ملکه الیزابت دوم شاه چارلز اولین مجسمه مادرش را پس از مرگش رونمایی کرد

نوشته شده توسط آماراچی اوری، CNN

پادشاه چارلز سوم از اولین مجسمه مادر فقید خود ملکه الیزابت دوم پس از مرگ وی در ماه سپتامبر رونمایی کرد.

این مجسمه جدید در شهر یورک انگلیس روز چهارشنبه در خارج از یورک مینستر، بزرگترین کلیسای جامع گوتیک در بریتانیا، رونمایی شد و ادای احترام به زندگی خدمتگزار و فداکاری پادشاه فقید است.

پادشاه این مجسمه را در مراسمی بارانی روز چهارشنبه در مقابل کلیسای جامع یورک مینستر در یورک، انگلستان، رونمایی کرد.

پادشاه این مجسمه را در مراسمی بارانی روز چهارشنبه در مقابل کلیسای جامع یورک مینستر در یورک، انگلستان، رونمایی کرد. اعتبار: لیندزی پارنابی/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

پادشاه در سخنرانی خود در مراسم رونمایی بارانی در حالی که چتر سیاهی در دست داشت گفت: زمانی که این مجسمه برای اولین بار پنج سال پیش طراحی شد، در دوران سلطنتی با مدت زمان و دستاورد بی‌سابقه، به عنوان جشنی برای جشن پلاتینیوم ملکه فقید در نظر گرفته شد. .

وی ادامه داد: اکنون همانطور که شاهد بودیم با اندوه فراوان در گذشت آن سلطنت به یاد او به عنوان ادای احترام به یک عمر خدمت و فداکاری فوق العاده رونمایی شد.

او قبل از پایین کشیدن پارچه بنفش که مجسمه مرتفع را پوشانده بود، افزود: “ملکه فقید همیشه در طول زندگی خود مراقب رفاه مردم خود بود. اکنون تصویر او بر آنچه در قرن های آینده به میدان ملکه الیزابت تبدیل خواهد شد، نظارت خواهد کرد.” که از بالای یکی از ورودی های کلیسای جامع مشرف به میدان عمومی جدید یورک است.

این مجسمه مشرف به یک میدان عمومی جدید است که به میدان ملکه الیزابت تبدیل خواهد شد.

این مجسمه مشرف به یک میدان عمومی جدید است که به میدان ملکه الیزابت تبدیل خواهد شد. اعتبار: دنی لاوسون / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

اسقف اعظم یورک استفان کاترل، اسقف اعظم یورک، استفان کاترل، این “موقعیت منحصربفرد” را “لحظه ای بسیار دردناک” توصیف کرد تا “زندگی طولانی و خدمات ملکه الیزابت را به مردمش، ملتش و کشورهای مشترک المنافع” گرامی بدارد.

ملکه در 8 سپتامبر در سن 96 سالگی درگذشت، تنها چند ماه پس از جشن گرفتن بی‌سابقه هفت دهه بر تخت سلطنت.

مجسمه یادبود او که توسط ریچارد بوسونس سنگ‌تراش یورک مینستر طراحی و تراشیده شده است، کمی بیش از شش و نیم فوت ارتفاع و حدود 4000 پوند وزن دارد.

به پادشاه مدلی از مجسمه ارائه شد که توسط ریچارد بوسونز، سنگ‌تراش یورک مینستر طراحی و تراشیده شده بود.

به پادشاه مدلی از مجسمه ارائه شد که توسط ریچارد بوسونز، سنگ‌تراش یورک مینستر طراحی و تراشیده شده بود. اعتبار: دنی لاوسون / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

مجسمه سنگ آهکی فرانسوی، ملکه فقید را در لباس های گارتر نشان می دهد، تاج گذاری شده با دیادم ایالتی جرج چهارم، و گوی و عصا را در دست دارد – نمادهایی از نقش او به عنوان رئیس کلیسا و دولت.

Bossons در بیانیه ای گفت: “او با افتخار و مصمم در جایگاه خود خواهد ایستاد و از نمازگزاران و بازدیدکنندگان به طور یکسان استقبال می کند.”

ورود لکه دار

به گفته پلیس یورکشایر شمالی، اوایل چهارشنبه، مردی 23 ساله «به ظن نقض نظم عمومی» پس از پرتاب تخم مرغ به سوی همسر پادشاه و ملکه در جریان بازدید از یورک دستگیر شد.
پلیس یک معترض را پس از پرتاب تخم مرغ به سمت پادشاه بریتانیا و ملکه همسرش بازداشت کرد.

پلیس یک معترض را پس از پرتاب تخم مرغ به سمت پادشاه بریتانیا و ملکه همسرش بازداشت کرد. اعتبار: جیکوب کینگ / تصاویر پی وی / گتی ایماژ

هیچ یک از تخم‌ها به خانواده سلطنتی اصابت نکرد که با اعضای جامعه محلی به نامزدی خود ادامه دادند.

این نیرو در به روز رسانی روز پنجشنبه اعلام کرد که این مرد مصاحبه شده و با قرار وثیقه پلیس آزاد شده است.

برای دریافت به‌روزرسانی‌های خانواده سلطنتی بریتانیا که به صندوق ورودی شما ارسال می‌شود، در CNN ثبت‌نام کنید خبرنامه رویال نیوز.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما