فرانسه در سال گرم ترین سال و رکورد کمبود باران را تجربه کرد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: 2023/06/01 – 14:54

اداره ملی هواشناسی فرانسه روز جمعه اعلام کرد که در سال 2022 گرم ترین میانگین دما و کمترین میزان بارندگی را تجربه کرده است.

Meteo France در بیانیه ای اعلام کرد که میانگین دمای سال 14.5 درجه سانتیگراد (58.1 فارنهایت) “بسیار بالاتر از سال 2020 است که رکورد قبلی” 14.07 درجه سانتیگراد را داشت.

این گزارش افزود: گرما “یک نشانه از تغییرات آب و هوا” بود.

اداره هواشناسی افزود: این کشور همچنین با 25 درصد کمتر از میانگین بلندمدت “کمبود بارندگی بی سابقه” مواجه شد که کمترین میزان از سال 1989 است.

مانند بسیاری از کشورهای اروپای غربی، فرانسه تابستان تنبیهی با دمای بی سابقه و آتش سوزی در جنگل ها را تجربه کرد که منجر به تمرکز مجدد بر تغییرات آب و هوایی شد.

>> شهر پاریس چگونه با تغییرات اقلیمی سازگار است؟

پاییز و زمستان نیز فوق‌العاده معتدل بوده‌اند، با باران و دمای گرم که معمولاً پیست‌های اسکی یخی در کوه‌های آلپ و پیرنه را به گستره‌های گل آلود تبدیل می‌کند.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه این هفته با انتقاد برخی از دانشمندان آب و هوا به دلیل سخنرانی شب سال نو خود در آخر هفته گذشته، که در آن اظهار داشت خشکسالی و دمای پخت سال گذشته غافلگیرکننده بود، مواجه شد.

وی در خصوص مشکلات همپوشانی که در کشور به وجود آمده است، گفت: چه کسی می‌توانست موج تورم را که پس از آن جرقه زده است پیش‌بینی کند یا بحران اقلیمی با اثرات دیدنی تابستان امسال در کشور ما را پیش‌بینی کند؟

گونری لو کوزان، دانشمند و زمین شناس در توییتر نوشت: “چه کسی می توانست بحران آب و هوا را پیش بینی کند؟”

خنده دار است، این یکی از شوخی های مورد علاقه من برای مسخره کردن سیاستمدارانی است که ارتباط خود را با واقعیت از دست داده اند.

Le Cozannet یکی از همکاران هیئت بین دولتی سازمان ملل در مورد تغییرات آب و هوایی (IPCC) است که در ماه فوریه هشدار داد که زمان برای اطمینان از “آینده قابل زندگی” برای همه روی زمین تقریباً به پایان رسیده است.

(AFP)

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial
تماس با ما