jeejowbanner

فروم کلیدی سازمان ملل با «شوق، اشتیاق و انرژی بالا» برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار بسته می شود

ما برنامه اساسی را پیش بردیم [Economic and Social] رئیس این سازمان، کولن کلاپیله، گفت که شورا (ECOSOC) و اقدام اساسی مشخص برای اجرای تصمیمات مجمع عمومی» در قطعنامه های تقویت HLPF و ECOSOC آغاز کرد.

فوریت و جاه طلبی

او گفت: اگرچه همه‌گیری کووید ادامه دارد، “ما در مسیر بهبودی حرکت می‌کنیم و… به دور از چالش‌ها و بحران‌های دلهره‌آور امروز نگاه می‌کنیم.”

معکوس کردن اثرات منفی همه‌گیری بر احتمال دستیابی به اهداف بلندپروازانه توسعه پایدار؛ دگرگونی سیستم های اجتماعی-اقتصادی و مالی؛ پرداختن به اثرات موج دار جنگ در اوکراین بر امنیت غذایی و تامین انرژی؛ و توقف تغییرات آب و هوایی، آلودگی و از دست دادن تنوع زیستی،فراخوانی که برای رسیدن به آن باید سخت تر کار کنیمرئیس ECOSOC افزود.

او یادآور شد که ما ابزارها و ابزارها را داریم، اما باید به عنوان یک «خانواده جهانی» «همبستگی» با هم کار کنیم.

آقای Kelapile گفت که بیانیه جدید وزیران که در جلسه با اجماع به تصویب رسید، “تعهد تزلزل ناپذیری برای تحقق دستور کار 2030 برای توسعه پایدار” ارائه می کند.

فراخوان های فراگیر

وی با به اشتراک گذاشتن برخی از پیام‌های اصلی HLPF، چالش‌های امروز را تهدیدی برای اهداف توسعه پایدار و همچنین فرصتی برای اقدامات چندجانبه مجدد و تلاش برای راه‌حل‌های نوآورانه توصیف کرد.

و در حالی که همه‌گیری نابرابری‌ها را بین کشورها و در داخل کشورها آشکار کرده است، بر اهمیت پوشش مراقبت‌های بهداشتی همگانی که توسط سیستم‌های بهداشتی مناسب پشتیبانی می‌شود – که بدون آن، «توسعه پایدار وجود نخواهد داشت» تأکید کرده است.

رئیس ECOSOC در مورد نیاز صحبت کرد با اصلاح ساختار بدهی و مالیات بین المللی، شکاف مالی را پر کنید.

او همچنین تاکید کرد که آموزش “حقوق بشر و یک خیر عمومی مشترک است، نه یک امتیاز”، و به نشست آتی تحول آموزش در سپتامبر برای رسیدگی به موانعی که مانع SDG-4 می شود اشاره کرد.

آقای کلاپیله یادآور شد که هیچ کشوری به برابری جنسیتی دست نیافته است و باید به نیازهای زنان و دختران “به طور جامع تر” پرداخته شود تا بهبودی حاصل شود، از جمله ریشه کن کردن خشونت علیه زنان و اجرای بودجه های جنسیتی ملی.

وی سپس بر اهمیت مشارکت مقامات محلی برای “اجرای فراگیر و بررسی دستور کار 2030” تاکید کرد و در عین حال اشاره کرد که برابری و تولید واکسن در کشورهای در حال توسعه “برای بهبود اقتصادی بسیار مهم است”.

رئیس ECOSOC با عطف به محیط زیست تاکید کرد که برای مقابله موثر با جنگل زدایی جهانی، تخریب زمین، از بین رفتن تنوع زیستی، ریشه کنی فقر، ناامنی غذایی و تغییرات آب و هوا، یک رویکرد “کل جامعه” مورد نیاز است و افزود که کنفرانس اقیانوس سازمان ملل در لیسبون ، نشان داد که هنوز فرصت هایی برای اقدام همه جانبه اقیانوسی وجود دارد.

زمینه ای برای خوش بینی

آقای Kelapile گفت: “من به ویژه خوشحالم که در طول این HLPF ما مقدمات اجلاس SDG 2023 را که در سپتامبر 2023 در نقطه میان مدت اجرای دستور کار 2030 برگزار می شود، آغاز کردیم.”

او با اشاره به بحث های HLPF و بیانیه وزیران، “زمینه های قوی برای خوش بینی” را دید.

رئیس ECOSOC در پایان گفت: «بیایید همه با تشویق و نشاط دوباره به کشورهای خود بازگردیم تا به تلاش‌ها برای بهبودی از این بیماری همه‌گیر ادامه دهیم و از طریق اجرای دستور کار 2030 و 17 هدف توسعه توسعه پایدار، به تلاش‌ها ادامه دهیم.»

‘روز خاص’

لیو ژنمین، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور اقتصادی و اجتماعی (DESA) در این نشست گفت: «امروز روز خاصی بود. .

و بحث‌های بعدازظهر به تفصیل به پاسخ بهداشت عمومی بیماری همه گیر پرداخت. امور مالی و کاهش بدهی؛ و تغییرات آب و هوایی و حمایت اجتماعی، از جمله حقوق کار و آموزش.

ما سناریوهای آینده را مطالعه کردیم تا از توسعه پایدار اطمینان حاصل کنیم و اکنون چه کاری می توانیم انجام دهیم تا آینده خود را بهتر کنیم…[and] رئیس DESA گفت: مسیرهای توسعه پایدار، چشم انداز بلند مدت و سناریوها.

وحدت “ساخته شده”

این انجمن نشان داده است که اگر ما از تغییرات جمعیتی، اجتماعی و محیطی که در سال های آینده در راه است به خوبی آگاه باشیم، “می توانیم آنها را پیش بینی کنیم و تغییرات سیاستی لازم را در حال حاضر انجام دهیم.”

در آن پس‌زمینه، او از اینکه اعلامیه وزیران برای ارائه راهنمایی روشن در مورد چگونگی رسیدگی به چالش‌های آینده به تصویب رسیده است، ابراز افتخار کرد.

«وحدت ما با جزئیات بسیار در بیانیه وزیران بیان شده است و من این موفقیت را به شما تبریک می گویم. من خوشحالم که تعهد قوی به تحقق اهدافی که در سال 2015 تعیین کردیم همچنان پر جنب و جوش است. آقای لیو در پایان گفت: این امر سفر ما را در جاده مشترک ما به سمت بهبودی و تاب آوری تسریع خواهد کرد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما