jeejowbanner

مجمع عمومی می شنود سودان متعهد به دستیابی به آشتی ملی است

در مورد تحولات سیاسی اخیر در سودان، وی تعهد خود را به انتقال مسالمت آمیز برای ایجاد دموکراسی واقعی که شامل انتخابات عادلانه، آزاد و شفاف در پایان دوره انتقال است، به منظور ایجاد یک رژیم غیرنظامی که نماینده همه مردم سودان باشد، تکرار کرد.

رئیس‌جمهور سودان در ادامه به اشتراک گذاشت که از ماه ژوئیه، از ارتش کشورش خواسته شد تا از مذاکرات برای حل بحران سیاسی جاری پس از کودتای سال گذشته خارج شود و به نیروهای سیاسی انقلابی اجازه داد تا یک دولت غیرنظامی تشکیل دهند. این دولتی است که مستقل خواهد بود و بقیه درخواست های باقی مانده را در دوره انتقال اجرا می کند.

وی تعهد سودان به همکاری با یونیتامس را در راستای منشور سازمان ملل متحد و مأموریت آن که توسط شورای امنیت و در راستای فهرست درخواست های ارائه شده از سوی سودان به سازمان ملل برای پیشبرد روند انتقال ارائه شده است، تکرار کرد. وی افزود: همکاری با یونیسفا ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور البرهان اظهار داشت: “به منظور ارتقای درک ملی، ما تمام حمایت های لازم را از مکانیسم سه جانبه AU-IGAD-UNITAMS ارائه کرده ایم، این مکانیسم کارهای زیادی انجام داده است، اما هنوز به آنچه که از آن خواسته شده است، دست نیافته است. این موضوع بحث بر سر اجماع ملی را پیچیده‌تر کرده است.»

حمایت از صلح منطقه ای

وی تاکید کرد که چگونه امضای توافقنامه صلح جوبا باعث کاهش درگیری در دارفور و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه شد. در دارفور، میزان بازگشت داوطلبانه آوارگان نیز افزایش یافته است. رهبر سودان از جامعه بین المللی برای کمک و کمک در مورد حقوق تحت توافقنامه صلح جوبا درخواست کرد.

رئیس جمهور البرهان تاکید کرد که سودان چگونه در تلاش است تا امنیت، توسعه و صلح را در منطقه آفریقا با سودان جنوبی، سومالی، جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) و چاد در میان دیگر کشورها بهبود بخشد. وی افزود سودان در کنار اتحادیه آفریقا هماهنگ کننده برای دستیابی به توافق صلح در جمهوری آفریقای مرکزی است. سودان همچنین با ذینفعان برای حفظ امنیت در لیبی همکاری می کند.

تعهد به اهداف توسعه پایدار

وی ادامه داد: ما در حال مبارزه با جنایت سازمان‌یافته نیز هستیم و سودان از هیچ تلاشی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار دریغ نمی‌کند زیرا به اهمیت سند نتیجه و برنامه توسعه پایدار برای سال 2030 متقاعد شده‌ایم.

این مقام سودانی در این خصوص به تصویب «سند راهبردی کاهش فقر برای دوره 2021 تا 2023» توسط دولت انتقالی اشاره کرد.

بدهی خارجی و حمایت از پناهندگان

آقای البرهان گفت که بدهی خارجی برای کشورش “سنگ مانع” است و تلاش های آن را برای ادامه دستیابی به توسعه اقتصادی و اجتماعی محدود می کند. این امر همچنین مانع از اجرای اهداف توسعه پایدار می شود.

وی با بیان اینکه سودان واجد شرایط بهره مندی از طرح کشورهای فقیر به شدت بدهکار (HIPC) است، از جامعه بین المللی و کشورهای برادر و دوست خواست تا به تعهدات خود در نشست های پاریس و برلین عمل کنند و خاطرنشان کرد که سودان تمام اقدامات را تکمیل کرده است. قانون مورد نیاز برای بهره مندی از بخشودگی بدهی.

البرهان در مورد چهار میلیون پناهجو در سودان خواستار حمایت بیشتر بین المللی برای رسیدگی به وضعیت پناهندگان و جوامع محلی میزبان آنها شد.

وی در پایان به یکی دیگر از اولویت های سودان اشاره کرد: لزوم کنترل گسترش سلاح های سبک و سبک.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما