در ایالات متحده، راهول گاندی از & موضع بی طرفانه& دولت مودی در مورد جنگ روسیه و اوکراین حمایت می کند اخبار جهان

دهلی نو: راهول گاندی، رهبر کنگره، روز چهارشنبه از «موضع بی‌طرفانه» دولت به رهبری نارندرا مودی در قبال جنگ روسیه و اوکراین، علی‌رغم فشاری که از سوی غرب احساس می‌کند، حمایت کرد. او در طول تعامل خود با دانشجویان هندی در پردیس دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا، گفت که هند در پایان روز «باید به دنبال منافع خود باشد».

راهول گاندی در پاسخ به این سوال که آیا از موضع بی طرف هند در قبال روسیه حمایت می کند، گفت: “ما با روسیه رابطه داریم، وابستگی های خاصی به روسیه داریم. بنابراین، من نیز موضعی مشابه دولت هند خواهم داشت.”

وی افزود: هند به اندازه کافی کشور بزرگی است که به طور کلی با سایر کشورها روابط خواهد داشت. او گفت: آنقدر کوچک و وابسته نیست که با یکی رابطه داشته باشد و با هیچ کس دیگری رابطه داشته باشد.

همچنین بخوانید | راهول گاندی در مورد رد صلاحیت Lok Sabha: «هرگز این را تصور نمی کردم وقتی وارد سیاست شدم»

رئیس سابق کنگره که برای یک تور سه شهر در آمریکا به سر می برد، گفت: “ما همیشه از این نوع روابط خواهیم داشت. ما با برخی افراد روابط بهتری خواهیم داشت، روابط در حال تکامل با افراد دیگر. بنابراین این تعادل وجود دارد.” .

قابل ذکر است که هند از قطعنامه های سازمان ملل در مورد اوکراین خودداری کرده و پیوسته بر لزوم احترام به منشور سازمان ملل متحد، قوانین بین المللی و حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها تاکید کرده است. هند، با این حال، همواره تأکید کرده است که در درگیری‌های جاری، کل جنوب جهانی متحمل «خسارات جانبی قابل‌توجهی» شده است و کشورهای در حال توسعه با عواقب عمده این درگیری بر روی مواد غذایی، سوخت و کودهای شیمیایی مواجه هستند.

او همچنین از روابط قوی بین هند و ایالات متحده حمایت کرد و بر اهمیت تولید و همکاری هر دو کشور در زمینه های نوظهور مانند داده ها و هوش مصنوعی تاکید کرد.

گاندی گفت که تنها تمرکز بر جنبه امنیتی و دفاعی این روابط دوجانبه کافی نیست.

روابط هند و چین “سخت” خواهد بود

راهول گاندی در طول تعامل خود همچنین تاکید کرد که هند نمی تواند توسط چین تحت فشار قرار گیرد زیرا وی تاکید کرد که روابط بین دو همسایه “سخت” و نه آسان خواهد بود.

روابط هند و چین را در 5 تا 10 سال آینده چگونه می بینید؟ از گاندی پرسیده شد، که او پاسخ داد: “در حال حاضر سخت است. منظورم این است که آنها برخی از قلمرو ما را اشغال کرده اند. این خشن است. خیلی آسان نیست (یک رابطه).

او افزود: “هند را نمی توان تحت فشار قرار داد. اینکه چیزی قرار نیست اتفاق بیفتد.”

هند و چین نیز به مدت سه سال در یک بن بست مرزی در شرق لاداخ محبوس شده اند. روابط دوجانبه پس از درگیری مرگبار در دره گالوان در شرق لاداخ در ژوئن 2020 تحت تنش شدید قرار گرفت.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما