jeejowbanner

صدیق کاپان روزنامه نگار کرالا در پرونده PMLA وثیقه می گیرد تا پس از 26 ماه از زندان UP آزاد شود اخبار هند

لاک‌ناو: صدیق کاپان، روزنامه‌نگار کرالا، که بر اساس قانون پیشگیری از فعالیت‌های غیرقانونی (UAPA) در پرونده توطئه هاتراس دستگیر شده بود، روز جمعه در یک پرونده پولشویی از شعبه دادگاه عالی الله آباد لاکنو وثیقه دریافت کرد. کاپان، همراه با دیگران در 5 اکتبر 2020 توسط پلیس اوتار پرادش در حالی که به هاتراس سفر می کرد، پس از تجاوز و قتل یک زن دالیت، به اتهامات تروریستی دستگیر شد. پس از وثیقه از HC، Kappan پس از گذراندن 26 ماه از زندان UP خارج خواهد شد. دادگاه لاکنو اوایل این ماه اتهاماتی را علیه کاپان و شش نفر دیگر در قانون پیشگیری از پولشویی (PMLA) مطرح کرد. کاپان قبلاً در اوایل سال جاری وثیقه پرونده تروریستی را که تحت قانون پیشگیری از فعالیت های غیرقانونی (UAPA) از دادگاه عالی در 7 سپتامبر سال جاری تشکیل شده بود، دریافت کرده بود.

دادگاه عالی سپس به کاپان دستور داد به مدت شش هفته در دهلی بماند و پس از آن می تواند به کرالا برود. اما این روزنامه نگار در یک پرونده جداگانه پولشویی که توسط اداره اجرای (ED) در سال 2021 تشکیل شده بود، در زندان باقی ماند.

همچنین بخوانید: “او وثیقه گرفت زیرا …”: همسر صدیق کاپان روزنامه نگار حکم دادگاه عالی را ستود.

یک هیئت به ریاست قاضی عالی UU لالیت مشاهده کرد که هر فردی حق آزادی بیان دارد. نیمکت دادگاه گفت: “هر فردی حق بیان آزاد دارد…او در تلاش است نشان دهد که قربانی نیاز به عدالت دارد… آیا این از نظر قانون جرم خواهد بود؟” ماهش جثمالانی، وکیل ارشد، نماینده دولت UP، در 5 اکتبر گفت، آنها تصمیم گرفته اند برای تحریک شورش به هاتراس بروند.

شعبه لاکنو در دادگاه عالی الله آباد درخواست کاپان برای وثیقه را رد کرده بود. او دادگاه عالی را به چالش کشیدن حکم دادگاه عالی منتقل کرد.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما