فرارو آیفون ۱۴ نخرید!

فرارو- چندین دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند آیفون ۱۴ در تاریخ ۱۶ سپتامبر راهی بازار می‌شوند تا هیجانات آن را خریداری کنند.

به گزارش فرارو به نقل از یورونیوز، ویژگی‌های جدید و بهبود یافته آن گوشی شامل ردپای کربنکی کم‌تر مدل‌های قبلی است: آیفون ۶۱ از ۱۴ دی اکسید کربن در مقایسه با ۶۴ کربن کربن توسط آیفون ۱۳ اندکی کم‌تر در گازهای گلخانه‌ای نقش دارند. با این وجود، مبادله تلفن هوشمند قدیمی تان با تازه ترین مدل بدترین کاری است که می توانید انجام دهید. طبق معیارهای اپل ۷۹ درصد از انتشار کربن چرخه عمر گوشی در طول تولید آزاد می‌شود. مقاومت در برابر داشتن جدیدترین مدل‌های آینده تولید محصولاتی که در هفته آینده وارد قفسه‌ها می‌شوند را معکوس نمی‌کند، اما با محدود کردن تعداد تلفن‌های تولید شده در آینده کمک می‌کنند.

با توجه به فروخته شدن سالانه حدود 211 میلیون گوشی هوشمند در اتحادیه اروپا که هر کدام به طور متوسط ​​سه سال پیش از تعویض دوام می‌آورند، با نیرو‌های «کهنه» و «از مُد افتادن برنامه‌ریزی شده» بسیار مهم است.

اپل پیش از این ناظر ضد تراست ایتالیا 10 میلیون یورو جریمه شد، زیرا ناظر دریافت می‌شد که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری اپل باعث ایجاد اختلالات جدی می‌شود و بدون نگرانی از انرژی بیش از تری را می‌گیرند. این امر مشتریان را به سمت خرید گوشی‌های جدید سوق داد که اپل داشتن چنین هدفی را رد کرد.

آیا اپل پایدارتر می شود؟

بزرگ انتشار گاز دی اکسید کربن در فرآیند ساخت یک گوشی تلفن همراه هوشمند تازه از مواد اولیه درون آن می‌شود. طبق داده های یک گزارش، خرید یک تلفن جدید به اندازه شارژ مجدد و کار کردن یک گوشی هوشمند برای یک دهه تمام انرژی می‌گیرد.

با این وجود، اپل بزرگترین شرکت فناوری جهان تلاش می کند تا دیگران را در این زمینه و جنبه های زیست محیطی پاک کند. اپل ادعا می‌کند که از صدها درصد عناصر خاکی کمیاب بازیافتی در تمام آهنرباهای آیفون ۱۴ استفاده می‌کند که همه عناصر خاکی کمیاب را در دستگاه را نمایندگی می‌کند. در سال 2019 میلادی، اپل به همراه گوگل، دِل، مایکروسافت و تبدیل به عنوان موردی در دادخواستی از طرف خانواده‌هایی از جمهوری دموکراتیک کنگو معرفی شدند که فرزندانشان در حین کبالت مجروح شدند و کشته شدند.

این‌ها از کودکان کار را انکار می‌کنند و استدلال کرده‌اند و نمی‌توانند منبع دقیق استفاده از آنها باشند. یک قاضی دادگاه ایالتی ایالات متحده در گذشته پرونده حقوقی علیه آن شرکت ها را رد کرد. با این وجود، پرسش‌های تازه‌ای توسط سازمان غیر دولتی «گلوبال ویتنس» Global Witness در ماه آوریل اعلام شد و تحقیقات نشان می‌دهد که اپل، نوکیا و برای یک طرح بررسی زنجیره تامین تکیه می‌کنند که برای ساخت مواد معدنی محل مناقشه از جمهوری دموکراتیک کنگو. مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اپل در آخرین گزارش پیشرفت زیست محیطی خود اشاره کرده است که متعهد به تنظیم بالاترین استانداردها برای تامین منابع مورد استفاده در محصولات خود است. اپل در سال 2020 اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2020 سال جاری و خنثی سازی کامل از کربن را انجام دهد که همه چیز را از تولید تا چرخه عمر محصولات در بر خواهد گرفت.

با توجه به فراگیر بودن تلفن‌های هوشمند و برنامه‌های متنوع آن در دوره پانندمی‌های شتاب گرفته می‌شود که جایگزین‌های ارتقای آن‌ها است که محصولات چیست.

شرکت “فیرفون” Fairphone که 10 سال پیش توسط یک شرکت اجتماعی هلندی راه‌اندازی شد و در شفافیت زنجیره تامین پیشرو در رتبه‌بندی خود Ethical Consumer سازمان مصرف کننده جایگزین پیشرو در بریتانیا را در جایگاه نخست قرار می‌دهد چرا که آن شرکت جعبه ابزار را دارد. عرضه و مصرف کنندگان را قادر می‌سازد تا قطعات شکسته را جایگزین کنند که فاصله زیادی با فناوری مهر و موم شده اپل دارد. خرید گوشی دست دوم نیز گزینه‌های ارجح می‌شود و بازیافت گوشی خود را در زمانی که واقعاً با آن تمام می‌شود در این پروسه انجام می‌شود. هم چنین، اگر تمام نیازهای هوشمند خود را از طریق یک لپ تاپ یا رایانه تامین کنید، می‌توانید با عدم استفاده یا استفاده از رایانه از گوشی به همان اندازه مصرف انرژی را مصرف کنید.

اگر برای خرید آیفون مدل جدید پیش خرید انجام دهید چگونه آن را لغو کنید؟

اگر شما را متقاعد کرده اید که خرید آیفون ۱۴ بهترین کار ممکن است، اما پیش‌تر یک دستگاه از آن را پیش خرید کرده‌اید برای لغو سفارش‌تان خیلی دیر نیست. صفحه پشتیبانی از دستورالعمل‌های اپل برای نحوه انجام این کار در دستگاه‌های مختلف وجود دارد و تنها چند کلیک لازم است. هم چنین، پس از آن که گوشی تلفن همراه به دستتان رسید تا ۱۴ روز فرصت بازگرداندن آن را دارید. با این وجود، اگر واقعاً مصمم به ارتقای گوشی آیفون خود توجه داشته باشید، باید یک سرویس مبادله‌ای را اجرا کنید که در آن می‌توان به تلفن قدیمی شما جان تازه‌ای بخشید و یا به صورت رایگان بازیافت را انجام داد.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما