر ماجرای واترگیت بوده، پرداخت نکرد. مردم دسته دسته علیه رادیکالیسم خطرناک بری گلدواتر و جورج مک گاورن رای دادند، سپس چند سال بعد به احزابی رای دادند که آنها را نامزد کرده بودند.

یا، برای انتخاب یک مثال بین المللی، در پنجره کوتاهی که روسیه یک دموکراسی نیمه کارکردی بود، حزب اپوزیسیون پیشرو آن، البته جانشین حزب کمونیست بود که حکومت دیکتاتوری آن اخیرا سرنگون شده بود.

در سیاست کنونی، فقط مخالفان ترامپ نیستند که خود را از امتناع رای دهندگان از نگاه به عقب ناامید می بینند. این امید را در میان محافظه کاران در نظر بگیرید که بیش از حد دموکرات ها بر محدودیت های کووید، به ویژه تعطیلی مدارس، نقش تعیین کننده ای در انتخابات 2022 ایفا کند. نقش مهمی در انتخابات 2021 ایفا کرد، زمانی که آن سیاست ها هنوز پابرجا بودند یا در حال بحث بودند. اما هنگامی که آنها برداشته شدند، عموم مردم تا حد زیادی به سمت خود حرکت کردند و فعالان محافظه کار را افسرده کردند زیرا مجازات پایداری وجود نداشت.

این تمایل به اثبات کاملاً قابل درک است. دیگر چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که اشتباهات جدی تکرار نخواهند شد، یا یک عوام فریب وحشتناک فقط به لباس گوسفند نمی لغزد و باز نمی گردد؟

با این حال، پاسخ (و این یک داروی سخت است) این است که راه جلوگیری از این نوع تکرار این است که مطمئن شوید برای پیروزی در انتخابات بعدی، و در انتخابات بعد از آن، استراتژی دارید – با شرایط عمومی به جای خودتان. .

تایمز متعهد به انتشار است تنوع حروف به سردبیر مایلیم نظر شما را در مورد این مقاله یا هر یک از مقالات ما بدانیم. در اینجا برخی از نکات. و این هم ایمیل ما: [email protected].

بخش نظرات نیویورک تایمز را دنبال کنید فیس بوک، توییتر (@NYTOpinion) و اینستاگرام.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما