قرن ها رصد ستارگان، نام های یسوعیان را در آسمان ها نوشته اند

پدر کیکویا در گفتگوی زوم از آریزونا گفت، به‌عنوان یسوعی، «از آنجا که ما واقعاً معتقدیم که خدا کسی است که همه چیز را در آنجا قرار داده است، ما را در رابطه بسیار متفاوتی با چیزی که مشاهده می‌کنیم قرار می‌دهد».

نامگذاری سیارک ها – که به عنوان سیارات کوچک یا اجرام کوچک منظومه شمسی نیز شناخته می شوند – توسط گروهی از ستاره شناسان حرفه ای، بخشی از اتحادیه بین المللی نجوم، نظارت می شود. این گروه هر ماه با فهرستی از نام‌ها و نقل‌قول‌های پیشنهادی ارائه می‌شود، اما همه سیارک‌ها برچسب‌گذاری نمی‌شوند. تنها حدود 3.8 درصد از 620000 سیارک شماره گذاری شده با پیروی از دستورالعمل های خاص نامگذاری شده اند.

به طور سنتی، نام‌ها به شخصیت‌های اساطیری یونان یا روم ترجیح می‌دادند (چهار نفر اول سرس، پالاس، جونو و وستا نام داشتند)، اما بعداً از فرهنگ‌های دیگر الهام گرفت. برای مثال، ریوگو یک قصر زیر آب جادویی در فرهنگ عامه ژاپنی است، در حالی که بننو به خاطر یک خدای پرنده مصری باستان نامگذاری شده است (برگزیده از هزاران اثر در مسابقه «آن سیارک را نام ببرید!»). آپوفیس نیز وجود دارد که در اساطیر مصر، دشمن خدای خورشید Ra است.

در طول دهه‌ها، اسناد غیرمعمول بیشتری ظاهر شد، بیشتر برای دانشمندان، ستاره‌شناسان یا چهره‌های برجسته. در سال های اخیر، نام سیارک ها نیز از برندگان و شرکت کنندگان برتر نمایشگاه های علوم و مهندسی دبیرستان الهام گرفته شده است. (کارل زیمر، نویسنده علمی نیویورک تایمز، یک سیارک نیز دارد: 212073 کارلزیمر.)

محدودیت هایی وجود دارد. دستورالعمل‌ها اشاره می‌کنند که «نام حیوانات خانگی ممنوع است» و شخصیت‌های تاریخی مرتبط با «تجارت برده، نسل‌کشی یا اصلاح نژاد» قابل قبول نیستند. همچنین محدودیتی برای شخصیت های نظامی و سیاسی وجود دارد – آنها باید حداقل 100 سال پیش مرده باشند تا در نظر گرفته شوند.

با این حال، باز کردن این فرآیند سوالاتی را در مورد نسبت دادن نام سیارک‌ها به دانش‌آموزانی که آینده آنها هنوز جاده‌ای سفر نشده است، ایجاد کرده است.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما