زمین لرزه ترکیه سوریه رئیس اداره مهاجرت از شهروندان & مغرور و شجاع& آنتاکیا استقبال کرد

«امروز در خرابه‌های شهر تاریخی آنتاکیا، با مردم سرافراز و شجاعی آشنا شدم گذشته ریشه کن شده است که اکنون پر از رنج و آینده اش نامشخص استآنتونیو ویتورینو پس از سفر دو روزه به ترکیه که شامل دیدارهایی با مقامات ارشد دولتی بود، گفت.

من از همکاران IOM و بسیاری از شرکایمان می ترسم که با وجود اینکه خودشان تحت تاثیر قرار گرفته بودند، چند ساعت پس از زلزله شروع به واکنش کردند.

“اکنون مسیر طولانی فرا می رسد”

اما اکنون مسیر طولانی فرا می رسد. ایستادن در همبستگی و اقدام با ترکیه در حال بازسازی آقای ویتورینو اضافه کرد و آینده جدیدی را برای میلیون‌ها نفری که زندگی‌شان از هم پاشیده شده است، می‌سازد.

او گفت که فداکاری‌های بسیاری از “قهرمانان بشردوستانه” که تعداد زیادی از آنها را بیرون آوردند هرگز فراموش نخواهد شد، “و یکی از دلایلی که من اینجا هستم ادای احترام و تسلیت به آنها و به ویژه به خانواده‌های آنهاست. سه کارمند IOM که جان باختند.

“تیم های ما بر مشکلات پیچیده هماهنگی و لجستیکی و همچنین تراژدی های شخصی غلبه کردبرای دریافت کمک سریع به جوامع آسیب دیده در ترکیه و شمال غرب سوریه.

سه روز پس از فاجعه، IOM یکی از اولین آژانس‌های سازمان ملل بود که کمک‌های فرامرزی را از سر گرفت. به شمال غرب سوریه آورده شده است.

150 کامیون و در حال حاضر

تاکنون در پاسخ، IOM ارسال کرده است بیش از 150 کامیون کمک در سراسر مرز.

سازمان ملل گزارش می دهد که بیش از 500 هزار نفر در سوریه بی خانمان شده اند در اثر زمین لرزه ها و در ترکیه، بیش از 1.9 میلیون نفر در پناهگاه های اسکان موقت به سر می برند و 2.5 میلیون کودک به کمک های فوری بشردوستانه نیاز دارند.

آ در مجموع 85000 کودک از هر دو کشور آواره هستندو برنامه های واکنش اضطراری سازمان ملل برای هر دو کشور به نزدیک به 1.4 میلیارد دلار برای پوشش سه ماه اول کمک های حیاتی نیاز دارد. بیش از پنج میلیون نفر در سراسر ترکیه به کمک نجات نیاز دارند.

طرح پاسخ 2023 برای سوریه به طور کلی به 4.8 میلیارد دلار نیاز دارد که بزرگترین درخواست بشردوستانه فعال در حال حاضر است.

آقای ویتورینو با ریاست مدیریت مهاجرت ترکیه در یک مرکز اسکان موقت دولتی برای بی خانمان ها، از جمله جامعه محلی، مهاجران و برخی از سوری هایی که تحت حمایت موقت هستند، ملاقات کرد.

آوار ساختمان های ویران شده زلزله در یکی از خیابان های مرکزی شهر آنتاکیا، هاتای.

آوار ساختمان های ویران شده زلزله در یکی از خیابان های مرکزی شهر آنتاکیا، هاتای.

ما همه چیز را از دست دادیم

نوفل ملیش، ا ملیت سوری که اکنون در مرکز زندگی می کندوی به رئیس سازمان بین المللی مهاجرت گفت که قبلاً خانواده ای در هاتای زندگی می کردند و برای هیچ چیز تحت تعقیب بودند.

“ولی حالا همه را از دست داده ایم. من در یک مغازه کار می کردم، اما در اثر زلزله مثل خانه ام خراب شد، اما اکنون زندگی جدیدی را شروع خواهیم کرد. ما داریم این جابجایی را پیدا می کنیم سخت تر از اولیزمانی که مجبور شدیم سوریه را به خاطر جنگ ترک کنیم.»

روز جمعه، در آنکارا، پایتخت، آقای ویتورینو با رئیس مرکز هماهنگی دفتر مدیریت بلایای طبیعی و اضطراری ترکیه، یونس سزر، یک آژانس دولتی که مسئول واکنش است، ملاقات کرد.

“من بودم به شدت تحت تاثیر واکنش اضطراری دولت ترکیه در مواجهه با یک فاجعه غیرقابل تصور قرار گرفتماو گفت: «و من بیش از 30 سال پیش به رابطه قوی IOM با این کشور افتخار می کنم که دفتر محلی ما برای اولین بار افتتاح شد.

حمایت از حرکت رو به جلو

ما همچنان به ارائه ظرفیت عملیاتی و تجربه خود به دولت ادامه می دهیم از آنها در حرکت رو به جلو حمایت کنید در مسیر بهبودی».

درخواست IOM برای 161 میلیون دلار برای حمایت از تلاش های واکنش در ترکیه و شمال غرب سوریه در حال حاضر کمتر از 30 درصد تامین شده است.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما