در این رستوران محبوب نیویورک، پیشنهادها تخصص آنهاست

مترادف با عشق همانطور که با جذابیت دنیای قدیم است، One if by Land, Two if by Sea، واقع در 17 خیابان بارو در محله گرینویچ ویلیج منهتن، رستورانی است که نه تنها یک نقطه عطف غذاخوری خوب است، بلکه محیطی عالی برای یک پیشنهاد عاشقانه

این ساختمان آجری دو طبقه در اوایل دهه 1800 به عنوان یک کالسکه خانه در زمانی ساخته شد که بسیاری از بنیانگذاران کل خیابان های شهر نیویورک را در اختیار داشتند. این فضای پوشیده از چوب که در سال 1973 به عنوان یک رستوران افتتاح شد، دارای چشم‌اندازهای داخلی باغ از پنجره‌های قوسی بزرگ، آجرهای نمایان، شومینه‌های متعدد و لوسترهای بزرگ است که سقف‌های 20 فوتی را می‌افزایند و فضایی ملایم را بر اتاق غذاخوری زیر می‌فرستند.

فضا از رمانتیک سرچشمه می گیرد، اما رمانتیک ترین جنبه مطمئناً در این واقعیت است که رستوران به طور متوسط ​​هر هفته میزبان دو پیشنهاد است. این اعداد معمولاً در طول فصل پیشنهاد، که از پایان نوامبر تا فوریه برگزار می‌شود، افزایش می‌یابند، و اغلب با کاهش جزئی در ماه ژانویه.

بیلی هالیدی بر بلندگوها زمزمه کرد و ارکید هوئرتا، ​​45 ساله، سرپرست سرور که هفت سال در رستوران کار کرده بود، در اتاق غذاخوری اصلی قدم زد و هر بخش را با آشنایی بیشتر مردم برای دوستان قدیمی معرفی کرد.

در حالی که سقف ها از دهلیز پایین می آمدند، او در فضای کوچکتری با نیمکت های چرمی پرزدار که دیوارها را پوشانده بودند، توقف کرد. چهار پنجره طاق دار، هر کدام با یک میز شمعی همراه، بیرون اتاق را ردیف می کنند. خانم Huerta گفت: “من این منطقه را در اینجا بسیار دوست دارم – احساس اینجا کمی صمیمی تر است.”

در این فضا است که او در شلوغ ترین ماه فوریه هفته ای 10 پیشنهاد می بیند، اغلب با چندین پیشنهاد در هر شب. بسیاری از مهمانان متوجه خواهند شد که قصد دارند در رزروهای OpenTable خود پیشنهاد دهند، اما این یادداشت ها اغلب با تماس تلفنی مستقیماً با رستوران برای مرتب کردن جزئیات دنبال می شود. این زمانی است که رستوران واقعا می درخشد.

لیزا گاردنر، 62 ساله، گفت: «ما از شخص می‌خواهیم که حلقه را در نقطه‌ای از عصر به خانه بیاورد و آن را زیر یک بشقاب گنبدی که با گلبرگ‌های گل رز احاطه شده است قرار می‌دهیم و آنها آن را به عنوان یک دوره اضافی بیرون می‌آورند.» 30 سال در این رستوران کار کرد و در حال حاضر به عنوان مدیر رویدادهای ویژه فعالیت می کند.

این نه تنها یک حرکت رو به جلو عاشقانه است، بلکه به رستوران اجازه می‌دهد تا با ارائه یک گزینه پیشنهادی ساده به مهمانان، سؤالات و مشکلات آینده را برطرف کند. گفته می شود، برخی از زوج ها هنوز هم انتخاب می کنند که حلقه را به روش خود اهدا کنند.

خانم گاردنر گفت: «آنها آن را در لیوان‌های شامپاین ریخته‌اند، یا غذای خاص ما گوشت گاو ولینگتون است، و آن را روی گوشت گاو ولینگتون یا در بشقاب با صدف‌هایشان می‌خورند». “باید بگویم که هیچ چیز به اندازه ظرف گل رز مهربان نیست، اما برخی از مردم در نظر دارند که این کار را به روش خاصی انجام دهند تا ما آنها را در نظر بگیریم.”

این اقامتگاه‌ها حتی شامل افرادی می‌شود که چند روز قبل می‌آیند تا مکان‌های نامحسوسی را ترسیم کنند که عکاس یا فیلمبردار استخدام‌شده آنها می‌تواند برای گرفتن عکس ایده‌آل از طرح پیشنهادی بنشیند. البته، خانم هوئرتا و خانم گاردنر با توصیه‌های نشستن و پاسخ به سؤالات بی‌شمار در مورد روزی که در این مرحله انتظار دارند، آنجا هستند.

بنجامین وانگ، 38 ساله، در 25 ژانویه پس از جستجوی وب برای رمانتیک ترین رستوران های شهر نیویورک، از نامزدش، کامان فونت، 30 ساله خواستگاری کرد. او پیشاپیش تماس گرفت تا مشخص کند که پیشنهاد می دهد، و پیشنهاد کارکنان از گلبرگ های رز و بشقاب تنها انتخاب محل برگزاری او را تایید کرد. آقای فونت آن را “یک خاطره فراموش نشدنی” نامید، و خانم ونگ گفت که سایر مشتریان رستوران حتی بعد از اینکه او بله را گفت تشویق کردند.

آقای وونگ گفت: “آنها بسیار خونگرم و بسیار مهربان بودند – چند نفر از آنها در واقع بعد از خواستگاری آمدند و با من صحبت کردند و به من تبریک گفتند.” “خیلی تاثیرگذار بود.” به هر حال، با محیطی به این جذابیت، حتی برای کسانی که این سوال را مطرح نمی کنند، درجه خاصی از عاشقانه انتظار می رود.

با این حال، در مواقعی، خانم هوئرتا مجبور شده است به آرامی گروه‌های بزرگ را در کنار یک میز با یک پیشنهاد قریب‌الوقوع با گفتن این جمله که «یک لحظه به ما فرصت دهید، زیرا اتفاق زیبایی در شرف وقوع است» را ساکت کند.

خانم هوئرتا گفت که همه چیز را دیده است، از نوازندگان ویولن اجیر گرفته تا حلقه‌دارهای آراسته که در حین خواستگاری آورده شده‌اند، اما در 18 ژانویه، برای اولین بار شاهد یک خواستگاری دوگانه بود. Xiaolong Lin، 27، و Keyi Chen، 30، که در Flushing، Queens زندگی می کنند، به صورت آنلاین رزرو کردند و چند روز جلوتر آمدند تا میز عالی را انتخاب کنند. خواهر آقای لین، منگ لین 29 ساله، با آقای چن قرار می گیرد. و ضرری ندارد که خانم لین با نامزد جدید برادرش، جی چن 23 ساله نیز دوست است.

آقای لین و آقای چن دسته های بزرگی سفارش دادند که هر کدام حاوی 99 گل رز قرمز بود که خانم هوئرتا به آنها کمک کرد تا آنها را با نگهداری آنها در اتاق قانون اساسی رستوران پنهان کنند. از آنجایی که چهارشنبه شب بود، رستوران شلوغ نبود و این به زوج‌ها اجازه می‌داد تا زمان بیشتری را صرف غذاهای منوی هفت‌غذایی خود کنند. همچنین به عکاس و فیلمبردار آنها فضای بیشتری برای راه اندازی می دهد.

آقای چن گفت: “99 گل رز وجود داشت که به معنای خوش شانسی در فرهنگ چینی است – 99 یا 999.” “ما برای مدت طولانی برنامه ریزی کرده ایم و من بسیار هیجان زده بودم.”

درست قبل از بیرون آوردن غذای دسر، هر دو مرد برگشتند تا با کمک خانم هوئرتا دسته گل های غول پیکر خود را بگیرند. گل رزها را گذاشتند، هر کدام روی یک زانو افتادند و هر دو زن گفتند بله. بشقاب دسر به سرعت روی میز آورده شد که روی آن «تبریک» با شکلات نوشته شده بود، تعارف کارکنان.

در حالی که رستوران وارد شلوغ ترین ماه سال خود می شود، خانم هوئرتا گفت که کاری نمی توانند بکنند جز اینکه به رزروهای روز نگاه کنند و برنامه ریزی کنند. او گفت: “سیستم فقط تا دو ماه قبل امکان رزرو را می دهد، اما هر چه زودتر آنها را انجام دهید، بهتر است.” و اگر به دنبال یک شب آرام هستید که چندان شلوغ نباشد، خانم Huerta یکشنبه را به عنوان یک گزینه خوب پیشنهاد کرد.

البته، حتی اگر قصد پیشنهاد پیشنهادی ندارید، اما می‌خواهید کمی عاشقانه غوطه‌ور شوید، تقریباً به نظر می‌رسد که این رستوران مناسبت‌های خاصی را فرا می‌خواند.

خانم هوئرتا گفت: “ما عروس و دامادها را بعد از ازدواج در شهرداری می گیریم.”

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما