معامله وستینگهاوس آخرین سیگنال احیای انرژی هسته ای

معامله ای توسط Brookfield BBU 1.20٪

شرکای تجدیدپذیر و Cameco Corp برای خرید شرکت خدمات هسته ای Westinghouse Electric Co. آخرین نشانه از احیای صنعت انرژی هسته ای پس از سال ها افول است.

این تطابق چیزی شبیه به یک نیروگاه هسته‌ای غربی را ایجاد می‌کند و یک ارائه‌دهنده خدمات انرژی هسته‌ای کلیدی را با بزرگترین شرکت سهامی عام اورانیوم و یکی از بزرگترین مالکان پروژه‌های بادی و خورشیدی در جهان مرتبط می‌کند. این معامله شرطی است که هسته ای نقش مهمی در انتقال انرژی به دور از سوخت های فسیلی ایفا خواهد کرد. بروکفیلد و کامکو این معامله را روز سه شنبه اعلام کردند و گفتند که ارزش کل شرکت برای وستینگهاوس تقریباً 7.88 میلیارد دلار است.

انرژی هسته ای در سطح جهان در حال عقب نشینی بوده است و تعداد پروژه های بسته شده تا افتتاحیه بیشتر شده است. اما فشار برای نیروی الکتریکی بدون کربن همراه با توانایی هسته ای برای تولید شبانه روزی باعث بازنگری گسترده در این فناوری شده است. حمله روسیه به اوکراین همچنین شکنندگی زنجیره تامین سوخت هسته ای را که روسیه بازیگر اصلی آن است، آشکار کرده است.

پروژه های هسته ای در حال افزایش سرمایه گذاری هستند زیرا کشورها تلاش می کنند با بحران انرژی ناشی از جنگ اوکراین مقابله کنند و در عین حال اهداف انتشار گازهای گلخانه ای را نیز دنبال می کنند. WSJ به این می پردازد که چگونه استارتاپ ها می گویند طرح های جایگزین آنها می تواند به حل مشکلات گذشته کمک کند. تصویر: ایو هارتلی

کانر تسکی، مدیر اجرایی شرکت Brookfield Renewable Partners، گفت که همان موضوعاتی که باعث توسعه سریع باد و خورشید شده است – کربن زدایی، برق رسانی و امنیت انرژی – در مورد انرژی هسته ای نیز صدق می کند. او گفت که انرژی هسته ای برای تقویت منابع انرژی تجدیدپذیر متناوب مورد نیاز است و هیچ راهی برای هدف قرار دادن اهداف کاهش کربن در دهه های آینده بدون آنلاین نگه داشتن نیروگاه های هسته ای موجود و افزودن نسل جدید هسته ای وجود ندارد.

آقای تسکی گفت: «ما اعتقادات زیادی داریم. “با تولید بیشتر باد و خورشید در سراسر جهان، تقاضا برای بار پایه تمیز و نیروی قابل ارسال به طور تصاعدی در حال افزایش است.”

بر اساس گزارش وضعیت صنعت هسته‌ای جهانی، یک به‌روزرسانی سالانه که توسط محققان در سراسر جهان تهیه می‌شود، حدود 10 درصد از تولید برق تجاری جهانی از انرژی هسته‌ای در سال 2020 حاصل شد، که بسیار پایین‌تر از نقطه اوج اواسط دهه 1990 یعنی 17.5 درصد است.

تیم گیتزل مدیر عامل شرکت کامکو است که مقر آن در کانادا، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اورانیوم در جهان است.


عکس:

دیوید استوب/ رویترز

تیم گیتزل، مدیرعامل Cameco، گفت که Cameco و Westinghouse مستقر در کانادا با هم می توانند “خدمات جلو به انتها” را برای تولیدکنندگان انرژی هسته ای که به دنبال محدود کردن منابع سوخت طولانی مدت و خدمات کارخانه هستند، ارائه دهند. کانادا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اورانیوم در جهان است. آقای گیتزل گفت: «ما فکر می‌کنیم در اینجا یک راه‌حل بزرگ برای آمریکای شمالی وجود دارد، اگر دست‌های خود را در اطراف کانادا و ایالات متحده با هم بپیچید.

سهام کامکو در روز چهارشنبه پس از اعلام روز سه شنبه 13.6 درصد سقوط کرد.

آدام رادمن، بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری Segra Capital Management، گفت که سرمایه گذاران برای هضم معامله به اطلاعات و زمان بیشتری نیاز دارند. سگرا مالک سهام کامکو است.

آقای رادمن گفت: “شما این خرید تحول آفرین را در بخشی دارید که تعداد کمی از مردم آن را با سرمایه گذارانی که فکر می کنند صاحب یک شرکت معدنی هستند و اکنون مالک یک شرکت خدمات هسته ای و معدن یکپارچه هستند، درک می کنند.” “این یک معامله بزرگ برای هسته ای غرب است.”

افکار خود را به اشتراک بگذارید

انرژی هسته ای را چگونه با آینده انرژی ایالات متحده منطبق می بینید؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

این توافق در حالی صورت می‌گیرد که ایالات متحده، فرانسه و چین در حال برنامه‌ریزی برای ساخت نسل جدیدی از راکتورهای هسته‌ای کوچک هستند که ساخت آن آسان‌تر و ایمن‌تر از طراحی‌های قبلی است. تهاجم روسیه به اوکراین احساس فوریت برای آنلاین کردن آنها و ادامه فعالیت کارخانه‌های موجود را برای مدت طولانی‌تری برانگیخته است.

آقای رادمن گفت: «تنها شرکت‌های هسته‌ای با سرویس کامل دیگری که قبلاً در آنجا بودند، روسی و چینی بودند، و شما اکنون در حال ساخت یک کامپیوتر غربی برای آن هستید».

یک ایده در حال رشد ناوگان راکتورهای هسته‌ای کوچک و مدولار را در نیروگاه‌های سابق زغال‌سنگ یا نزدیک آن‌ها قرار می‌دهد و در سراسر صنعت برق در حال گسترش است. شرکت‌های آب و برق در ایالات متحده آن را راهی برای تغییر کاربری نیروگاه‌های زغال سنگ می‌دانند که قرار است بازنشسته شوند و به استارت‌آپ‌هایی ملحق می‌شوند که این راکتورها را توسعه می‌دهند و به دنبال بهره‌برداری از میلیاردها دلار از بودجه فدرال هستند. اقتصاد راکتورهای جدید اثبات نشده است.

بنویسید جنیفر هیلر در [email protected]

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 13 اکتبر 2022 با عنوان “Matchup Highlights Nuclear Revival” ظاهر شد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما