شوک بزرگ و باورنکردنی به حسن یزدانی

لیگ برتر کشتی آزاد با حضور ۸ تیم از آبان شروع می‌شود که به نظر می‌رسد لیگ برتر کشتی آزاد از جذابیت بیشتری دارد. از این هشت تیم که در دو گروه چهار تیمی تقسیم شده‌اند، سه تیم شرایط بهتری از بقیه تیم‌ها دارند و پیش‌بینی می‌شود قهرمان از بین یکی از این سه تیم بیرون می‌آید. این سه تیم تقریباً همه ستاره‌های کشتی را در اختیار گرفته و قراردادهای بازیکنان ملی‌پوش هم به یک میلیارد تومان نزدیک می‌شود. در این لیگ جذاب، اما یک خبر مهم وجود دارد و آن هم غیبت حسن یزدانی است.

حسن یزدانی بدون تیم

یکی از مسابقات مهم لیگ برتر کشتی آزاد غیبت حسن یزدانی است. ستاره کشتی ایران و مرد هشت مداله که حالا نفر یک تاریخ کشتی ایران در کسب مدال جهانی و المپیک است، هیچ پیشنهادی برای حضور در لیگ برتر وجود ندارد. حسن یزدانی هر میلیون مبلغ قرارداد لیگ برتر را خودش اختصاص می‌دهد و حضورش در لیگ برتر یک وزنه به حساب می‌آمد، اما امسال نه تنها خبری از امضای قراردادی نیست، بلکه با توجه به شنیده‌ها حتی پیشنهادی هم وجود ندارد. ظاهراً قراردادی که حسن یزدانی سال گذشته امضا کرده بود، باعث شد تا باشگاه‌های لیگ برتر از امضای قرارداد با او امتناع کنند. یزدانی سال گذشته قرارداد خود را به نحوی بسته که اصلاً در لیگ برتر به روی تشک نرفت، اما مبلغ قرارداد خود را کامل دریافت کرد و ظاهراً هم می‌خواهم این روند را در پیش بگیرم، اما هیچ تیمی حاضر به امضای قراردادی با او نشده است. است.

مصاحبه دردسرساز پدر؟

اما این روزها شایعاتی هم مطرح است که مصاحبه با پدر حسن یزدانی علیه رئیس فدراسیون کشتی در این ماجرا بی‌تأثیر نیست. هنوز مشخص نیست این ماجرا وجود دارد یا نه، اما ظاهراً رابطه فدراسیون کشتی با حسن یزدانی به‌دلیل انجام مصاحبه تند پدر حسن یزدانی در فرودگاه شکرآب شده و مثل گذشته دیگر گرم نیست. در سال‌های اخیر حسن یزدانی با حمایت‌های فدراسیون قراردادهای خوبی را بسته بود.

کامران ۸۰۰ میلیونی، رکورد شکست

در غیاب حسن یزدانی امسال بهترین قرارداد متعلق به کامران قاسمپور است. کشتی‌گیر طلایی ایران در بلگراد جهانی برای حضور در لیگ برتر با تیم انبوهسازان هوتن قراردادی بسته شد که بر اساس شنیده‌ها این قرارداد ۸۰۰ میلیون تومان است. این بالاترین رقم در لیگ برتر کشتی است. این رکورد به طور طبیعی در هر سال متعلق به حسن یزدانی بود، اما امسال در غیاب او رکورد در اختیار کامران قاسمپور قرار گرفت. رحمان عموزاد هم با تیم صنایع قراردادی را بسته است که کم به نظر نمی‌آید و هم رقمی در حدود ۶۰۰ میلیون تومان را امضا کرده است.

مثلث قهرمانی

پتروپالایش بلیش تاکستان، انبوه‌سازان هوتن و صنایع مازندران سه تیم حاضر در لیگ برتر کشتی‌هایی هستند که مثلث قهرمانی را تشکیل می‌دهند. سه تیم مدعی که ستاره‌های تیم ملی کشتی را در اختیار دارند و برای رسیدن به قهرمانی با هم رقابت بسیار سختی دارند. پتروپالایش تاکستان بر اساس شنیده‌ها در پشت پرده حمایت محسن کاوه مدیر تیم‌های ملی را دارد. صنایع مازندران با رضا یزدانی وارد لیگ برتر می‌شود و تیم انبوه‌سازان هوتن هم هنوز به طور دقیق مشخص نیست با هدایت چه کسی در مسابقات می‌آید، اما حکایت‌ها را شنیده‌اند از این که این افراد نزدیک به فدراسیون حمایت می‌کنند.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما