فنتانیل یک نوار تلخ را در میلواکی کاهش می دهد

میلواکی – گلندا او. همپتون برای مشاهده ویرانی اپیدمی فنتانیل در محله خود در سمت شمالی میلواکی، نیازی به نگاه کردن به دور ندارد.

او مردانی را پیدا کرده است که روی حاشیه دراز کشیده اند، به سختی هوشیار هستند، در حالی که ماشین ها در حال حرکت هستند، پاهایشان به خیابان می چرخد. او می‌تواند حداقل سه نفر را در ماه‌های اخیر شمارش کند که به دنبال درمان در مرکز توانبخشی ویترین فروشگاهی که او اداره می‌کند، برگشته‌اند و بر اثر مصرف فنتانیل جان خود را از دست داده‌اند.

خانم همپتون، 68 ساله، چهره کوچکی که پشت میز شلوغش نشسته بود، گفت: “من داروهای وحشتناک زیادی دیده ام.” “این بدترین است.”

مواد افیونی مصنوعی فنتانیل در سال‌های اخیر سراسر ایالات متحده را فراگرفته است، آخرین موج بحران مواد مخدر که با مسکن‌های مخدر آغاز شد و هروئین را به دنبال داشت. فنتانیل یک داروی فوق‌العاده قوی است که 100 برابر قوی‌تر از مورفین است که با مرگ بیش از 70000 آمریکایی در سال 2021 مرتبط بود. این داروها شامل مصرف‌کنندگانی بودند که برای اولین‌بار بیش از حد توانایی بدنشان فنتانیل مصرف کردند، دانشجویانی که مواد مخدر مصرف می‌کردند. مانند کوکائینی که با فنتانیل آغشته شده بود، و افرادی که معتادهای دیرینه ای داشتند که به دنبال مقادیر زیاد و ارزان قیمت بودند.

در شهرهایی مانند میلواکی، فنتانیل به طور فزاینده‌ای در محله‌های سیاه‌پوست و لاتین‌تبار به یک بحران تبدیل می‌شود. این در حال گسترش در جوامعی است که در حال حاضر تحت فشار فقر، عدم سرمایه گذاری و جنایات خشونت آمیز هستند، و اکنون در حال مبارزه برای کنترل دارویی هستند که هر سال دامنه آن افزایش می یابد.

یک گزارش فدرال که در ماه ژوئیه منتشر شد، گفت که مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده – که عمدتاً توسط فنتانیل ایجاد می شود – بیشترین ضربه را به رنگین پوستان وارد می کند، به طوری که نرخ در میان جوانان سیاه پوست در طول همه گیری ویروس کرونا به شدت افزایش یافته است. داده های شهرستان میلواکی نشان داد که از سال 2020 تا 2021، مصرف بیش از حد کشنده در میان سفیدپوستان 6 درصد، اما در میان سیاه پوستان 55 درصد افزایش یافته است.

به گفته مقامات، در سال 2021، بیش از 500 مرگ و میر ناشی از مواد مخدر در شهرستان میلواکی به فنتانیل مرتبط بوده است و انتظار می‌رود که آمار مرگ و میر امسال حتی بیشتر باشد.

کاوالیر جانسون، شهردار میلواکی در مصاحبه ای گفت: «متاسفانه، این بیماری همه گیر جوامع رنگین پوست را واقعاً تحت تأثیر قرار می دهد. “تعداد مرگ و میرهای مرتبط با فنتانیل همچنان رو به افزایش بوده است، و همینطور سهم رنگین پوستانی که تسلیم مرگ‌های مرتبط با فنتانیل شده‌اند نیز افزایش یافته است.”

شهردار جانسون که اهل بخش شمالی عمدتا سیاه‌پوست میلواکی است، از زمان شهردار شدن در سال 2021 با بحران‌های متعددی مواجه شده است. بودجه شهر تحت فشار است و افزایش هزینه‌های بازنشستگی مقامات را به فکر کاهش کتابخانه‌ها، نیروی پلیس شهر و آتش‌سوزی می‌اندازد. بخش ها تعداد قتل ها در شهر میلواکی، شهری با 577000 نفر جمعیت، از سال 2019 تا 2021 تقریباً دو برابر شده است.

و درد ناشی از اپیدمی فنتانیل در خیابان ها قابل مشاهده است.

رافائل مرکادو، یک قاچاقچی سابق مواد مخدر که اکنون به عنوان یک سازمان دهنده جامعه داوطلب می شود، گفت: «به وضوح قابل مشاهده است. آقای مرکادو برای تمیز کردن لوازم مواد مخدر در پارک ها قدم می زند، اما فروش فنتانیل و سایر مواد غیرقانونی در منظره ساده، نزدیک رستوران های فست فود، در پارکینگ ها و در گوشه و کنار خیابان اتفاق می افتد.

آقای مرکادو گفت: «تقاضا خیلی زیاد است. “شما در حال مبارزه با مواد مخدر هستید، اما بدون نتیجه.”

مقامات بهداشتی، مددکاران اجتماعی و کاربران سابق، شتاب بحران فنتانیل میلواکی را تا حدی به همه‌گیری ردیابی کردند، زمانی که بسیاری از مردم منزوی بودند و قادر به کار نبودند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، از سال 2019 تا 2020، مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در سطح کشور 30 ​​درصد افزایش یافته است.

رادنی هیل، ساکن 62 ساله میلواکی، گفت که برای اولین بار در سال 2021 در حالی که چیزی را که فکر می کرد کوکائین می کشید، با فنتانیل مواجه شد.

او گفت: “این فقط از هر چیزی که من تا به حال استفاده کرده ام قوی تر است.” «گوش من بعد از کشیدن آن چیزها خیلی تند می زد. انگار کسی میخ روی گوشم زده بود درد می‌کرد.»

آقای هیل گفت که از دوستانش شنیده است که استفاده از فنتانیل به سرعت در حال گسترش است، به ویژه به این دلیل که ارزان است، به راحتی به دست می آید و اغلب با داروهای دیگر مخلوط می شود. او گفت که او از فوریه در حال بهبودی است، اما حفظ هوشیاری خود یک مبارزه است.

او گفت: “من باید دعا کنم و اراده قوی داشته باشم تا از آن استفاده نکنم.” فنتانیل مردم را می کشد. این شرور است.»

فروشندگان مواد مخدر که فنتانیل را می فروشند به طور معمول آن را به مواد دیگری مانند کوکائین یا ماری جوانا برش می دهند، اما تصور کمی از میزان فنتانیل در محصول نهایی ندارند. اداره مبارزه با مواد مخدر در ماه نوامبر اعلام کرد که قرص‌های نسخه‌ای تقلبی حاوی فنتانیل در حال افزایش است و شش قرص از 10 قرصی که امسال توسط آژانس مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت حاوی دوز بالقوه کشنده فنتانیل بودند. این آژانس در بیانیه ای گفت: «این مرگبارترین تهدید مواد مخدری است که ایالات متحده با آن مواجه است.

دسیلین اسمیت، مشاور مرکز بازپروری مواد مخدر Gateway to Change، احساس کرده است که بحران فنتانیل در حال نزدیک‌تر شدن است.

او گفت: «در جامعه من، این همه جا هست. «هر روز از خواب بیدار می‌شوم و چهار یا پنج بار مصرف بیش از حد را می‌شنوم. هر سه یا چهار روز یک بار از کسی با من تماس می گیرد که می گوید: “هی، فلانی را یادت هست؟” او از فنتانیل درگذشت.»

سال گذشته، زمانی که همسرش، حمید عبدالجبار، بر اثر مصرف بیش از حد مصرف کرد، فنتانیل خانواده خانم اسمیت را ویران کرد و خانم اسمیت را با اندوه و پشیمانی دست و پنجه نرم کرد.

او انرژی خود را به کار خود در Gateway to Change هدایت کرده است، جایی که او مدیر بالینی است و به افرادی که در حال مبارزه با اعتیاد هستند مشاوره می دهد.

اوایل این ماه، در اتاقی که 12 پله معتادان گمنام روی دیوارها چاپ شده بود، خانم اسمیت در مقابل گروهی ایستاد که تلفن‌های همراه خود را در یک جعبه مشترک قرار داده بودند، روی صندلی‌های چوبی نشستند و نبردهای داخلی خود را شرح دادند.

مردی در حالی که صدایش از پشت ماسک خفه شده بود گفت: من در مورد اعتیادم خواب دیده ام. زنی با یک دستبند روی مچ دستش کمانچه می زد و از هوس های قوی خود می گفت. او گفت، اگر من اینجا نبودم، همین الان بالا بودم.

خانم اسمیت به او گفت: “شما باید به خاطر خودت بهبود پیدا کنی.”

چند مایلی دورتر، در دفتر پزشکی قانونی شهرستان میلواکی، کارمندان از تعداد مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد که در سال جاری رسیدگی کرده اند غرق شده اند. آنها هنوز نتوانسته اند به حجم پرونده های عقب افتاده برسند.

سارا شرایبر، مدیر فنی پزشکی قانونی دفتر، گفت که مرگ و میر مرتبط با فنتانیل «بسیار بیشتر از مرگ‌های مرتبط با هروئین» بوده است و تعداد تلفات مربوط به مواد مخدر در شهر به دلیل مصرف فنتانیل به شدت افزایش یافته است.

او گفت: “این به راحتی سنتز می شود، به راحتی به دست می آید.” برای بدست آوردن آن مانند هروئین، نیازی به پرورش گیاه ندارید.

او گفت که وقتی مرگ‌های ناشی از مواد مخدر در میلواکی گزارش می‌شود، افرادی که تسلیم شده‌اند معمولاً در خانه پیدا می‌شوند، گاهی اوقات با سوزن در بازو یا یک تورنیکت در جای خود – بازتابی از قدرت اثر سریع دارو.

مقامات محلی و ایالتی می گویند که آنها مشکل را درک می کنند و با هر ابزاری که دارند، از جمله افزایش توزیع نالوکسان، دارویی که برای معکوس کردن مصرف بیش از حد مواد افیونی استفاده می شود، و نوارهای آزمایشی که وجود فنتانیل را تشخیص می دهد، با آن مبارزه می کنند.

سیلویا اورتیز ولز، نماینده میلواکی در مجلس قانونگذاری ایالت، گفت، اما مقامات همچنین با بی میلی برخی از جوامعی که اعتیاد در آنها رایج است، مواجه هستند.

«این یک موضوع تابو است. مردم نمی خواهند در مورد آن صحبت کنند،” او گفت. شرم آور است.

ایزاک سولیس، ساکن میلواکی، پسر 25 ساله خود به نام بابا را در اثر فنتانیل از دست داد و او را به چاهی عمیق غمگین فرستاد. هنگامی که او ظهور کرد، آقای سولیس به یک فعال در شهر تبدیل شد و در مورد خطرات مواد مخدر هشدار داد.

پسر آقای سولیس بر اثر قرص حاوی فنتانیل درگذشت، مرگی که آقای سولیس آن را مسمومیت نامید، زیرا او باور نداشت که بابا از آنچه می خورده است آگاه باشد. آقای سولیس گفت که این ناآگاهی رایج است و او به طور معمول به والدین می گوید که آگاه باشند که قرص ها می توانند کشنده باشند.

او گفت که مردم در برخی از نقاط شهر فکر نمی کنند که قرص ها مشکلی ایجاد کنند. او افزود: «این یک چیز در حومه شهر تصور می‌شد، بچه‌ها دور هم جمع می‌شوند و داروها را از قفسه‌های داروی والدینشان می‌دزدند.»

آقای سولیس به طور مرتب نشانه‌هایی از همه‌گیری فنتانیل را می‌بیند، چه فروش مواد مخدر در فضای باز یا مصرف بیش از حد یک غریبه در ملاء عام. در یک Walgreens، او فردی را دید که در دستشویی از حال رفته است، و وقتی به یکی از کارمندان اطلاع داد، به او گفتند که همیشه این اتفاق افتاده است.

حداقل هفته ای یک بار، آقای سولیس به قبرستان سنت آدالبرت می رود، جایی که جسد پسرش در دخمه ای است که با گرانیت صورتی پوشیده شده است. در یک بعد از ظهر اخیر در آنجا، او زندگی بابا و پایان تراژیک آن را بازگو کرد.

آقای سولیس گفت، اگر افراد بیشتری از خطرات فنتانیل اطلاع داشتند، می شد از مرگ او جلوگیری کرد – این در خانه ای رخ داد که افراد در اتاق کناری بودند. به عنوان بخشی از کار خود برای گسترش آگاهی، آقای سولیس به مردم می گوید که اگر صدای خروپف شدید یک مصرف کننده مواد مخدر را بشنوند، همانطور که بابا در آن شب بود، می توانند نالوکسان تجویز کنند و جان یک نفر را نجات دهند.

او گفت: «من هر روز آن را دوباره زنده می‌کنم.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما