شکایت شهرستان مولتنوما در اورگان از شرکت های سوخت فسیلی در موج گرمای

این شهرستان به دنبال بیش از 1.5 میلیارد دلار غرامت از متهمان است که شامل Peabody Energy، ConocoPhillips و Occidental Petroleum نیز می شود.

جسیکا وگا پدرسون، رئیس کانتی Multnomah، گفت: «این دعوی در مورد مسئولیت‌پذیری و انصاف است، و من معتقدم که مردم شهرستان Multnomah مستحق هر دو هستند. «این کسب‌وکارها می‌دانستند محصولاتشان ناامن و مضر است و در مورد آن دروغ می‌گفتند. آنها از دروغ های خود سود زیادی برده اند و ما را به حال خود رها کرده اند که عواقب آن را متحمل شویم و خسارات وارده را بپردازیم. ما می گوییم بس است.»

این آخرین شکایت در موج فزاینده دعوای حقوقی آب و هوایی در سراسر جهان است.

این هفته، یک پرونده مهم توسط 16 جوان علیه ایالت مونتانا به پایان رسید. در این شکایت، شاکیان استدلال کردند که مونتانا از طریق حمایت از صنعت سوخت فسیلی، حقوق آنها را تحت قانون اساسی ایالت برای داشتن یک محیط پاک و سالم نقض کرده است.

ایالت‌ها و شهرهای سراسر کشور در سال‌های اخیر از شرکت‌های سوخت فسیلی شکایت کرده‌اند و ادعا می‌کنند که آنها مردم را در مورد خطرات تغییرات آب و هوایی فریب داده‌اند و آب‌وهوای شدید بدتر از انتشار گازهای گلخانه‌ای آنها به مردم و اموال آسیب رسانده است. این پرونده‌ها – از جمله پرونده‌هایی که دادستان‌های کل نیویورک، ماساچوست و رود آیلند مطرح کرده‌اند – همچنان در دادگاه‌ها ادامه دارد و اولین پرونده‌ها می‌توانند در اوایل امسال به محاکمه بروند.

در ماه آوریل، دیوان عالی حکم داد که گروهی از پرونده های آب و هوایی که توسط شهرها و شهرداری ها مطرح می شود باید در دادگاه ایالتی باقی بمانند، جایی که انتظار می رود شانس بیشتری برای برنده شدن جوایز خسارت داشته باشند، به جای دادگاه فدرال، جایی که انتظار می رفت شرکت های سوخت فسیلی دست بالا را دارند

پرونده اورگان یکی از اولین شکایت هایی است که به دنبال خسارات مربوط به یک رویداد آب و هوایی خاص است و اولین شکایت مربوط به گنبد حرارتی است. سال گذشته، گروهی متشکل از 16 شهرداری در پورتوریکو از گروهی از شرکت های سوخت فسیلی به دلیل خسارات ناشی از یک جفت طوفان در سال 2017 شکایت کردند.

در آخرین روزهای ژوئن 2021، گرمای شدید شمال غرب اقیانوس آرام را فرا گرفت.

در سیاتل، که به خاطر زمستان های بارانی و تابستان های نسبتاً خنک شهرت دارد، دما به رکورد 108 درجه فارنهایت رسید. در فرودگاه بین المللی پورتلند، ترموستات به 115 درجه رسید.

در شهرستان Multnomah، عواقب شدید بود. دمای هوا به 116 درجه فارنهایت رسید که رکوردها را شکست و منجر به مرگ 69 نفر و خسارات مالی فراوان شد.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما