سرکوب سازمان های حقوق بشر فلسطینی توسط اسرائیل غیرقانونی و غیرقابل قبول است

ارتش رژیم صهیونیستی طی یک حمله هفته گذشته به دفاتر هفت گروه حقوق بشر و بشردوستانه فلسطینی فعال در رام الله واقع در اراضی اشغالی فلسطین (OPT) حمله کرد و آن را تعطیل کرد.

این اقدامات به منزله سرکوب شدید مدافعان حقوق بشر است و غیرقانونی و غیرقابل قبول است.

نامگذاری های “غیرقانونی”

در سحرگاه پنجشنبه گذشته، نیروهای اسرائیلی به دفاتر هفت گروه حقوق بشر فلسطینی یورش بردند و خسارات مالی زیادی وارد کردند و دستورات نظامی برای بستن آنها صادر کردند.

این به دنبال توصیف قبلی اسرائیل از این سازمان ها به عنوان “تروریستی” و “غیرقانونی” بود.

کارشناسان با تکرار مشاهداتی که در ماه آوریل انجام داده بودند، گفتند: «این نام‌گذاری‌ها و اعلامیه‌ها غیرقانونی و غیرقابل توجیه است و هیچ مدرک ملموس و معتبری که ادعاهای اسرائیل را ثابت کند، ارائه نشده است».

پرتاب اتهامات

در 18 و 21 اوت، سرویس امنیتی اسرائیل شین بت از مدیران کمیته های اتحادیه زنان فلسطین، الحق و دفاع از کودکان فلسطین – سه سازمان از هفت سازمان بسته بازجویی کرد.

کارشناسان به ویژه در مورد تهدیدات ادعایی شین بت علیه سازمان ها، از جمله بیانیه عمومی در مورد مدیر الحق، شوان جبارین، نگران بودند.

دولت اسرائیل اقدامات متعددی را برای تضعیف سازمان های جامعه مدنی انجام داده است به گفته کارشناسان، محدود کردن و سرکوب فعالیت‌های مشروع مدافعان حقوق بشر – که تأثیر نامتناسبی بر زنان مدافع حقوق بشر دارد.

نقض حقوق

آنها تأیید کردند که اقدامات اسرائیل منجر به “نقض جدی” حقوق آزادی اجتماع، عقیده و بیان و همچنین مشارکت در امور عمومی و فرهنگی شده است که “اسرائیل کاملاً موظف به رعایت، احترام و محافظت از آنها است”.

کارشناسان سازمان ملل معتقدند: «جامعه مدنی چیزی است که برای فلسطینیان برای حداقل حمایت از آنها باقی مانده است» و افزودند «کوچک کردن این فضا و منبع حیاتی غیرقانونی و غیراخلاقی است».

آنها یادآوری کردند که اطلاعات ارائه شده توسط اسرائیل برای توجیه تصمیم خود در لیست سیاه گروه های حقوق بشر به عنوان سازمان های تروریستی نتوانسته است دولت های کمک کننده و سازمان های بین المللی را متقاعد کند.

علاوه بر این، کارشناسان خاطرنشان کردند که بررسی الحق توسط دفتر مبارزه با تقلب اتحادیه اروپا (EU) تأیید کرد که «هیچ ظن به بی‌نظمی و/یا کلاهبرداری مؤثر بر بودجه اتحادیه اروپا» یافت نشده است.

پاسخ برای عمل

کارشناسان مستقل از اتحادیه اروپا، پنج عضو دائمی شورای امنیت و همه کشورهای عضو سازمان ملل خواستند تا اقدامات مشخصی برای حفاظت از سازمان‌ها و کارکنان فلسطینی که دفاترشان مورد حمله و بسته شدن قرار گرفته‌اند، اتخاذ کنند.

آنها گفتند: «چنین حفاظتی به این بستگی دارد که اسرائیل یک بار برای همیشه نام‌گذاری و اعلام این سازمان‌ها را به عنوان «تروریستی» و «غیر قانونی» لغو کند.

اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن به ویژه باید فوراً از اهرم فشار خود برای توقف این حملات تهاجمی علیه جامعه مدنی، در راستای تعهدات و تعهدات خود در قبال استفاده کنند. حفاظت از مدافعان حقوق بشر و فضای مدنی“.

اعمال “فشار دیپلماتیک”

کارشناسان در پایان خاطرنشان کردند: «یک بار دیگر مشخص می‌شود که اظهارات در محکومیت و تأسف از اقدامات غیرقانونی اسرائیل کافی نیست».

زمان آن فرا رسیده است که جامعه بین‌الملل با اقدام سریع و قاطعانه جامعه بین‌الملل برای اعمال فشار دیپلماتیک بر اسرائیل به منظور بازگرداندن حاکمیت قانون، عدالت و حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، سخنان را دنبال کند.

گزارشگران ویژه و کارشناسان مستقل توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو برای بررسی و گزارش در مورد موضوع خاص حقوق بشر یا وضعیت یک کشور منصوب می شوند. مناصب افتخاری است و کارشناسان برای کارشان پولی دریافت نمی کنند.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما