در داخل شهر باربیکیو که داغ ترین مقصد گردشگری چین است

طاق‌نمای نئونی شعله‌ای شکل از کیلومترها دورتر قابل مشاهده بود، که خوب بود، زیرا دلیل کمی وجود داشت که کسی در آن قسمت از شهر باشد، مزارع وسیعی خارج از یک شهر صنعتی در شرق چین. چراغ‌ها بین آبی یخی و قرمز داغ سوسو می‌زدند و به سمت آسمان شب می‌پریدند و در کنار تابلوی ژولیده: «زیبو باربیکیو زمین تجربی».

و چه تجربه ای در انتظار بود. در داخل این کوچلا برای کباب کردن، بازدیدکنندگان می‌توانستند با یک طلسم که مانند سیخ گوشت پوشیده شده است، ژست بگیرند. آن‌ها می‌توانستند کنسرتی را در پس‌زمینه‌ای LED از شعله‌های تابشی تماشا کنند. آنها می توانستند از یکی از صدها کباب پز پراکنده در زمین به اندازه 12 زمین فوتبال غذا بخورند – اگر ساعت ها برای یک میز منتظر بمانند، و اگر فروشنده گوشت انتخابی آنها غذا تمام نشده باشد.

زیبو، یک شهر تولید کننده مواد شیمیایی که زمانی نامعلوم در استان شاندونگ بود، به طور عجیبی – به لطف، از همه چیز، کباب کردن – به داغ ترین مقصد گردشگری چین تبدیل شد.

این شهر 4.7 میلیونی در ماه مارس پس از جلب توجه در رسانه های اجتماعی، 4.8 میلیون بازدیدکننده داشت. بر اساس یک سرویس نقشه برداری، در تعطیلات رسمی اوایل این ماه، بازار سبزیجات زیبو از دیوار بزرگ محبوب تر بود. بلیت های قطار سریع السیر پکن یک دقیقه پس از عرضه به فروش رفت.

دولت محلی 21 اتوبوس راه اندازی کرده است تا بازدیدکنندگان را از ایستگاه قطار مستقیماً به رستوران های باربیکیو منتقل کند. آنها جشنواره باربیکیو را در محل بازار گسترده غذاهای دریایی برپا کردند، تنها مکانی که به اندازه کافی بزرگ است که میزبان 10000 نفر باشد.

ژانگ ککسین، دانشجوی ارشد کالج که نیم ساعت بعد از ورود به زیبو در تعطیلات اخیر خرید کرد، گفت: «همه ما قبلاً غذای خوبی خورده‌ایم، اما این نوع شلوغی، این گرما، به سختی پیدا می‌شود. شش وان سوغاتی کراکر سرخ شده در تابه، یکی دیگر از غذاهای محلی.

خانم ژانگ 500 مایل از استان شانشی را طی کرده بود – سفری که قبلاً فکرش را نمی کرد، اگرچه زیبو زادگاه دوستش بود. او خندید: «فکر می‌کردم یک مکان بسیار معمولی به نظر می‌رسد.

این سوال که دقیقاً چرا این مکان معمولی بلند شد، ظاهراً تمام چین را به خود جذب کرده است و مقامات شهرهای دیگر حتی تیم های تحقیقاتی را برای تلاش و تقلید از موفقیت آن به Zibo فرستادند. بیشتر توضیحات منشا این شوق را به دانشجویان نسبت می دهند که برخی از آنها در رسانه های اجتماعی در مورد لذت های سبک باربیکیو محلی پست کردند. غذاخوری‌ها سیخ‌های خود را روی اجاق‌های زغالی روی میز کباب می‌کنند، که به غذا حالتی DIY می‌دهد، و آن‌ها را در یک غذای محلی از پوسته‌های تورتیلا مانند، در کنار یک شاخه پیاز سبز خام و مقداری سس تند می‌پیچند.

قیمت‌های ارزان نیز جذاب بود – سیخ‌ها در محبوب‌ترین رستوران‌ها از 15 سنت شروع می‌شوند – بنابراین جوانان دیگر شروع به هجوم به شهر کردند. اینفلوئنسرها دنبال کردند.

اما شاید مهم ترین واقعیت این باشد که ظهور زیبو چقدر غیرمنتظره بود. در نتیجه، مردم محلی – که ظاهراً نمی توانند شانس خود را باور کنند – تمام تلاش خود را برای زنده نگه داشتن این دیوانگی انجام داده اند.

ساکنان خانه های خود را به غریبه هایی که نتوانسته اند هتل پیدا کنند، عرضه کرده اند. پس از اینکه برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به شوخی گفتند که با کباب‌هایشان آب نبات می‌خواهند، مقامات یک «گروه 180» – مردانی با قد بیش از 180 سانتی‌متر یا 5 فوت و 11 اینچ و کت و شلوار پوشیدن – برای استقبال از ورود به ایستگاه قطار تشکیل دادند.

در تعطیلات اول ماه مه در ایستگاه، هیچ مرد مناسبی در چشم نبود. اما تعداد زیادی خوشامدگوی دیگر هم وجود داشتند که بطری‌های آب، کرم‌های ضد آفتاب، هندوانه (که در حومه شهر زیبو رشد می‌کنند)، دهان‌شویه (برای بعد از کباب کردن)، حتی فلاسک‌های مشروب محلی را می‌دادند.

خوش آمدید، بازدیدکنندگان خارج از شهر! امیدوارم لحظات خوشی را سپری کنید!” زنی در حالی که کراکرهایی با طعم کدو تنبل را در دستان وارد شده فشار می داد، فریاد زد، که بسیاری از آنها مملو از غذای رایگان بودند.

برای بسیاری از بازدیدکنندگان، جمعیت دیوانه پس از قرنطینه طولانی مدت کووید در چین، نکته اصلی است. در یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های کباب‌پز، جایی که صدها نفر از غذاخوری‌ها روی چهارپایه‌های کوچک تاشو در اطراف منقل‌های بیرون نشسته بودند، مقامات یک سکوی تماشای مرتفع را برای تماشای غذا خوردن مردم زیره، از میان ابری از دود مشروب از زیره تعیین کرده بودند.

لی یانگ، یک محلی، حوالی ساعت 6 بعد از ظهر، بعد از اینکه در صف ایستاده بود، یک میز را گرفت. اما او بدش نمی آمد.

او با صدای ماراکاها که توسط چهار مرد که ظاهراً به رستوران ارتباطی نداشتند، که بین میزها و غذاخوری‌ها در حال سروصدا بودند، تکان می‌خوردند، فریاد زد: «برای دیدن این همه سرزندگی، پس از سه سال از همه‌گیری، قلب من بسیار گرم است.

چند میز دورتر، بای لینگبین، 25 ساله، از نیمه شب منتظر مانده بود، در حال حفاری بود. کباب پز او که با چهار مرد دیگر به اشتراک گذاشته شده بود، با سیخ های نازک به اندازه خلال دندان پر شده بود که با پوست گوشت خوک ترد، سیب زمینی شیرین و کاغذهای بسته بندی شده بود.

آقای بای، که از استان آنهویی سفر کرده بود، صریح بود: او کباب در شمال شرقی چین، یکی دیگر از مناطق معروف کباب کردن را ترجیح می دهد. اما، او در حالی که آبجو را برای همنوردان میز خود که در صف ملاقات کرده بود بلند می کرد، گفت: “جو اینجا بهترین است.”

با این حال، برخی از مردم محلی به طور مخفیانه ابراز تمایل می‌کنند که حداقل کمی از شهرت ناگهانی شهر خود دیدن کنند.

کارکنان رستوران‌های باربیکیو گفتند که هر شب فقط چند ساعت می‌خوابند. ساکنانی که قبلاً از بازار سبزی ناگهانی پرطرفدار خواربار فروشی می خریدند – جایی که اکنون یک سبزی در چشم است، زیرا فروشندگان تنقلات و سوغاتی در آنجا انباشته شده اند – باید محصولات خود را در جای دیگری پیدا کنند.

وانگ ژیووان، مدیر یک مکان کباب‌پزی در فاصله 30 دقیقه با ماشین از مرکز شهر، گفت: با این حال، فشار زیادی برای راضی نگه‌داشتن مشتریان وجود داشت، زیرا دولت مصمم بود که خط زیبو را حفظ کند. آقای وانگ روی هر میز پوسترهایی چسبانده بود و از مشتریان تقاضای صبر می کرد زیرا بسیاری از پیشخدمت ها فقط به گویش محلی صحبت می کردند.

آقای وانگ گفت: “ما از طرح شکایت علیه خود می ترسیم، زیرا تا زمانی که مشتری خارج از شهر باشد، دولت آن را می پذیرد، چه معقول باشد یا نه.” پس از شکایت مشتری از ننشستن، سرزنش شد.

برخی آنلاین نگران این هستند که فشار بر مردم محلی برای سازگاری بیش از حد شده است، به خصوص پس از یک ویدیوی ویروسی که نشان داد یک صاحب رستوران زانو زده و از مشتری ناراحت شده از صف های طولانی تقاضای بخشش می کند.

ماه گذشته، حتی دولت زیبو به نظر می‌رسید عقب نشینی کرد و از مردم خواست تا از شهرهای اطراف دیدن کنند، زیرا غرق شده بود.

گائو خوان، یک کارخانه‌دار، گفت که در جاده‌ای آرام در حومه شهر، کارگران کارخانه‌های قدیمی مشغول ورز دادن چیپس کنجدی دست‌ساز بودند، یک غذای لذیذ محلی که با هجوم گردشگران نیز شاهد افزایش سفارش‌ها بود.

خانم گائو در نظر گرفته بود که برای ساختن کباب‌های کباب‌پز که تقاضای بیشتری داشتند، استفاده کند. فروشندگان این بسته‌بندی‌ها از قبل سفارش‌های ماه اوت را دریافت می‌کردند.

اما ماشین آلات ساخت آن روکش ها فروخته شد. خانم گائو مایل بود در مورد اینکه آیا این جنون دوام خواهد داشت یا خیر، نظری طولانی داشته باشد.

او گفت: “وقتی کمبودی در بازار وجود دارد، واکنش بیش از حد آسان است.” “بیایید صبر کنیم و ببینیم.”

لی تو تحقیقات انجام داد.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما