شید ساختار رهبری را تغییر می دهد

Shed – یک مرکز هنری جاه‌طلبانه ۴۷۵ میلیون دلاری در هادسون یاردز که تنها یک سال قبل از شروع همه‌گیری ویروس کرونا به دنیا آمد، شروعی پر از دست‌انداز را پشت سر گذاشت. علاوه بر اجراهای فروخته شده (مانند نمایش اخیر در مورد رابرت موزس با بازی رالف فاینس)، این مؤسسه با مشکلات مالی نیز روبرو بوده است (28 نفر از 107 کارگر تمام وقت آن در جولای 2020 اخراج شدند).

اکنون، Shed در حال انجام بزرگترین تعدیل خود است و اعلام می کند که الکس پوتس، مدیر هنری و مدیر اجرایی موسس، دیگر مدیر اجرایی نخواهد بود – اما همچنان به عنوان مدیر هنری خود بر جنبه خلاق موسسه تمرکز خواهد کرد.

تغییر بلافاصله موثر است. مریان جردن، رئیس فعلی و مدیر عملیاتی شید، در این دوره مدیریت روزانه را بر عهده خواهد داشت.

پوتس در یک مصاحبه تلفنی گفت: “برای من بیشتر و بیشتر روشن شده است که برای اینکه واقعاً ما را به فصل بعدی ببرم، باید تمام وقت خود را به هدایت هنری این سازمان اختصاص دهم.” تصمیم او من آن را یک گام مثبت رو به جلو می بینم.»

او افزود: «من نمی‌خواهم بگویم که این یک مبارزه نبوده است، اما هر بار که با چالش‌هایی مواجه شده‌ایم، از آن عبور کرده‌ایم». ما بسیار قوی هستیم که اولین مرکز هنری را پس از مرکز لینکلن بر روی یک مدل کاملاً جدید با یک تیم کاملاً جدید ساخته‌ایم.»

جاناتان ام. تیش، که در آوریل جانشین رئیس موسس شید، دانیل ال. داکتروف شد، و او – به همراه همسرش لیزی – در سال 2019 27.5 میلیون دلار برای ساخت ساختمان اهدا کردند، اصرار داشت که این یک تنزل رتبه برای پوتس نیست. تیش در مصاحبه ای گفت: «الکس در طول هشت سال گذشته کار قابل توجهی را با تأسیس «آلمان» به عنوان یکی از مؤسسات فرهنگی برتر شهر نیویورک – و احتمالاً در کشور – انجام داده است. اما کار سختی است که همزمان مدیر هنری و مدیرعامل باشید. در مکالمات، الکس ابراز علاقه کرد که از بالاترین مقام اجرایی عقب نشینی کند و اجازه دهد تمرکز خود را بر تضمین موفقیت ما متمرکز کند.

موسسات فرهنگی در سرتاسر کشور در سرتاسر این بیماری همه گیر به شدت دست و پنجه نرم کرده اند، عمدتاً به دلیل از دست رفتن درآمد ناشی از تعطیلی و لغو اجراها. شید این مشکل را داشت که فقط یک سال از عمرش می گذشت، بدون اینکه فرصتی برای ایجاد یک مخاطب وفادار یا پایگاه اهداکننده داشته باشد.

در پی همه گیری، شید بودجه عملیاتی سالانه خود را از 46 میلیون دلار در سال 2020 به 26.5 میلیون دلار کاهش داد. کارکنان تمام وقت آن اکنون 88 نفر هستند.

ماه گذشته، پوتس ایمیلی به کارکنان ارسال کرد و گفت که “در یک محیط اقتصادی نامطمئن”، سوله برخی از فعالیت های هنری خود را یکپارچه خواهد کرد.

پوتس در ایمیلی که نیویورک تایمز دریافت کرده است، گفت: «برای همسو کردن پیشرفت‌ها و منابع برنامه‌مان، ما در حال بررسی راه‌هایی برای ادغام مناطق برنامه در یک بخش بین‌رشته‌ای هستیم که در درون و بین اشکال هنری به روش‌های یکپارچه کار می‌کند. “پس از تامل بسیار، این مدل جدید شامل توقف سمت سرپرست هنرهای تجسمی است.”

آن سمت متصدی توسط آندریا هیکی بود که فوریه گذشته گالری پیس را ترک کرد تا به شید بپیوندد. او به عنوان متصدی آزاد باقی خواهد ماند.

پوتس در این مصاحبه گفت که داشتن یک سرپرست ارشد “اکنون کمتر منطقی است”، “زیرا ما به تخصص در طیف بسیار گسترده ای از رشته ها نیاز داریم.”

آلونک نیز به دلیل بیماری مجبور شده است خود را با عقب نشینی دکتراف وفق دهد. دکتراف تلاش‌های موفقیت‌آمیز خود را برای جمع‌آوری سرمایه رهبری کرد و پس از اینکه به عنوان معاون شهردار زیر نظر مایکل آر. بلومبرگ خدمت کرد، که خود از شید حمایت می‌کرد، مؤسسه را به وجود آورد.

از موفقیت های دیگر می توان به نمایشنامه فاینز نوشته دیوید هیر، “Straight Line Crazy” اشاره کرد. اولین حضور کمدین سیسیلی استرانگ در نیویورک روی صحنه. و یک نمایشگاه بلندپروازانه سه قسمتی توسط هنرمند آرژانتینی توماس ساراچنو. علاوه بر این، شید یکی از اولین مؤسسات هنری بود که پس از تعطیلی همه‌گیر نیویورک بازگشایی شد. دکتروف در مصاحبه ای گفت: و موسسه موفق شد باقیمانده هزینه های ساختمان خود – 135 میلیون دلار – را در طول بحران کرونا افزایش دهد.

دکتروف گفت: «ما هنوز در حال یادگیری هستیم. ما شروع به درک مدل کردیم. من دلگرم هستم، اما این بدان معنا نیست که برآمدگی ها و کبودی های معمولی در راه اندازی وجود ندارد. فکر می‌کنم در طول زمان فوق‌العاده موفق خواهیم بود.»

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما