مکعب Astor Place از بین رفته است. اما به زودی دوباره خواهد چرخید.

صبح بخیر. سه شنبه است. مکعب Astor Place در طول شب ناپدید شد. خواهیم فهمید که چه اتفاقی افتاده است. ما همچنین به استدلال های پایانی در دادگاه مدنی مربوط به ادعای نویسنده E. Jean Carroll مبنی بر تجاوز دونالد ترامپ به او نگاه خواهیم کرد.

مکعب Astor Place – که بیشتر 56 سال خود را در حال چرخیدن با شادی گذرانده است – در طول شب برای تعمیر به بیرون کشیده شد. یک جرثقیل، یک کامیون مسطح و چند آژانس شهری برای فرار کمک کردند.

مدت زیادی نمی گذرد انتظار می رود که در اواسط تابستان پس از یک دور تعمیرات بسیار مورد نیاز در یک ریخته گری در کنتیکت که مجسمه سازی و تعمیر می کند، بازگردد.

هزینه بازسازی، که تخمین زده می شود 100000 دلار باشد، نه توسط شهر، بلکه توسط املاک مجسمه ساز سازنده مکعب در سال 1967، تونی روزنتال، پرداخت خواهد شد. دیو پتری، مدیر املاک روزنتال، گفت که او “نگران وضعیت خرابی” است که مکعب در آن سقوط کرده است. از سال 2021 قابل چرخش نبوده است.

او گفت: “تز این بود که ما می خواهیم این کار را انجام دهیم.” «هزینه موضوع مهم نبود. ما می خواهیم میراث تونی همچنان زنده بماند.”

او و اداره حمل و نقل شهر که مسئول مکعب و 21 تاسیسات هنری دیگر در اطراف شهر است، گفتند که بازسازی به آن اجازه می دهد دوباره آزادانه بچرخد. این امر شگفتی یک اسباب بازی غول پیکر شهری را باز می گرداند، یک چیدمان 8 فوت مکعبی که روزنتال در ابتدا تنها یک قطعه موقت تصور می کرد.

مدت‌ها پس از تاریخ برنامه‌ریزی‌شده حذف باقی ماند زیرا مردم محله از شهر درخواست کردند. یدانیس رودریگز، کمیسر حمل و نقل، این هفته گفت: «دیدگاه هنری روزنتال در دهه 1960 توانسته تخیل و روحیه کل جامعه دهکده شرقی را برای دهه‌ها تسخیر کند.

مکعب، که به طور رسمی به عنوان “Alamo (مکعب)” شناخته می شود، در راهنمای سفر ذکر شده است و در یک نمایشنامه شکل گرفته است. وب سایت Curbed جایگاه تزلزل ناپذیر خود را در این منظره خلاصه کرد و گفت که “بیش از نیم قرن را صرف چرخش دانشجویان مست دانشگاه نیویورک و گردشگران کنجکاو کرده است.”

بنابراین مردم متوجه شدند که مکعب چرخش متوقف شد و نه فقط دانشجویان مست دانشگاه نیویورک. پتری در مصاحبه ای گفت که مکانیسم چرخش از پایه جدا شده است. او همچنین گفت که یک بازرسی چند سوراخ کوچک را در پوسته فولادی Cor-Ten مکعب پیدا کرده است.

مقامات وزارت حمل و نقل سال گذشته گفتند که مشکل دیگری وجود دارد: مانند برج پیزا، کج بود.

پتری گفت که تعمیرات آن را صاف می کند و با پنج لایه رنگ آن را تمیز می کند. او گفت: “این شبیه یک ماشین کاملاً جدید خواهد بود.” ما می دانیم که مثلاً 500000 مایل در آن مسافت دارد.

پتری گفت که این مکعب برای چندین نسل توسط مردم، گاهی به معنای واقعی کلمه، در آغوش گرفته شده است. او گفت: «این فقط یک قطعه نیست که شما به آن نگاه کنید و آن را تحسین کنید.

خود روزنتال زمانی آن را “یک شی بسیار دوستانه” نامید. (او در سال 2009 درگذشت.) و رودریگز این هفته گفت که این مکعب “زمانی که با دوستان لمس شود و چرخانده شود بهترین لذت را می بریم.”

اولین بار “مجسمه در محیط” نامیده شد، اما همسر روزنتال، سینتیا روزنتال، نام آن را تغییر داد، زیرا به گونه‌ای عظیم بود که او را به یاد قلعه تگزاس می‌اندازد. این اولین مورد از چندین تاسیسات بزرگ روزنتال در شهر بود، از جمله «روندو» (1969)، یک دایره برنزی درخشان در مقابل شعبه کتابخانه عمومی نیویورک در خیابان 58 شرقی 127، و «5 در 1» (1973). ، خارج از One Police Plaza، نامی که گفته می شد پنج دیسک فولادی به هم پیوسته آن و همچنین پنج ناحیه شهر را در نظر می گرفت.

مکعب قبلاً نیاز به کار داشته است. در سال 2005 وقتی همان مشکلی را داشت که الان دارد برداشته شد – دیگر نمی‌توانست به راحتی بچرخد. همان سازنده ای که این بار ترمیم را انجام خواهد داد، سپس به آن توجه کرد و از جمله، متوجه شد که آب در داخل، در گوشه های مکعب جمع شده است. کارگران زنگ زدگی و سوراخ های زهکشی را که قرار بود آب از آن ها خارج شود را پاک کردند. تیرهای متقاطع به پایه اضافه شد و آن را تقویت کرد. در سال 2014 تحت بازسازی دیگری قرار گرفت.


آب و هوا

برای احتمال بارش باران در یک روز نیمه آفتابی با دمای نزدیک به اواسط دهه 60 آماده شوید. عصر عمدتاً صاف و با دماهای نزدیک به 50 است.

پارکینگ جانبی جایگزین

تا 18 می (مراسم معراج) قابل اجرا است.


محاکمه مدنی در مورد ادعای نویسنده E. Jean Carroll مبنی بر اینکه دونالد ترامپ به او تجاوز کرده است رو به پایان است. پرونده امروز به هیئت منصفه می رود.

روز دوشنبه، یکی از وکلای کارول بر چیزی تمرکز کرد که در طول دادگاه دو هفته ای اتفاق نیفتاد: ترامپ در دفاع از خود شهادت نداد. او حتی حاضر نشد.

او هرگز در چشمان شما نگاه نکرده و تجاوز به خانم کارول را انکار کرده است. وکیل مایکل فرارا گفت.

فرارا افزود: “شما باید نتیجه بگیرید که به این دلیل است که او این کار را انجام داده است.”

جوزف تاکوپینا، وکیل ترامپ گفت هیچ دلیلی برای حضور رئیس جمهور سابق وجود ندارد.

با این حال، ترامپ به محاکمه نزدیک شد. وکلای کارول ویدئویی را پخش کردند که در آن ترامپ اتهامات کارول را رد کرد. ترامپ در این ویدئو گفت: «این اتفاق نیفتاد. “این مضحک ترین، منزجر کننده ترین داستان است. فقط ساخته شده بود.»

این اصل بحث دفاع بود. تاکوپینا از هیئت منصفه خواست که باور کنند آنچه در رختکن برگدورف گودمن در یک شب در سال 1996 اتفاق افتاد تجاوز به عنف نیست، بلکه اصلاً هیچ اتفاقی نیفتاده است. او تاکید کرد که کارول و شاهدانی که او برای تایید روایت خود با او تماس گرفت، به سادگی داستان را ساخته بودند، و همچنین زنانی که شهادت دادند ترامپ نیز به آنها تجاوز جنسی کرده است.

می توانید از دونالد ترامپ متنفر باشید. تاکوپینا روز دوشنبه گفت، اما زمان و مکانی برای انجام این کار وجود دارد – یک صندوق رأی، و افزود: «آنچه آنها می‌خواهند این است که شما آنقدر از او متنفر باشید که حقایق را نادیده بگیرید.»

قبل از اینکه هیئت منصفه شروع به بحث کنند، قاضی، لوئیس کاپلان، آنها را در مورد قانون راهنمایی می کند. کارول بر اساس یک قانون جدید ایالتی شکایت کرد که یک فرصت یک ساله برای قربانیان سوء استفاده جنسی بزرگسالان فراهم می کرد تا از سوء استفاده کنندگان ادعایی خود شکایت کنند.

از آنجایی که این پرونده ناشی از یک دعوای مدنی است، اگر هیئت منصفه ترامپ را مسئول تشخیص دهد، با هیچ مجازات کیفری روبرو نخواهد شد. کارول بر اساس اظهاراتی که ترامپ در سال گذشته در پلتفرم Truth Social خود این پرونده را “یک کلاهبرداری کامل” و “یک کلاهبرداری و دروغ” نامید، به دنبال خسارات از جمله خسارات تنبیهی برای حمله – حمله – و افترا است.


دفتر خاطرات METROPOLITAN

دفتر خاطرات عزیزم:

در یک بعد از ظهر سرد در خیابان کلمبوس قدم می زدم که ناگهان میل شدیدی به بستنی داشتم.

انگار در پاسخ به فکر من، تقریباً بلافاصله یک بستنی فروشی دوست داشتنی ظاهر شد. رفتم داخل و دوبل سفارش دادم.

وقتی زمان پرداخت رسید، متوجه شدم که فقط یک اسکناس 20 دلاری دارم. وقتی پیشنهاد دادم، کارمند جوان به من گفت که تغییری ندارد. بعد شانه هایش را بالا انداخت و گفت باید مخروط را مجانی ببرم.

احساس کردم کائنات دو بار به من لبخند زده است – یک مخروط خوشمزه زمانی که من آن را می خواستم و بدون هزینه.

در حالی که گوشه را دور می زدم و از غذای خود لذت می بردم، یک مرد مسن تر صدایم زد و گفت که مخروط خوشمزه به نظر می رسد. وقتی برداشت او را تأیید کردم، پرسید از کجا تهیه کرده ام.

وقتی به او گفتم، گفت 100 بار آن مکان را دیده است اما هرگز داخل نشده است.

او گفت: “در حال حاضر به آنجا می روم و یک مخروط بزرگ برای خودم تهیه می کنم.”

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما