jeejowbanner

ممنوعیت مراقبت های انتقالی برای جوانان در سراسر ایالات متحده گسترش یافته است

ده ایالت در سه ماه گذشته با تلاش سریع قانونگذاران جمهوری خواه در سراسر کشور، قوانینی را تصویب کرده اند که آنچه را که به عنوان مراقبت تایید کننده جنسیت از جوانان شناخته می شود، ممنوع می کند.

این قوانین استفاده از مسدود کننده های بلوغ، هورمون های جنسی متقابل و جراحی انتقال را برای افراد زیر 18 سال ممنوع یا محدود می کند. هفته گذشته، ایندیانا و آیداهو جدیدترین ایالت هایی بودند که ممنوعیت ها را تصویب کردند.

قبل از امسال، تنها سه قانونگذار ایالتی ممنوعیت کامل یا جزئی را وضع کرده بودند. علاوه بر 10 قانون امضا شده، ممنوعیت ها حداقل یک مجلس متشکل از هفت مجلس ایالتی دیگر را در مسیر تصویب در سال جاری تصویب کرده است.

هیئت‌های پزشکی ایالتی فلوریدا نیز سال گذشته قانونی را صادر کردند که پزشکان را از ارائه مراقبت‌های تایید کننده جنسیت به بیماران جدید زیر 18 سال منع می‌کرد. اگرچه قانون نیست، اما این فرمان همان تأثیر پایان دادن به مراقبت را دارد.

دو قانونگذار ایالتی دیگر، در اوکلاهاما و کارولینای جنوبی، با پیوند دادن مراقبت‌ها به استفاده از بودجه عمومی، بیمارستان‌های بزرگ را با موفقیت وادار کردند تا ارائه مراقبت‌های تأییدکننده جنسیت برای کودکان زیر سن قانونی را متوقف کنند.

و دادستان کل ایالت میسوری روز پنجشنبه دستور موقتی را برای محدود کردن شدید مراقبت های تایید کننده جنسیت برای بزرگسالان و خردسالان با الزام الزامات سختگیرانه از جمله شواهد سه سال نارسایی جنسیتی مستند شده توسط پزشکان اعلام کرد. قرار است از 27 آوریل اجرایی شود.

با احتساب ممنوعیت‌های قبلی، این بدان معناست که مراقبت‌های پزشکی تایید کننده جنسیت توسط قانون یا ابزارهای دیگر در 13 ایالت محدود شده است و دو مورد دیگر تحت بررسی قضایی قرار دارند.

این اقدامات در سطح ایالت بخشی از موج گسترده‌تری از قوانین ضد ترنس است که در سراسر ایالات متحده پیشنهاد و تصویب شده است. و بیمارستان‌ها در چند سال گذشته به دلیل ارائه مراقبت‌های تأییدکننده جنسیت با آزار و اذیت قابل توجهی مواجه شده‌اند.

قانونگذاران ایالتی جمهوری خواه مراقبت های تأیید جنسیت را آزمایشی و مضر خوانده اند و می گویند که کودکان به اندازه کافی برای تصمیم گیری دائمی بالغ نیستند.

با این حال، سازمان‌های بزرگ پزشکی در ایالات متحده از این مراقبت حمایت می‌کنند. و مخالفان این ممنوعیت ها می گویند که این ممنوعیت ها حقوق جوانان، والدین و پزشکان را نقض می کند و خطرات قابل توجهی برای سلامت روان برای جمعیت آسیب پذیر ایجاد می کند.

ACLU از ایندیانا در 5 آوریل پس از امضای فرماندار ممنوعیت مراقبت از جنسیت را به قانون تبدیل کرد. خانواده ها در فلوریدا شکایت کرده اند. و مدافعان در ایالت های دیگر قصد خود را برای شکایت اعلام کرده اند. دستورات دادگاه به طور موقت ممنوعیت هایی را که در سال های گذشته در آلاباما و آرکانزاس تصویب شده بود، متوقف کرده است.

در برخی ایالت‌ها، نوجوانانی که قبلاً برای نارسایی جنسیتی دارو مصرف می‌کردند، اجازه خواهند داشت درمان را به‌طور نامحدود ادامه دهند یا تا یک تاریخ قطعی قطعی، درمان را کاهش دهند. در ایالت هایی که ممنوعیت ها را بدون استثنا تصویب کرده اند، افراد زیر سن قانونی که مسدود کننده های بلوغ یا هورمون های جنسی متقابل مصرف می کنند باید به ایالت دیگر سفر کنند یا درمان را به طور کامل متوقف کنند.

همه 10 لایحه ای که تاکنون تصویب شده اند، درمان هورمونی و جراحی اندام تناسلی را به دلایلی غیر از تغییر جنسیت مجاز می دانند، مانند جراحی برای کودکان با ویژگی های جنسی مبهم یا مسدود کننده های بلوغ برای کسانی که بلوغ زودرس را تجربه می کنند.

تحقیقات مداوم در ایالات متحده و اروپا در مورد خطرات و مزایای مراقبت جنسیتی برای جوانان وجود دارد. اما آکادمی اطفال آمریکا و انجمن پزشکی آمریکا از ایالت‌ها خواسته‌اند که در مراقبت‌ها دخالت یا محدود نکنند و به شواهدی اشاره کردند که نشان می‌دهد دسترسی نوجوانان به این مراقبت‌ها می‌تواند افسردگی و خطر خودکشی را کاهش دهد. خردسالان همچنین در ایالت هایی که می توانند هورمون درمانی کنند به رضایت والدین نیاز دارند.

برخی از پزشکان که نگرانی خود را در مورد چگونگی و زمان دریافت مراقبت‌های تأیید جنسیتی از نوجوانان ابراز کرده‌اند، ماه گذشته به نامه سرگشاده‌ای در مخالفت با این ممنوعیت‌ها پیوستند.

در نامه آمده است: «در این زمینه اتفاق نظر وجود دارد، و در میان این امضاکنندگان، مراقبت‌های پزشکی تأییدکننده جنسیت برای بسیاری از جوانان تراجنسیتی مهم و مفید است.

این لوایح از طریق مجالس مقننه تحت تسلط جمهوریخواهان عبور کرده و توسط فرمانداران جمهوریخواه در 9 ایالت تا کنون در این جلسه قانونگذاری به قانون تبدیل شده است. در کنتاکی، جمهوری خواهان حق وتوی فرماندار دموکرات را نادیده گرفتند.

براد لیتل، فرماندار هفته گذشته در مورد امضای ممنوعیت آیداهو نوشت: «در امضای این لایحه، من می‌دانم که جامعه ما نقشی در محافظت از کودکان زیر سن قانونی در برابر جراحی‌ها یا درمان‌هایی که می‌تواند به طور غیرقابل برگشتی به بدن سالم آنها آسیب برساند، ایفا می‌کند.

چندین مورد از این ممنوعیت ها شامل استثنائات مهمی هستند: ممنوعیت آریزونا که سال گذشته تصویب شد، فقط عمل جراحی را ممنوع می کند، که در بین نوجوانان تراجنسیتی نادر است. قانون گرجستان هورمون‌ها و عمل‌های جنسی متقابل را ممنوع می‌کند اما مسدودکننده‌های بلوغ را ممنوع می‌کند. و ممنوعیت ویرجینیای غربی اجازه می‌دهد که مراقبت ادامه یابد اگر دو ارائه‌دهنده توافق کنند که درمان برای «محدود کردن خودآزاری یا احتمال آسیب رساندن به خود» ضروری است.

این اصلاحیه توسط تام تاکوبو، رهبر اکثریت سنای ایالتی جمهوری خواه پیشنهاد شد که در یک سخنرانی ماه گذشته به مزایای بهداشت روانی قابل توجهی اشاره کرد که مراقبت های پزشکی تأیید کننده جنسیت برای برخی از نوجوانان مبتلا به نارسایی جنسیتی دارد.

طبق تخمین های موسسه ویلیامز، حدود 53000 نوجوان تراجنسیتی در ایالت هایی وجود دارند که برخی یا همه مراقبت های تایید کننده جنسیت ممنوع شده است، از حدود 300000 نفر در سراسر کشور، یا حدود 1.4 درصد از کل نوجوانان.

بسیاری از کلینیک‌های اصلی جنسیتی در سراسر غرب میانه و جنوب معمولاً تنها صد یا دویست نوجوان را درمان می‌کنند و همه آنها تحت هورمون درمانی قرار نمی‌گیرند. تخمین‌های رویترز نشان می‌دهد که سالانه چند هزار جوان تراجنسیتی در سراسر کشور مسدودکننده‌های بلوغ یا هورمون‌های جنسی متقابل را شروع می‌کنند.

ارائه دهندگان انتظار دارند این ممنوعیت ها و تعطیلی ها بر ایالت هایی که مراقبت های تایید کننده جنسیت در آنها قانونی است، فشار وارد کند. به گفته مدیر آن آنجلا کاد گوپفرد، برنامه سلامت جنسی در کودکان مینه سوتا یک لیست انتظار حدود یک ساله دارد. او می ترسد که این لیست با توجه به درخواست بیماران از ایالت های مجاور افزایش یابد.

او گفت: «در حال حاضر، حفره بزرگی برای دسترسی به مراقبت از نوجوانان تراجنسیتی در بخش مرکزی کشور و در سراسر جنوب وجود دارد. “کودکان که در حال حاضر برای مراقبت در ایالت خود ساعت ها رانندگی می کنند، باید از خطوط ایالتی عبور کنند.”

او گفت، برای خانواده‌هایی که توانایی پرداخت هزینه‌های زیادی برای سفر ندارند، «فرزندانشان به مراقبت دسترسی نخواهند داشت».

زمانی که ممنوعیت آلاباما برای اولین بار بهار گذشته تصویب شد، دانشگاه آلاباما در بیرمنگام آماده فرستادن بیماران خود به ایالت های همسایه شد. سپس دادگاه بخشی از قانون را که داروهای تایید کننده جنسیت را ممنوع می کرد، متوقف کرد.

حسین عبداللطیف، متخصص غدد اطفال در سیستم بیمارستانی دانشگاه، گفت: «اکنون برخی از همسایگانی که در ماه مه گذشته با آنها تماس گرفتیم، با ما تماس می گیرند، زیرا ایالت آنها قوانینی را تصویب می کند.

قانونگذاران در بیش از ده ایالت در حال بررسی ممنوعیت یا محدودیت در مراقبت های تایید کننده جنسیت هستند. با این حال، بسیاری از این ایالت ها حداقل یک اتاق در اختیار دموکرات ها دارند یا یک فرماندار دموکرات دارند که چشم انداز لوایح را به شدت محدود می کند.

جمهوری خواهان کانزاس ممنوعیت مراقبت های تایید کننده جنسیت را تصویب کردند، اما انتظار می رود لورا کلی، فرماندار دموکرات، آن را وتو کند، و حمایت از این لایحه تا کنون با اکثریتی که وتو را تایید می کند، کم است. تلاش‌های جمهوری‌خواهان وایومینگ برای تصویب قوانین مشابه در سال جاری در مجلس قانون‌گذاری به پایان رسید.

ممنوعیت ها در چندین ایالت دیگر تحت کنترل جمهوری خواهان، به ویژه تگزاس و اوکلاهاما، که قوانین حداقل یک مجلس قانونگذاری را تصویب کرده اند، واقعی تر به نظر می رسد. سال گذشته، تگزاس اعلام کرد که ارائه مراقبت های تایید کننده جنسیت کودک آزاری است، اگرچه دادگاه تا حدی این ایالت را از تحقیق درباره خانواده ها مسدود کرده است. نوجوانان در ایالت هنوز می‌توانند از مراقبت‌هایی برخوردار شوند، اما مشخص نیست که چه تعداد از ارائه‌دهندگان خدمات را متوقف کرده‌اند.

در نبراسکا، دموکرات ها با لغو ممنوعیت پیشنهادی ایالت، جلسه قانونگذاری را به بن بست رساندند، اما این قانون در روزهای اخیر پیشرفت کرده است.

و لوایح ممنوعیت مراقبت در مونتانا و داکوتای شمالی به فرمانداران جمهوری خواه این ایالت ها ارسال شده است.

در کارولینای جنوبی، این اقدام از حمایت آشکار برخوردار است: بیش از نیمی از سنای ایالتی یکی از ممنوعیت های معرفی شده را حمایت کردند. و در کارولینای شمالی، که روی کوپر، فرماندار دموکرات دارد، جمهوری‌خواهان هفته گذشته ممنوعیتی را معرفی کردند – در همان روزی که اکثریت اثبات وتو را به دست آوردند.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما