jeejowbanner

طوفان Biparjoy معابد Dwarkadhish و Somnath معروف گجرات برای جانبازان بسته شد، هزاران نفر تخلیه شدند اخبار هند

دوارکا: با توجه به اینکه طوفان طوفانی شدید “Biparjoy” احتمالاً در غروب به خشکی می رسد و گفته می شود در حال نزدیک شدن به منطقه ساحلی گجرات است، مقامات دو معبد معروف – معبد Dwarkadhish در Devbhumi Dwarka و معبد Somnath Mahadev در Gir – را برای فدائیان بسته اند. . در کنار معبد دوارکادیش، بازار دوارکا نیز بسته خواهد ماند. با این حال، روال معبد همانطور که هست ادامه خواهد داشت. مالایی پاندیا، کشیش معبد دوارکادیش، گفت: پوجا، بوگ و آرتی صبح در طول روز وجود خواهد داشت و دارشان زنده از طریق وب سایت رسمی معبد دوارکادیش قابل دسترسی است و در طول روز ادامه خواهد داشت.

طوفان Biparjoy برای سقوط در بندر Jakhau در عصر

انتظار می‌رود که طوفان Biparjoy بین ساعت 5 تا 6 عصر امروز در نزدیکی سواحل Jakhau، گجرات فرود آید و از امتداد Rann of Kutch تا راجستان عبور کند. طبق گزارش اداره هواشناسی هند (IMD)، VSCS (طوفان طوفانی بسیار شدید) Biparjoy قرار است تا عصر امروز از سواحل Saurashtra و Kutch و سواحل مجاور پاکستان بین مندوی و کراچی در نزدیکی بندر Jakhau عبور کند.

“VSCS Biparjoy بر فراز دریای شمال شرقی عربستان در ساعت 0230 IST 15 ژوئن 2023 در حدود 200 کیلومتری غرب-جنوب غربی بندر Jakhau (گجرات). برای عبور از Saurashtra & Kutch و سواحل مجاور پاکستان بین مندوی و کراچی در نزدیکی بندر Jakhau تا عصر 15 ژوئن به عنوان یک VSVS، “IMD توییت کرد.

هزاران نفر تخلیه شدند

از آنجایی که طوفان بیپارجوی کمتر از 200 کیلومتر از سواحل گجرات فاصله دارد و احتمالاً در غروب به خشکی می رسد، همراه با باران شدید و طوفان پیش بینی شده، دولت ایالتی بیش از 74000 نفر از ساکنان مناطق آسیب پذیر را تخلیه کرده است. دولت مردم را از نزدیک به 120 روستا که بین صفر تا 10 کیلومتری ساحل در ناحیه کوچ قرار دارد، جابجا کرده است.

روشیکش پاتل، وزیر بهداشت گجرات، گفت 72 روستا بین صفر تا 5 کیلومتری ساحل در ناحیه کوچ قرار دارند، در حالی که 48 روستای دیگر بین 5 تا 10 کیلومتری ساحل قرار دارند. وزیر گفت: ما حدود 40000 نفر را از این روستاهای ساحلی تخلیه کرده ایم.

دولت گفت که تاکنون 74345 نفر در هشت منطقه ساحلی کوچ، جامناگر، موربی، راجکوت، دوبومی دوارکا، جوناگاد، پوربندر و گیر سومنات به پناهگاه های موقت منتقل شده اند.

NDRF، SDRF، تیم های نجات در حالت آماده باش

طبق اعلام دولت، 15 تیم از نیروهای ملی واکنش به بلایای طبیعی (NDRF)، 12 تیم از نیروهای دولتی واکنش به بلایای طبیعی (SDRF)، 115 تیم از اداره راه و ساختمان دولتی و 397 تیم از اداره برق دولتی در این منطقه مستقر شده اند. مناطق مختلف ساحلی وی گفت که به غیر از اداره محلی و پلیس، چهار تیم NDRF و پنج تیم SDRF، ارتش، گارد ساحلی و BSF برای نجات و امداد پس از طوفان در حالت آماده باش هستند.

او گفت: «تدارکات دقیقی از سوی ما برای کارهای پسابرجام مانند بازسازی زیرساخت های برق، شبکه های سیار و سایر زیرساخت ها انجام شده است.

جزر و مد بالا به دلیل طوفان: IMD

موج طوفان حدود 2 تا 3 متر بالاتر از جزر و مد نجومی احتمالاً مناطق کم ارتفاع ولسوالی ها را که احتمالاً به دلیل ریزش خشکی تحت تأثیر قرار می گیرند، زیر آب می برد. IMD گفته است که جزر و مد می تواند در برخی نقاط تا 3-6 متر افزایش یابد. این دومین طوفانی خواهد بود که در دو سال گذشته پس از “Tauktae” در ماه می 2021 به این ایالت برخورد می کند.

قطارهای لغو شده، کوتاه مدت

راه آهن غرب اعلام کرده است که 76 قطار لغو، 36 قطار کوتاه مدت و 31 قطار کوتاه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای اطمینان از ایمنی مسافران و فعالیت قطارها لغو شده است.

BSF در حالت هشدار

در همین حال، نیروهای امنیتی مرزی (BSF) آمادگی های کافی را برای مقابله با هرگونه چالش ناشی از طوفان قریب الوقوع انجام داده است. راوی گاندی، بازرس کل BSF گجرات، از مناطق ساحلی بوج بازدید کرد و از آمادگی برای مقابله با هر موقعیتی ارزیابی کرد.

BSF IG Ravi Gandhi در گفتگو با ANI گفت: “نیروهای BSF در مرز بین المللی مستقر هستند. طبق ارزیابی IMD، منطقه مورد نظر از مندوی تا کراچی است. نیروهای ما با آمادگی کامل آماده هستند. ما به افرادی که نزدیک می شوند کمک می کنیم. ما با سایر نیروهای امنیتی مانند NDRF نیز در تماس هستیم.”

پیش بینی می شود طوفان از سراسر مرز بین المللی هند و پاکستان عبور کند. علاوه بر محافظت از مرزهای بین المللی، BSF به سرعت منابع مورد نیاز را برای عملیات نجات بسیج کرده است.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما