jeejowbanner

عربستان برای افزایش قیمت ها تولید نفت خود را کاهش داد

نفت خام و گاز طبیعی صبح امروز پس از آن که عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده جهان، کاهش تولید میلیون بشکه‌ای در روز را در نشست آخر هفته اوپک پلاس در تلاش برای افزایش کاهش قیمت‌های انرژی اعلام کرد، دوباره افزایش یافت.

اما مذاکراتی که منجر به این حرکت شد – و تعدیل پیچیده‌تر سهمیه‌های تولید کارتل – به تنش‌ها بین بسیاری از کشورهای تولیدکننده بزرگ نفت خام در جهان با قیمت‌های جهانی نفت در تعادل اشاره کرد.

عربستان سعودی عمدتاً به تنهایی پیش می رود. امارات متحده عربی پس از سال ها لابی برای چنین اقدامی، شاهد افزایش سهمیه تولید خود بود، در حالی که سایر کشورها اهداف خود را کاهش دادند. این ترتیب پیچیده به دنبال مذاکرات متعددی در یکی از پرتنش‌ترین نشست‌های اوپک در تاریخ اخیر به وجود آمد که تولیدکنندگان آفریقایی از تلاش‌های امارات برای افزایش سهمیه‌های تولید خود ناراضی بودند.

توافقی که روز یکشنبه پدیدار شد، مصالحه ای به رهبری ریاض بود که شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان، آن را «آب نبات چوبی سعودی» خواند که به منظور شیرین کردن قیمت ها برای تاجران نفت است. اگرچه این کاهش فقط برای ماه جولای در نظر گرفته شده است، اما می تواند تمدید شود.

بر سر مذاکرات، کاهش شدید قیمت نفت بود: نفت خام برنت، معیار جهانی، پس از معامله در حدود 120 دلار در سال گذشته، حدود 77 دلار در هر بشکه است.

عربستان سعودی در “هر کاری که لازم باشد” است. هلیما کرافت، رئیس استراتژی جهانی کالا در RBC Global Markets، صبح امروز در یادداشتی از سوی سرمایه گذاران نوشت. این که این کشور «مایل است به تنهایی از عهده آن برآید، به اعتبار کاهش می‌افزاید و نشانه خروج بشکه‌های واقعی از بازار است».

تحلیلگران محاسبه می کنند که برنت باید بالای 80 دلار بماند تا عربستان بتواند بودجه خود را متعادل نگه دارد و برنامه زیرساختی بلندپروازانه تحت حمایت محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور را تامین مالی کند.

در همین حال، مقامات سعودی بر فشار دادن فروشندگان ثانویه بر روی قیمت نفت متمرکز شده‌اند و عبدالعزیز ماه گذشته به این سرمایه‌گذاران هشدار داد که «مراقب خود باشند».

تاثیر بلندمدت این حرکت مشخص نیست. تحلیلگران گلدمن ساکس می گویند که این می تواند قیمت نفت برنت را یک تا ۶ دلار در هر بشکه افزایش دهد. اما بعید است که چنین افزایشی به مصرف‌کنندگان آسیب برساند یا هزینه‌های بنزین را به یک تهدید سیاسی قوی در ایالات متحده تبدیل کند، جایی که قیمت‌های پمپ در سال گذشته 25 درصد کاهش یافته است.

در عین حال، روسیه – علیرغم کاهش سهمیه های خود – به طور گسترده تصور می شود که مقادیر زیادی نفت خام ارزان را برای تقویت اقتصاد آسیب دیده خود از جنگ پمپاژ می کند. و چشم انداز کند شدن رشد اقتصاد جهانی، به ویژه در چین، قیمت نفت را تحت تأثیر قرار می دهد.

بازار برای انبوهی از اوراق خزانه آماده می شود. اکنون که پرزیدنت بایدن قرارداد سقف بدهی را به قانون امضا کرده است، انتظار می رود خزانه داری فروش بیش از یک تریلیون دلار اوراق بهادار جدید را آغاز کند. برخی هشدار می‌دهند که حراج‌ها می‌تواند هزینه‌های استقراض کوتاه‌مدت را افزایش دهد و نقدینگی را از بخش‌هایی از بازار تخلیه کند، با پیش‌بینی بانک آمریکا که این اثر معادل افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو خواهد بود.

اپل آماده پیوستن به متاورس است. انتظار می‌رود این سازنده آیفون از هدست واقعیت مجازی خود، مجموعه‌ای از عینک‌های با فناوری پیشرفته که دنیای مجازی و فیزیکی را در هم می‌آمیزد، در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود در روز دوشنبه رونمایی کند. همچنین گزارش شده است که این شرکت می‌تواند اپلیکیشنی را معرفی کند که به کاربران کمک می‌کند تا به عنوان بخشی از فشار وارد کردن به این بخش، سلامت روحی و جسمی خود را بهتر نظارت کنند.

کارگردانان و استودیوهای هالیوود با یک قرارداد کار آزمایشی موافقت کردند. انجمن کارگردانان آمریکا گفت که در مذاکره بر سر توافق بر سر دستمزدها، جریان باقیمانده و محافظت از کارگران در برابر افزایش هوش مصنوعی به دستاوردهایی دست یافته است. این پیمان از احتمال اعتصاب همزمان سه اتحادیه بزرگ جلوگیری می کند.

طبق گزارش ها، بانک های بزرگ ملزم به افزایش سرمایه خواهند بود. تنظیم کننده ها نزدیک به پذیرش هستند به گزارش وال استریت ژورنال، قوانین جدیدی که می تواند در تلاش برای تقویت سیستم بانکی پس از شکست تعدادی از وام دهندگان متوسط ​​در سال جاری، حدود 20 درصد این سقف را افزایش دهد. انتظار می رود بیشترین افزایش ها بر روی وام دهندگان بزرگ با مشاغل تجاری قابل توجه متمرکز شود.

Allstate کالیفرنیا را به دلیل بدتر شدن آب و هوا و هزینه های ساختمان ترک می کند. چهارمین بیمه‌گر بزرگ کشور به دلیل خطر آتش‌سوزی‌های جنگلی و هزینه‌های بالای تعمیر خانه‌ها، ارائه خانه‌های جدید، کاندومینیوم و سیاست‌های تجاری را در این ایالت متوقف کرده است. این تصمیم به دنبال اقدام مشابهی توسط State Farm در هفته گذشته اتخاذ شد.

لفاظی‌های تند مقامات آمریکایی و چینی در آخر هفته با صمیمیت استقبال از جیمی دیمون از جی‌پی مورگان چیس – و در مورد ایلان ماسک – در رویدادهای تجاری که این دو در هفته در چین برگزار کردند، تضاد آشکاری داشت.

این ناهماهنگی چالش شرکت‌هایی را نشان می‌دهد که تلاش می‌کنند با دومین اقتصاد بزرگ جهان همکاری کنند، زیرا تنش‌ها بین واشنگتن و پکن افزایش می‌یابد.

رهبران نظامی آمریکا و چین به شدت صحبت کردند:

  • لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا قول داد که کشتی‌های جنگی آمریکایی به گشت‌زنی در نزدیکی چین ادامه خواهند داد، حتی اگر او خواستار گفتگوی بیشتر شود.

  • وزیر دفاع چین، لی شانگفو، از ملاقات با آستین در یک کنفرانس امنیتی در سنگاپور که هر دو در آن شرکت کردند، خودداری کرد. و مقامات ارشد ارتش آزادیبخش خلق از حمایت عمومی ایالات متحده از تایوان و آنچه آنها نظارت آمریکایی بر سواحل چین می نامند انتقاد کردند.

شکاف آشکاری بین رویکردهای واشنگتن و شرکت های بزرگ آمریکا وجود دارد. هم آقای دیمون و هم آقای ماسک که در طول سفرهای خود با مقامات ارشد دولتی ملاقات کردند، ایده جداسازی اقتصاد ایالات متحده و چین را نادیده گرفتند. و شرکت‌های آن‌ها به تجارت بزرگ در آنجا ادامه می‌دهند: تسلا چین را یکی از بزرگترین بازارهای خود می‌داند، در حالی که JPMorgan در حال تعمیق روابط خود با این کشور است.

دوران نفوذ شرکت های آمریکایی بر سیاست ایالات متحده در مورد چین ممکن است به پایان رسیده باشد. در دهه‌های گذشته، رهبران وال استریت مانند جان تورنتون و هنک پالسون از گلدمن ساکس و استیو شوارتزمن از بلک استون ظاهراً توانستند تلاش‌های واشنگتن را برای اتخاذ موضعی سخت در قبال چین کاهش دهند.

به نظر می رسد دولت ترامپ و بایدن از رویکردهای سخت تر از جمله تحریم ها حمایت می کنند. چین نیز به همین شکل واکنش نشان داده و محدودیت‌های تجاری خود را اعمال کرده و به دفاتر شرکت‌های مشاوره‌ای که تجارت بین‌المللی را مبهوت کرده‌اند، یورش می‌برد.

واشنگتن در هفته های اخیر به دنبال کاهش دما بوده است. پرزیدنت بایدن، رئیس سیا، بیل برنز را برای مذاکره به چین فرستاد. و جینا ریموندو وزیر بازرگانی با همتایان چینی خود در واشنگتن دیدار کرد. اما به نظر می‌رسد روسای شرکت‌ها نسبت به چشم‌انداز کاهش تنش در کوتاه‌مدت محتاط هستند: آقای دیمون اذعان داشت که وضعیت «اکنون بسیار پیچیده‌تر است» و تجارت کمتری بین دو کشور را پیش‌بینی کرد.


بن مولین از روزنامه تایمز گزارش می دهد که در حالی که CNN همچنان تحت تأثیر تنش های داخلی قرار دارد – از جمله برخی از آنها که توسط یک پروفایل جدید طولانی از رئیس آن، کریس لیخت تحریک شده است – رهبر سابق این شبکه، جف زاکر، در حال طراحی حرکت های بعدی خود است. (البته در حالی که او مراقب زمین های پایکوبی قبلی خود است.)

آقای زوکر اکنون یک سرمایه گذار رسانه ای است که یک میلیارد دلار برای خرج کردن دارد. او رهبری RedBird IMI را بر عهده دارد که توسط شرکت سهامی خصوصی RedBird Capital Partners و International Media Investments حمایت می شود، صندوقی که با دولت ابوظبی ارتباط دارد.

آقای زوکر اکنون یکی از حداقل سه خواستگار احتمالی برای اکثریت سهام در ایر میل است، شرکت رسانه ای که توسط سردبیر سابق Vanity Fair، گریدون کارتر تأسیس شده است، و بحث هایی برای سرمایه گذاری در ناشران آنلاین Puck و Semafor داشته است. او همچنین در ماه های اخیر با جف بزوس، صاحب روزنامه واشنگتن پست، گفتگو کرده است.

او به افراد معتمد گفته است که علاقه مند به ساخت چیزی است که اساساً معادل دیجیتالی Condé Nast است، با مجموعه ای از نشریات که برای مخاطبان مختلف عرضه می شود.

سی ان ان چطور؟ در 9 سالی که آقای زوکر به عنوان رئیس این شبکه حضور داشت، او شبکه را تغییر شکل داد و مدعی موفقیت های آن شد. از زمان برکناری او در سال گذشته، او مرتباً و به شدت از آقای لیخت انتقاد کرده است و به همکارانش گفته است که در صورت عرضه CNN به خرید آن علاقه مند است. (مالینز همچنین گزارش می دهد که در زمانی که رئیس سی ان ان بود، آقای زاکر مذاکرات مقدماتی با امرسون کلکتیو لورن پاول جابز در مورد احتمال انحراف شبکه از طرف مادر آن زمان، AT&T داشت.)

اما آقای زاکر می‌گوید که با توجه به آنچه که او می‌گوید خسارت ناشی از کاهش هزینه‌ها توسط برادران وارنر دیسکاوری، مالک فعلی شبکه، اکنون علاقه‌ای به خرید CNN ندارد. همچنین مشخص نیست که آیا Warner Bros Discovery حتی می‌خواهد بفروشد یا خیر: در حالی که واگذاری CNN می‌تواند مسیر را برای این مجموعه برای فروش خود به خریدار مانند Comcast، که چشم‌انداز نظارتی برای M.&A بلیت‌های بزرگ است، باز کند. در بهترین حالت مبهم است و فروش CNN در کوتاه مدت – DealBook شنیده است که برچسب قیمت می تواند 8 میلیارد دلار باشد – ممکن است قیمت پایینی را به خطر بیندازد.


– میزان درآمد تبلیغاتی توییتر در طول پنج هفته از اول آوریل، کاهش 59 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، طبق یک ارائه داخلی مشاهده شده توسط The Times احیای تجارت تبلیغاتی این شرکت یکی از چالش های بزرگ لیندا یاکارینو خواهد بود که از دوشنبه به عنوان مدیر عامل توییتر شروع به کار می کند.


هفته نسبتاً آرامی برای داده ها و درآمدها خواهد بود. علاوه بر این، مقامات فدرال رزرو در آستانه تصمیم گیری در مورد نرخ هفته آینده در دوره آرام خود هستند. در اینجا چیزی است که باید تماشا کنید:

دوشنبه: بخش تولید آمریکا با انتشار سفارشات کارخانه و کالاهای بادوام که برای ساعت 10 صبح شرقی برنامه ریزی شده است، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

چهار شنبه: انتظار می‌رود که مایک پنس، معاون سابق رئیس‌جمهور، رسماً به رقابت برای نامزدی جمهوری‌خواهان برای ریاست‌جمهوری بپیوندد. OECD آخرین چشم انداز اقتصادی خود را برای کشورهای عضو منتشر می کند.

پنج شنبه: سوپ کمپبل و گیم استاپ نتایج را گزارش می دهند.

جمعه: چین قرار است با انتشار گزارش های شاخص قیمت مصرف کننده و تولید کننده در ماه می، داده های کلیدی تورم را ارائه دهد.

معاملات

خط مشی

  • ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا در اولین تلاش برای جمع آوری کمک های مالی در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود به کمک کنندگان بزرگ متکی بود. (NYT)

  • پس از ورود یک هواپیمای خصوصی به حریم هوایی محدود شده، جت های نظامی بر فراز واشنگتن به پرواز درآمدند. (NYT)

  • جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر، رابرت کندی جونیور، یکی از طرفداران بیت کوین را که به خاطر دیدگاه های ضد واکسن معروف است، برای نامزدی ریاست جمهوری دموکرات ها تایید کرد. (نیویورک پست)

بهترین بقیه

  • به صدها مشتری Grail، سازنده آزمایش‌های تشخیص سرطان، به اشتباه گفته شد که ممکن است به این بیماری مبتلا باشند. (NYT)

  • چاک تاد از سمت مدیر برنامه “Meet the Press” شبکه NBC کنار می رود و کریستن ولکر جانشین او می شود. (NYT)

  • ادوارد انینفول، سردبیر برجسته ووگ بریتانیا، به دلیل گمانه زنی ها درباره درگیری با آنا وینتور، از عنوان Condé Nast کناره گیری می کند. (ساندی تایمز)

  • حتی همپتون ها، اقامتگاه سنتی تابستانی ثروتمندان نیویورک، از محیط اقتصادی چالش برانگیزتر مصون نیستند. (FT)

ما بازخورد شما را می خواهیم! لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به [email protected] ایمیل کنید.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما