jeejowbanner

خطای کتاب درسی کلاس پنجم ویرجینیا

لیام اسکوایرز، مانند بسیاری از دانش آموزان، معمولا به این سوال پاسخ می دهد که “امروز مدرسه چطور بود؟” با پاسخی گریزان از جمله «نمی دانم».

به همین دلیل است که هفته ها گذشت تا مادرش، مگان اسکوایرز، متوجه شد که او خطایی را در یک کتاب درسی علوم مشاهده کرده است که ناشر، ده ها دانش آموز و معلم خودش آن را از قلم انداخته بودند.

لیام، 10 ساله، متوجه شده بود که دو سنگ در نمودار چرخه سنگ قرار گرفته اند. اهمیت کشف او تا ماه‌ها بعد در ماه مارس برای مادرش روشن نبود، زمانی که لیام توسط ناظم مدرسه مورد تمجید قرار گرفت و نامه‌ای از ناشر کتاب درسی دریافت کرد.

لیام این اشتباه را در پایان یک روز مدرسه در مدرسه ابتدایی HM Pearson در کتلت، ویرجینیا، در حدود 50 مایلی جنوب غربی واشنگتن دی سی مشاهده کرد.

لیام گفت: «من به تازگی در حال گذراندن آن بودم، و از آنجایی که ما به تازگی برای اولین بار در مورد چرخه راک یاد گرفتیم، آن را به خوبی به یاد آوردم. “و من وقتی خطا را دیدم، فکر کردم “این درست نیست”.

طبق گفته دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، برای کسانی که ممکن است به تجدید چرخه سنگ نیاز داشته باشند، این فرآیند توضیح می دهد که چگونه سه نوع اصلی سنگ – آذرین، دگرگونی و رسوبی – شکل می گیرند و تبدیل می شوند.

در بخش بررسی کتاب درسی «کاوش علم در همه جای ما» که کلاس لیام از آن استفاده کرد، سنگ‌های رسوبی و سنگ آذرین به نقاط اشتباهی در چرخه سنگ مبادله شدند. Fauquier Times در مورد کشف لیام گزارش داد.

او بلافاصله به معلم خود، سرنا پورتر، که در ابتدا فکر می کرد که ممکن است در کتاب درسی خطایی وجود نداشته باشد، گفت و نگران بود که او چرخه سنگ را به اشتباه آموزش داده است.

سپس، او با دقت بیشتری به نمودار نگاه کرد.

خانم پورتر گفت: «چشم‌های من به آن صفحه و دیگر چشم‌های بزرگسالان بود و هیچ‌کس آن را ندید. “از اینکه او آن را پیدا کرده بود، متحیر شدم.”

خانم پورتر گفت که کتاب‌ها جدید هستند و کلاس او در نیمه‌ی سال تحصیلی آن‌ها را دریافت کرده است.

لیام قبل از تعطیلات زمستانی، کمی بعد از اینکه کلاسش کتاب های جدید را دریافت کرد، متوجه این اشتباه شد. خانم پورتر به لیندا کورل، رئیس علم سیستم مدارس دولتی شهرستان فاکویر، که با ناشر کتاب درسی، فایو پاندز پرس تماس گرفت، اطلاع داد.

ماه ها گذشت، اما در اوایل ماه مارس، خانم پورتر متوجه شد که فایو پاندز پرس نامه ای برای لیام نوشته و به اشتباه خود اعتراف کرده و برچسب ها و دکمه هایی را برای او ارسال کرده است. در این نامه، ناشر گفت که به لیام “افتخار” می کند.

“چه کسی می داند؟ شاید یک روز شما یک زمین‌شناس باشید که روی زمین مطالعه می‌کند، یا شاید نویسنده‌ای باشید که کتاب خود را می‌نویسد!» نامه گفت. در هر صورت، آینده شما روشن است. کار بزرگی است که به این دقت در کلاس توجه می کند.»

ناشر به درخواست نیویورک تایمز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

فایو پوندز پرس، ناشر کتاب، پس از اینکه لیام متوجه اشتباهی در یکی از کتاب های علمی شرکت شد، نامه ای فرستاد. اعتبار…دبستان پیرسون

اکنون که لیام به خاطر این یافته مورد ستایش قرار گرفته است، خانم پورتر گفت که دانش‌آموزانش در تمام کتاب‌های درسی خود به دنبال اشتباهات هستند. تا کنون، آنها چند دوره گم شده را پیدا کرده اند، اما چیزی شبیه به اشتباه چرخه سنگ نیست.

خانم پورتر، لیام را یک دانش آموز عالی با ذهنی تحلیلگر خطاب کرد. او گفت: «از بین همه دانش‌آموزان کلاس پنجم، واقعاً من را شگفت‌زده نمی‌کند که او همان کسی است که خطا را پیدا کرده است.

و به عنوان یک معلم، او گفت، درسی روشن در کشف او وجود داشت.

خانم پورتر گفت: “ما همه انسان هستیم و چه یک بزرگسال یا یک کودک، همه ما اشتباه می کنیم.” “شما نمی خواهید به اشتباهات کوچک همه اشاره کنید، اما باید افتخار کنید که چنین چیزی را گرفتید.”

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما