jeejowbanner

مکزیک به دلیل آتش سوزی مرگبار در مرکز بازداشت مهاجران حکم بازداشت صادر می کندCNN

مقامات اعلام کردند مکزیک برای کسانی که گفته می شود مسئول کشته شدن 39 نفر در آتش سوزی در یک مرکز نگهداری مهاجران هستند، حکم بازداشت صادر خواهد کرد.

مقامات در حال بررسی آتش سوزی روز دوشنبه در مرکز سیوداد خوارز به عنوان یک قتل هستند. 27 نفر دیگر نیز مجروح شدند.

روزا ایسلا رودریگز، وزیر امنیت مکزیک روز چهارشنبه گفت که دولت مکزیک تا کنون حداقل هشت نفر را شناسایی کرده است که ممکن است مسئول شناخته شوند.

در میان آنها دو مامور فدرال، یک مامور مهاجرت ایالتی و چندین عضو یک شرکت امنیتی خصوصی وجود دارد.

شمع خوانی برای قربانیان آتش سوزی.

سارا ایرنه هرریاس گوئرا، رئیس دادستان تخصصی حقوق بشر دادستان کل مکزیک، گفت که هیچ یک از کارمندان دولتی یا افسران امنیتی خصوصی هیچ تلاشی برای باز کردن در قفل شده و اجازه فرار مهاجران از محل در حال سوختن انجام ندادند.

هرریاس گفت که آتش زمانی شروع شد که گروهی از مهاجران تشک ها را جمع کردند و آنها را به آتش کشیدند. او افزود که مهاجرانی که در داخل مرکز بودند گفته اند که گروه کوچکی به عنوان بخشی از تظاهرات اقدام به آتش زدن کردند.

به گفته هرریاس، یکی از احکام بازداشت مهاجری است که گفته می شود آتش را آغاز کرده است.

یک ویدیوی نظارتی از داخل مرکز که توسط CNN به دست آمده است نشان می دهد که پس از آتش زدن تشک ها توسط زندانیان، شعله های آتش با چه سرعتی در سراسر محوطه نگهداری می شود. همچنین به نظر می رسد نشان می دهد که افراد بازداشت شده در پشت میله ها با دروازه قفل شده بودند.

رودریگز به خبرنگاران گفت که وزارت خارجه مکزیک با کلمبیا، اکوادور، گواتمالا، هندوراس، السالوادور و ونزوئلا برای شناسایی قربانیان، بازگرداندن اجساد آنها و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیدگان در تماس بوده است.

رودریگز در پاسخ به سوالی در مورد اختلاف در تعداد قربانیان گزارش شده گفت که تعداد قربانیان فعلی تغییر خواهد کرد زیرا هنوز چندین مهاجر کشته و زخمی شناسایی نشده اند.

خبرنگاران در کنفرانس خبری این سوال را مطرح کردند که آیا حادثه روز دوشنبه باعث ایجاد نگرانی در مورد سطح بودجه اختصاص داده شده به موسسه مهاجرت مکزیک شده است یا خیر، اما مقامات گفتند که بودجه پس از بررسی کافی تلقی شده است.

سیوداد خوارز در شمال مکزیک و در مرز با ایالات متحده واقع شده است.

این یکی از تعدادی از شهرهای مرزی مکزیک است که مجبور به مقابله با مهاجرانی است که به دلیل محدودیت بهداشت عمومی در دوران همه گیر که قرار است در اوایل ماه مه منقضی شود، از ایالات متحده بازگردانده شده اند.

مهاجران اغلب هفته ها یا ماه ها در مکزیک منتظر می مانند تا پرونده خود را در بندر ورودی ارائه دهند. در این میان، بسیاری در خیابان‌ها خشن می‌خوابند و برای بقای خود التماس می‌کنند که تغییر کنند.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما