سازمان ملل حمایت های پس از کووید را در آفریقا افزایش می دهد. مبارزه با وبا در مالاوی

سازمان جهانی بهداشت گفت: «همه‌گیری کووید-19 شکنندگی زیرساخت‌های بهداشتی قاره ما و نیاز فوری به تقویت سیستم بهداشتی کلی را برای دسترسی مطمئن به مراقبت‌های باکیفیت برای همه مردم آفریقا، در زمان و مکانی که به آن نیاز دارند، بدون تحمل مشکلات مالی، برجسته کرد. ماتشیدیسو موتی مدیر منطقه آفریقا

بازسازی سلامتی خوب

برای بازنگری و بازسازی سیستم‌های سلامت انعطاف‌پذیر در این قاره، کمیته منطقه‌ای WHO برای آفریقا این هفته در لومه، توگو تشکیل جلسه داده است.

در آنجا، آنها در حال بررسی اقداماتی برای دستیابی به دسترسی جهانی به مراقبت های بهداشتی و بررسی چگونگی حفظ خدمات ضروری در هنگام شیوع بیماری، و همچنین سرمایه گذاری ها و اقدامات مورد نیاز برای محصولات پزشکی با کیفیت و فناوری های بهداشتی هستند.

سرمایه گذاری داخلی در حوزه سلامت، از جمله تحقیقات بهداشتی، بازده اقتصادی قابل توجهی دارد، ضمن ارتقای تاب آوری و پایداری؛ دکتر موتی گفت: جمعیت سالم به اقتصاد سالم ترجمه می شود.

فوریت های بهداشتی

COVID-19 فشار زیادی بر سیستم های بهداشتی وارد کرده استبه گفته سازمان جهانی بهداشت، به چالش‌های بهداشتی موجود در منطقه آفریقا می‌افزاید که هر ساله به بیش از 100 اورژانس بهداشتی پاسخ می‌دهد.

شرایط اضطراری باعث تعطیلی برنامه های بهداشتی می شود که پیشرفت به سوی پوشش همگانی سلامت را تضعیف می کند و نابرابری های آشکار در دسترسی به مراقبت های بهداشتی را آشکار می کند.

یک رویداد ویژه که در کمیته منطقه ای راه اندازی شد، یک فرآیند جمعی را برای حمایت از کشورهای آفریقایی آغاز می کند، زیرا آنها تلاش ها را برای بهبودی از اختلالات ناشی از همه گیری و تلاش برای بازسازی سیستم های بهداشتی خود افزایش می دهند.

مجموعه ای از مشاوره ها و اقدامات برای حمایت از کشورها در دستیابی به پوشش جهانی بهداشت و امنیت سلامت دنبال خواهد شد.

وبا در مالاوی

در همین حال، سازمان جهانی بهداشت و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) تلاش‌های خود را برای مهار و جلوگیری از شیوع وبا در مالاوی افزایش می‌دهند.

شیوع این بیماری که در ابتدا محدود به بخش جنوبی کشور بود، اکنون به مناطق شمالی و مرکزی مالاوی گسترش یافته است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی دولت که روز دوشنبه منتشر شد، تا به امروز، 1483 مورد و 58 مورد مرگ ثبت شده است که میزان مرگ و میر این موارد 3.9 درصد است.

موارد در خارج از مناطق سنتی کانون افزایش می یابد، جوامع ساحلی دریاچه و مناطق شلوغ شهری با آب و امکانات بهداشتی ناکافی را تحت تاثیر قرار می دهد.

رودولف شونک، نماینده یونیسف مالاوی، گفت: «تأثیر شیوع گسترده‌تر بر خدمات بهداشت عمومی و سیستم‌های ارائه مراقبت‌های بهداشتی در کشور که قبلاً بیش از حد بارگذاری شده‌اند، غلبه خواهد کرد، بنابراین ما باید هم اکنون اقدام کنیم.»

خبر خوب این است که ما راه حل ها را می دانیم“.

اردوگاه وبا در نسانجه، مالاوی.

چند رسانه ای ذهن متحرک/مالاوی

اردوگاه وبا در نسانجه، مالاوی.

شکاف بودجه

علی‌رغم تلاش‌های مستمر در واکنش به شیوع ملی وبا، شکاف‌های قابل توجهی وجود دارد، از جمله نیاز فوری به تشخیص و مدیریت زودهنگام. تدارکات حیاتی برای مدیریت موارد و برای تصفیه آب، بهداشت شخصی و ذخیره آب در سطح خانوار؛ و ارتباطات پیرامون پیشگیری و اقدامات بهداشتی مثبت.

یونیسف و سازمان جهانی بهداشت از شرکا و کمک کنندگان برای دریافت بودجه و حمایت بیشتر برای رسیدگی به این چالش ها و مهار شیوع بیماری درخواست می کنند.

هر مرگ ناشی از وبا قابل پیشگیری است با ابزارهایی که امروز در اختیار داریم، گفت: “نیما روسیبامایلا کیمامبو” نماینده کشور WHO، تاکید کرد که آژانس سازمان ملل به حمایت از وزارت بهداشت در “اجرای اقدامات کنترل فوری و بلندمدت وبا، واکنش و پیشگیرانه” ادامه خواهد داد.

از زمان اعلام شیوع وبا در ماه مارس گذشته، یونیسف و سازمان جهانی بهداشت با وزارتخانه‌های بهداشت، آب و فاضلاب، مقامات منطقه‌ای و سایرین در تهیه و هماهنگی یک طرح واکنش برای ارائه لوازم و خدمات ضروری به خانواده‌ها و سایرین همکاری کرده‌اند. جوامع در مناطق مبتلا به وبا مالاوی.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما