jeejowbanner

فورد در بازگشت به فرمول یک با ردبول شریک می شود

زمزمه های ادغام فورد و ردبول ماه ها مورد بحث فرمول یک بود، یک خط داستانی جذاب در رقابتی که ارزش درام را می داند.

این رقص برای ماه‌ها ادامه داشت: فورد که علاقه‌اش به بازگشت به این سری را پیشنهاد می‌کرد واقعی بود و ردبول درباره بحث‌هایش با چندین سازنده صحبت می‌کرد.

روز جمعه، شرکت‌ها تایید کردند که بلندترین شایعات درست است: فورد دوباره وارد فرمول یک می‌شود تا با ردبول، تیم برتر سری فعلی و کارفرمای قهرمان فعلی آن، مکس ورشتاپن، شریک شود. در چیدمان جدید، خودروساز آمریکایی و شرکت نوشیدنی اتریشی برای طراحی یک واحد قدرت جدید پیش از فصل 2026 به یکدیگر ملحق می‌شوند و سعی می‌کنند سلطه ردبول بر محبوب‌ترین سری موتوراسپورت جهان را گسترش دهند.

یک راه اندازی پر زرق و برق در نیویورک این همکاری را تایید کرد، همکاری که در آن ردبول از تخصص فورد در خودروهای الکتریکی قبل از تغییر اساسی در قوانین موتور برای فصل 2026 استفاده می کند، زمانی که تیم ها باید به سوخت های 100 درصد پایدار متکی شوند و مهمتر از همه برای فورد در حداقل توان الکتریکی بیشتر

این تغییر قریب الوقوع، خودروساز آلمانی آئودی را به سمت فرمول یک کشانده است. پورشه که مذاکراتی را با ردبول انجام داد، مانند جنرال موتورز، در حال بررسی پیوستن به این رقابت است. فورد که تقریبا دو دهه پیش فرمول یک را ترک کرد، همچنین به دنبال راهی برای بازگشت بود.

جیم فارلی، مدیر اجرایی فورد گفت: «ما با افراد زیادی صحبت کردیم، با افراد زیادی ملاقات کردیم. و به محض اینکه وارد ردبول شدیم، می دانستیم که این فرصت مناسبی است.

اتومبیل‌های مسابقه‌ای فرمول یک با چیزی که به عنوان واحد قدرت شناخته می‌شود، پیش می‌روند، یک ماشین پیچیده که شامل اجزای مختلفی از جمله موتور احتراق داخلی، موتورهای الکتریکی و توربوشارژر است. ردبول پیش از این توسط هوندا نیروگاه‌ها را تامین می‌کرد. اما زمانی که هوندا در سال 2020 اعلام کرد که ظرف یک سال فرمول یک را ترک خواهد کرد، خود را با یک بحران مواجه کرد – و به یک شریک جدید نیاز داشت.

از آن زمان توافقی برای تیم برای ادامه یافتن موتورهای هوندا تا سال 2025 به دست آمده است، اما شوک از دست دادن تامین‌کننده‌اش، ذهن خود را در ردبول متمرکز کرد و با تصمیم آن‌ها به ساخت نسخه‌ی خود به‌جای خرید نسخه‌ای که توسط یا به اشتراک گذاشته شده بود، پایان یافت. رقیبی مثل مرسدس

کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول، در مصاحبه‌ای گفت: «بحث فورد از همان ابتدا احساس می‌شد. هم او و هم فارلی از ارائه جزئیات مالی شراکت جدیدشان خودداری کردند.

ردبول که در حال حاضر صدها نفر را برای تیم فرمول یک خود استخدام می کند، تصمیم گرفته بود در سال 2021 وارد تجارت موتورسازی شود و مهندسان برتر رقبا، به ویژه مرسدس را شکار کند و یک بخش جدید در کارخانه خود در خارج از لندن راه اندازی کند. . این عملیات، Red Bull Powertrains، به محل همکاری با فورد تبدیل خواهد شد.

برای فورد، قوانین جدید، به‌ویژه تاکید بر برق و سوخت‌های پایدار، آن را به تجدیدنظر در موقعیت خود در فرمول یک سوق داد، ورزشی که پس از اینکه تصمیم گرفت نمی‌تواند دلیل کسب و کار باقی بماند، آن را ترک کرد. فورد در سال 2004 تیم مسابقه ای جگوار خود را به ردبول فروخت.

مشارکت جدید فورد – و، فارلی، هزینه‌های بالقوه آن – به اندازه هزینه‌های تیم‌های معمولی که توسط خودروسازانی مانند فراری، مرسدس و رنو پشتیبانی می‌شوند، فشرده نخواهد بود. فارلی گفت: “ما چیزی استراتژیک تر می خواستیم.”

او آن را “رویکردی بسیار عملی برای ورود به فرمول یک” خواند و افزود: “من می توانم به سهامدارانم، خانواده فورد، به چشمان نگاه کنم و بگویم که ما بسیار عاقل و متفکر هستیم.”

مارک راشبروک، رئیس بخش موتوراسپرت فورد، گفت که فورد با 10 تیم فرمول یک و همچنین برخی از تیم‌های مشتاق، قبل از رسیدن به توافق با ردبول صحبت کرد، تصمیمی که مدیران گفتند در نهایت اواخر سال گذشته گرفته شد.

در مصاحبه ای قبل از اعلام این قرارداد، فارلی و هورنر هر دو از تقسیم کار و مسئولیت ها صحبت کردند و تخصص ردبول در آیرودینامیک مکمل تحقیقات فورد و سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری در توسعه باتری ها و خودروهای الکتریکی تلقی می شود.

فارلی این همکاری را “یک تبادل فناوری” توصیف کرد، اما فورد ممکن است به همان اندازه از جذب مخاطبان جدید هیجان زده باشد. فرمول یک، با مسابقات جدید و سریال محبوب نتفلیکس، در ایالات متحده احیا می شود. سه مسابقه، از جمله اولین جایزه بزرگ لاس وگاس، در فصل جدید در آمریکا برگزار می‌شود، بیش از هر کشور دیگری در پیست چرخ‌گردی جهان، و سریال پرطرفدار نت‌فلیکس، «Drive to Survive» ستاره‌هایی را به خود اختصاص داده است. رانندگان آن و حتی مدیران تیم مانند هورنر.

هورنر گفت: «فکر می‌کنم، می‌دانید، آن سریال چشمان آمریکا را به فرمول یک باز کرد. “این یک پایگاه کاملاً جدید هواداران، یک پایگاه هواداران جوان، جمعیتی بسیار گسترده تر را به ارمغان آورد و تأثیر باورنکردنی داشت.”

این دقیقا همان گروهی است که فارلی و فورد در تلاشند تا به آن دست یابند زیرا این شرکت به دنبال توسعه تجارت خودروهای الکتریکی خود است. او گفت: «ما می خواستیم با گروه جدیدی از مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنیم.

فورد سومین سازنده موتور موفق در تاریخ فرمول یک است، اما آخرین خودروی قهرمانی آن توسط مایکل شوماخر تقریباً سه دهه پیش رانندگی شد. به خوبی می‌داند که فرمول یک چگونه می‌تواند یک ورزش بی‌ثبات باشد و چگونه تغییرات قوانین می‌تواند ثروت تیم‌های زمانی غالب را مختل کند، واقعیتی که اخیراً با افول مرسدس تأیید شد، که تا زمانی که توسط ردبول در گذشته غصب شد. دو فصل نیروگاه بلامنازع شبکه بود.

تا زمانی که همکاری فورد و ردبول در سال 2026 به خط شروع برسد، تغییرات حتی عمیق تر خواهد شد و پتانسیل غیرقابل پیش بینی بودن حتی بیشتر خواهد بود. راشبروک این تغییرات را شبیه به “لوحه تمیز” برای این ورزش توصیف کرد.

او اضافه کرد که توانایی ردبول در سوار شدن قوانین با موفقیت در طی 16 سال آن به شکل گیری تفکر فورد کمک کرد. او گفت: “آنها واقعاً می توانند DNA یا فرهنگ درون تیم خود را برای بهترین بودن و حضور در جبهه داشته باشند.”

فارلی گفت که او متقاعد شده است که فورد فرمولی را یافته است که کار می کند، فرمولی که فورد را ملزم به سرمایه گذاری مبالغ بی پایان برای همگام شدن با تیم های سنتی کارخانه نمی کند.

او گفت: «این نوع سیم‌کشی متفاوت از روابط سنتی گذشته است، و یکی از بهترین‌ها در موتوراسپرت‌ها است.»

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما