jeejowbanner

در مناطق روستایی آمریکا، کووید بیشترین ضربه را به سیاه پوستان و اسپانیایی تبارها وارد می کند

همه‌گیری ویروس کرونا سال گذشته مناطق روستایی آمریکا را فرا گرفت و باعث افزایش مرگ و میر در میان ساکنان سفیدپوست شد زیرا این ویروس باعث شعله‌ور شدن کسری‌های سلامت طولانی‌مدت در آنجا شد.

اما تحقیقات جدید در شهرهای کوچک و زمین‌های کشاورزی نشان داده است که کووید سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌تبار را با نرخ‌های بسیار بالاتری نسبت به همسایگان سفیدپوست خود کشته است. حتی در پایان سال دوم همه‌گیری، در فوریه 2022، سیستم‌های بهداشتی بیش از حد، فقر، بیماری‌های مزمن و نرخ کمتر واکسیناسیون، افراد غیرسفید پوست را مجبور می‌کرد تا بار ویروس را به دوش بکشند.

سیاهپوستان و اسپانیایی تبارها در مناطق روستایی از تلفات فوق‌العاده بالایی متحمل شدند و در سال دوم همه‌گیری با نرخ بسیار بالاتری نسبت به شهرها جان خود را از دست دادند.

در شهرها و شهرها با هر اندازه، شکاف نژادی در مرگ و میر ناشی از کووید کاهش یافته است. این امر به‌ویژه اخیراً صادق بوده است، زمانی که دستاوردهای عمده در ایمنی در سراسر جمعیت، فشار بر سیستم‌های بهداشتی را که به نظر می‌رسد بیش از همه به آمریکایی‌های غیرسفیدپوست آسیب می‌رساند، کاهش داده است.

با این حال، با افزایش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا، و مقامات بهداشتی که برای زمستانی مرگبارتر آماده می‌شوند، دانشمندان هشدار دادند که تلاش‌ها تا کنون برای از بین بردن شکاف نژادی در میزان واکسیناسیون برای محافظت از افراد غیرسفیدپوست از ویرانی امواج بزرگ کووید کافی نبوده است.

این مشکلات در هیچ کجا به اندازه مناطق روستایی مشهود نبود. بر اساس تحقیقات جدید که توسط اندرو استوکس، استادیار بهداشت جهانی انجام شد، سیاه‌پوستان، اسپانیایی‌تبار و بومیان آمریکا در آن مکان‌ها مرگبارترین سال دوم همه‌گیری را در میان گروه‌های نژادی یا قومی بزرگ در سراسر ایالات متحده ثبت کردند. در دانشگاه بوستون

در آن جوامع، دولت بایدن اطمینان داد که هر مرگ ناشی از کووید در حال حاضر قابل پیشگیری است با مشکلات دریافت مراقبت های پزشکی.

داروخانه‌های روستایی اغلب کم هستند و دریافت قرص‌های ضد ویروسی حیاتی را برای ساکنان فقیرتر و کمتر تحرک دشوار می‌کند.

پزشکان گفتند که برخی از بیماران سیاه پوست، به ویژه آنهایی که بیمه نیستند یا از بیمارستان ها دور هستند، قبل از درخواست کمک برای بهره مندی از درمان های جدید، مدت زیادی صبر می کنند.

و سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌تبار واکسن‌های تقویت‌کننده را با نرخ‌های پایین‌تری دریافت کرده‌اند، که نتیجه آن چیزی است که برخی از پزشکان به عنوان عدم آگاهی ناشی از کاهش پیام‌های عمومی، به‌ویژه در ایالت‌های محافظه‌کار، توصیف می‌کنند.

بابی جنکینز، شهردار کاتبرت، یک شهر عمدتا سیاهپوست که تنها بیمارستان آن شش ماه پس از بسته شدن تنها بیمارستان بسته شد، گفت: «حال و هوای ملی این است که همه اکنون باید در موقعیتی باشند که برای محافظت از خود در برابر ویروس، آنچه را که لازم است انجام دهند. پاندمی. “اما هنوز همه در موقعیتی نیستند که این کار را انجام دهند.”

به گفته دانشمندان، نابرابری های نژادی در مرگ و میر ناشی از کووید به دلایل متعددی کاهش یافته است. انتشار اولیه واکسن، آمریکایی های مسن را که به طور نامتناسبی سفیدپوست هستند، در اولویت قرار داد. اما در طول سال گذشته، واکسیناسیون اولیه برای سیاهپوستان و اسپانیایی‌تبار تقریباً دو برابر نرخ سفیدپوستان افزایش یافت.

این نرخ برای مردم اسپانیایی تبار، 54 درصد، اکنون بیشتر از سفیدپوستان است که 50 درصد است. نرخ واکسیناسیون سیاهپوستان، 43 درصد، همچنان عقب است، اما این شکاف کاهش یافته است.

این ویروس همچنین سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌تبار را با نرخ‌های بیشتری در سال اول همه‌گیری آلوده کرد و کشت – در مقطعی در سال 2020، ساکنان روستایی سیاه‌پوست تقریباً شش برابر نرخ سفیدپوست‌ها جان خود را از دست دادند – به طوری که ممکن است تا سال اهداف کمتری داشته باشد. 2.

بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، این تغییرات به قدری عمیق بوده است که در میان قدیمی‌ترین آمریکایی‌ها، میزان مرگ و میر ناشی از کووید سفید اخیراً از سیاه‌پوستان بیشتر شده است.

اما کاهش شکاف نژادی تا حدودی به دلیل بدتر شدن همه‌گیری برای سفیدپوستان است تا پیشرفت‌های جدی برای سیاه‌پوستان یا اسپانیایی‌تبار آمریکایی‌ها. CDC نشان داد که میزان مرگ و میر کووید سفید از سال اول تا دوم همه‌گیری 35 درصد افزایش یافته است. در آن دوره، میزان مرگ و میر در افراد اسپانیایی تبار تنها 1 درصد و در سیاه پوستان 6 درصد کاهش یافت.

آلیشیا رایلی، جامعه شناس در دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز، می گوید: «این حرکتی به سمت برابری نیست. این است که سفیدپوستان بیشتر به کووید مبتلا می‌شوند و می‌میرند.»

دکتر استوکس گفت که تصویر ملی همچنین تغییری را پنهان کرده است که به همان اندازه با جغرافیا ارتباط دارد. از آنجایی که در اواخر سال 2020 بار همه‌گیری از شهرهای بزرگ به مناطق روستایی که سهم بیشتری از ساکنان سفیدپوست دارند، منتقل شد، آمار ملی مرگ‌ومیرهای کووید به طور طبیعی شامل تعداد بیشتری از سفیدپوستان شد.

تیم دکتر استوکس متوجه شد، اما در مناطق روستایی، مرگ‌های ناشی از کووید با نرخ بیشتری به افراد غیرسفید پوست تقسیم می‌شود، درست مانند شهرهای بزرگ و در شهرهای کوچک یا متوسط. او تا فوریه از شمارش گواهی‌های مرگ کووید در CDC استفاده کرد و از داده‌های جدیدتر و بالقوه ناقص اجتناب کرد و سن بالاتر جمعیت سفیدپوست را در نظر گرفت.

در بدترین حالت موج Omicron در زمستان امسال، نرخ مرگ و میر سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌ها از میزان مرگ و میر سفیدپوستان در شهرها و شهرستان‌ها با هر اندازه‌ای فراتر رفت، درست همانطور که در اوج هر شیوع ویروس قبلی بود.

میزان مرگ و میر سیاهپوستان در اوج زمستان امسال 34 درصد در مناطق روستایی، 40 درصد در شهرهای کوچک یا متوسط ​​و 57 درصد در شهرهای بزرگ و حومه آنها بیشتر از سفیدپوستان بود. شکاف نژادی در شهرها بسیار زیاد بود زیرا شهرنشینان سفیدپوست در اکثر موارد همه گیر در اثر کووید با نرخ بسیار کمتری نسبت به سفیدپوستان در مناطق روستایی جان خود را از دست داده اند.

دکتر استوکس گفت که یافته‌ها نشان می‌دهد که آیا مردم در یک شهر بزرگ زندگی می‌کردند یا در یک شهر کوچک، گاهی اوقات به اندازه بخشی از کشوری که در آن زندگی می‌کردند، با تجربه آن‌ها از کووید ارتباط داشت. در دومین سال همه‌گیری، که در فوریه 2022 به پایان رسید، بخش‌های روستایی غرب، جنوب و شمال شرق، علیرغم تفاوت‌های فاحش در استراتژی‌های مهار آن مناطق، همگی با افزایش مرگ و میر ناشی از کووید سفید مواجه شدند.

دکتر استوکس گفت: “این کافی نیست که به ماساچوست در مقابل تگزاس نگاه کنیم.” “شما باید به روستایی ماساچوست در مقابل روستایی تگزاس نگاه کنید.”

دکتر استوکس گفت که با ورود به یک کمپین حیاتی برای تقویت پاییز، نتایج حاکی از نیاز به برنامه‌های واکسیناسیون بسیار فعال‌تر متناسب با سیاه‌پوستان آمریکایی، به‌ویژه روستایی‌ها است. او گفت: «به‌کارگیری استراتژی‌های عادلانه واکسن مستلزم آن است که از در دسترس قرار دادن آن‌ها فراتر برویم.»

دکتر استوکس دریافت که در شهرهای کوچک و متوسط ​​و مناطق روستایی در سراسر جنوب، جایی که سیاست‌های حفاظتی نادر بود، سیاه‌پوستان در سال دوم همه‌گیری از بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید در بین هر گروه نژادی یا قومی در هر منطقه رنج بردند.

در میان کشته شدگان جکلین لوری، 28 ساله، معلم علوم راهنمایی و مادر مجرد دو فرزند در دارلینگتون، SC، شهری عمدتا سیاهپوست با 6000 نفر بود. خانم لوری که به تازگی پسری به دنیا آورده بود، در مورد تلقیح شدن تردید داشت، زیرا نگران بود – بدون نیاز به این کار – که واکسن شیر مادرش را آلوده کند.

هنگامی که در ماه سپتامبر به یک دختر عموی خود، جسیکا بریگمن، پرستار زنگ زد و گفت که بیمار شده است، خانم بریگمن از او خواست که به پزشک مراجعه کند. اما خانم لوری که به چاقی و دیابت بارداری مبتلا بود، اولویت دیگری داشت: او هنوز برای ویروس آزمایشش مثبت نشده بود، و قبل از اینکه بتواند واجد شرایط دریافت حقوق کووید از کارفرمایش شود، نیاز داشت. در این بین، او از روزهای ارزشمند بیماری استفاده می کرد.

خانم بریگمن در مورد نگرانی‌های پسر عمویش گفت: «او تنها ارائه‌دهنده خدمات بود، و باید صورت‌حساب‌ها را می‌پرداخت، و به دلیل اینکه یک هفته مدرسه را از دست داده بود، دستمزد دریافت نمی‌کرد. آنها مدام به او می گفتند که به مدرکی برای اثبات وضعیت کووید مثبت نیاز دارد.

خانم بریگمن گفت تا زمانی که نتیجه مثبت کووید دریافت کرد، خانم لوری در بیمارستان بستری شد. حدود یک هفته بعد، در حالی که خون در نزدیکی ریه هایش لخته شده بود، در حالی که در حال انتقال به بیمارستان مجهزتر کارولینای شمالی بود، بر اثر کووید درگذشت. خانم بریگمن اضطراب پسر عمویش در مورد واجد شرایط بودن برای مرخصی مربوط به کووید را به یاد آورد که او ضعیف شد.

خانم بریگمن گفت: “او مثل این بود که “من باید آزمایش مثبت بدهم، باید آزمایش بدهم.” او هرگز روی چیز دیگری متمرکز نبود.»

دکتر موریس براون III، که مراقبت های اولیه را در همان نزدیکی انجام می دهد، گفت که نگرانی های مالی اغلب بیماران را از جستجوی مراقبت در ایالتی که از گسترش پوشش Medicaid برای افراد کم درآمد خودداری کرده است، باز می دارد.

با این حال، حتی تصمیم به دنبال درمان، یافتن آن را تضمین نمی کند. دکتر تونی گراهام سوم، یک بیمارستان کارولینای جنوبی، گفت که سفارش او برای قرص های ضد ویروسی Paxlovid رد شد تا زمانی که داروخانه روستایی را در آن نزدیکی پیدا کرد. او گفت که هر کمپین آموزشی عمومی مرتبط با کووید زمانی که وجود داشته است، خشک شده است و مردم را در مورد تقویت کننده ها و درمان ها در تاریکی رها کرده است.

دکتر گراهام گفت: “یک افت بزرگ در ارتباطات وجود دارد.”

افراد غیرسفید پوست عموماً با شدیدترین معایب برای زنده ماندن از کووید در سنین جوانی و میانسالی روبرو بوده اند، تا حدی به دلیل تفاوت در بار بیماری های مزمن و خطرات محل کار.

ترزا آندراسفی، محقق فوق دکترا در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، گفت که بازگشت افراد سفیدپوست به محل کار ممکن است به کاهش شکاف نژادی در عفونت ها در گروه های سنی کمک کند. او گفت، اما تا زمانی که کارگران غیرسفیدپوست در تماس نزدیک‌تر با مشتریان و همکاران باشند و توانایی کمتری برای بیمار ماندن در خانه داشته باشند، نابرابری‌های مربوط به محل کار ادامه خواهد داشت.

نظرسنجی‌های ملی نشان می‌دهد که سیاه‌پوستان نیز با نرخ‌های بیشتری نقاب‌پوشی می‌کنند، شکافی که ساکنان روستایی می‌گویند هنوز به وضوح دیده می‌شود. روی لی مک کنزی، 78 ساله، اهل کارولینای جنوبی، که هنوز پس از یک مورد کووید 2020 در حال بهبودی است، گفت: «بیشتر سیاه‌پوستان هستند که ماسک‌های خود را می‌پوشند.

در مناطق روستایی، تعطیلی بیمارستان‌ها، از دست دادن شغل، نرخ پایین واکسیناسیون و مشکلات بهداشتی ناشی از دسترسی ضعیف‌تر پزشکی، همگی اثرات همه‌گیری را تشدید کرده‌اند. تحقیقات نشان داده است که نرخ تلقیح در مناطق روستایی که بیشتر به دونالد ترامپ رای داده‌اند، بسیار پایین‌تر بوده است، اما همچنین در مناطق روستایی با کمبود کارکنان بهداشتی و ساکنان سیاه‌پوست بیشتر.

جانیس پروبست، که در دانشگاه کارولینای جنوبی به مطالعه بهداشت روستایی می پردازد، گفت که استراتژی ایالت برای قیف کردن واکسن ها ابتدا از طریق بیمارستان ها و سپس از طریق داروخانه های زنجیره ای بزرگ، منجر به پشت سر گذاشتن ساکنان روستایی محروم بیشتری شد که شهرهایشان هیچ کدام را نداشتند.

اگرچه در برخی جاها حتی پیشرفت در واکسیناسیون جوامع غیرسفیدپوست کافی نبوده است.

بر اساس تحقیقی که الیزابت ریگلی فیلد، استادیار جامعه‌شناسی در دانشگاه مینه‌سوتا رهبری می‌کند، در مینه‌سوتا، بزرگسالان سیاه‌پوست، اسپانیایی و آسیایی زیر 65 سال بیشتر از ساکنان سفیدپوست در طول موج اول Omicron واکسینه شدند. اما به هر حال افراد میانسال غیرسفید پوست بیشتر توسط کووید کشته می شدند. میزان مرگ و میر سیاهپوستان دو برابر سفیدپوستان است.

دکتر رایگلی فیلد گفت: «تمام روشی که اکنون همه‌گیری از سوی رهبران سیاسی شکل می‌گیرد، بسیار زیاد است که مردم می‌توانند سطح خطر خود را انتخاب کنند. اما، او گفت، «خطری که گروه‌های اجتماعی دارند با واکسیناسیون آن‌ها همراه نیست. به دلیل همه چیزهای دیگر در جامعه ما که برخی افراد را بیشتر از دیگران در معرض خطر قرار می دهد، از آن جدا شده است.»

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما