خروپف کردن چینی خرد شده، افشای چهره و شکایت TikTok

هیچ کس ظروف چینی را آسیاب نمی کند و به پودر ریز تبدیل می کند و مانند کوکائین آن را خرخر می کند. تکرار می‌کنم، هیچ‌کس – نه بچه‌های کلاس هفتم شما، بچه‌های نوجوانتان یا محبوب‌ترین ژنرال Z TikToker.

خوب، حل شد. کاری که مردم انجام می‌دهند این است که وانمود می‌کنند ظروف چینی را به صورت پودری خوب در می‌آورند و آن را به عنوان یک تفسیر اجتماعی در مورد اقتصاد چالش‌برانگیز اینترنت خرخر می‌کنند. مانند بسیاری از چیزهای آنلاین، چالش های اینترنتی در مورد توجه هستند. اینترنت شیرین کاری واقعاً نام بهتر و دقیق‌تری خواهد بود، زیرا این چالش‌ها معمولاً به افرادی خلاصه می‌شود که نمایش‌های گیرا و اغلب خطرناک برای نفوذ و دنبال‌کنندگان انجام می‌دهند.

در تابستان سال 2021، برخی از افراد به طور چشمگیری در حین شرکت در جعبه های پلاستیکی شیر بالا رفتند. چالش جعبه شیر. (نام چالش ها اغلب بسیار تحت اللفظی هستند.) در سال 2016، چالش نوار چسب وجود داشت که شامل چسباندن خود به صندلی و تلاش برای فرار مانند هری هودینی کم بودجه بود. چالش سطل یخ در سال 2014، جمع آوری سرمایه برای تحقیقات ALS، شاید به یاد ماندنی ترین آن دسته باشد. قابل توجه است، همچنین، با توجه به این شیرین کاری – فیلمبرداری از ریختن یک سطل آب سرد روی خود و دعوت از دوستان برای انجام همین کار و کمک مالی پشت سر هم – در واقع نتایج ملموسی داشت و میلیون ها دلار جمع آوری کرد.

اما برگردیم به خرخر کردن ظروف پودر شده. سباستین دورفی، کمدین اینترنتی و خالق TikTok با بیش از 150000 فالوور، به اصطلاح چالش چینی را اختراع کرد تا راه گسترش چالش ها در رسانه های اجتماعی را مسخره کند و ترس را در دل کسانی که بهتر از اعتماد کورکورانه به اینترنت بدانند، گسترش دهد. . این چالش ساختگی در نهایت باعث شد که حساب کاربری او، @childprogeny، از TikTok حذف شود، اما نه قبل از اینکه هشتگ #PorcelainChallenge او میلیون ها بازدید داشته باشد.

آقای دورفی، در یک مصاحبه تلفنی با تایمز، گفت که او می‌خواهد این چالش «عمداً پوچ باشد، به معنای ترسناک بودن در سطحی، اما به راحتی با هر مقدار کمی تفکر انتقادی از بین برود».

آقای دورفی، 23 ساله، گفت: «این همچنین نوعی آزمایش اجتماعی بود تا ببینیم اخبار جعلی چگونه می‌توانند منتشر شوند، حتی اگر، یا شاید به‌ویژه اگر تظاهر به صحت نداشته باشند.» او معتقد است که با این ویدئوها قصد گمراه کردن کسی را نداشته است. “در اولین ویدیو، اگر درست به خاطر بیاورم، با “آیا شما بچه ها می خواهید یک چالش جعلی درست کنید و رونق ها را به وحشت بیندازید” شروع شد؟

او دیگر به این حساب دسترسی ندارد و TikTok با او تماسی ندارد. در عوض، آقای دورفی اکنون با استفاده از یک حساب کاربری جایگزین، ویدیوهایی را روی پلتفرم پست می‌کند، جایی که مخاطبان بسیار کمتری با بیش از 4000 دنبال کننده دارد. جدیدترین ویدیوی TikTok او یک سلب مسئولیت طنز نمایشی است.

الهام بخش او از سازمان غذا و دارو بود. ماه گذشته، FDA بیانیه ای با عنوان “دستورالعملی برای خطر: چالش های رسانه های اجتماعی شامل داروها” منتشر کرد. در این نسخه، نسبت به روند خطرناکی که ظاهراً در فضای مجازی در حال پخش است، هشدار داد: مرغ NyQuil. دستور العمل شایعه شده اساساً به جوشاندن مرغ در طب سرماخوردگی خلاصه می شود. (ناگفته نماند، اما این تایید نیست. مرغ را در طب سرماخوردگی نپزید).

قبل از اینکه FDA توجه خود را به آن جلب کند، مرغ NyQuil یک جوک اینترنتی بود که بیشتر به عنوان مرغ خواب آلود شناخته می شد. BuzzFeed News گزارش داد که TikTok یک روز قبل از بیانیه FDA فقط پنج جستجو برای آن در برنامه ثبت کرده است. یک هفته بعد، این تعداد به 7000 رسید.

برای هر فردی که واقعاً صورت خود را از روی دسته‌ای از جعبه‌های شیر می‌اندازد، چالش دیگری وجود دارد که تقریباً کاملاً ساختگی است. یا، حداقل، چالشی که از این راه شروع شد. در سال 2018، چالش تاید پاد (Tide Pod Challenge) – افرادی که غلاف های مواد شوینده لباسشویی می خورند – تقریباً مانند مرغ NyQuil، به عنوان یک گگ اینترنتی شروع شد. (برخی تصور می کنند چرخش های نارنجی و آبی یک غلاف جزر و مد شبیه یک شیرینی است.)

به نظر می‌رسد توجه در رسانه‌های اجتماعی باعث می‌شود برخی افراد واقعاً غلاف‌هایی را بخورند که برای مصرف انسان مناسب نیستند. در دو هفته اول ژانویه، زمانی که این چالش به رسمیت شناخته شد، تایمز گزارش داد که مراکز کنترل سم 39 مورد از نوجوانان را ثبت کردند که غلاف های Tide را بلعیده بودند. این همان عددی بود که برای تمام سال 2016 در انجمن مراکز کنترل سم آمریکا گزارش شده بود.

با این حال، این اقتصاد توجه برای شماست. و با صحبت از توجه، رویا، یوتیوبر 23 ساله، این هفته زمانی که در نهایت چهره خود را برای بسیاری از دنبال کنندگان خود آشکار کرد، سهم خود را از آن به دست آورد. Dream یک استریمر و سازنده محتوا Minecraft با بیش از 30 میلیون مشترک در YouTube است.

چیزهای زیادی در مورد Dream وجود دارد که باید بدانید. او در سال 2019 به طور منظم پخش جریانی را شروع کرد. او در حال تقلب برای ثبت رکوردهای سرعت دویدن گرفتار شد – بازیکنان Minecraft گاهی اوقات با یکدیگر رقابت می کنند تا ببینند چه کسی می تواند بازی را سریعتر به پایان برساند – در سال 2020. (او همچنان معتقد است که این یک تصادف بوده است.) قابل توجه ترین چیز با این حال، درباره Dream این است که او هرگز چهره خود را به صورت آنلاین نشان نداد. در عوض، او همیشه با همان ماسک صورت خندان به رنگ مایل ظاهر می‌شد، پوزخند پلاستیکی همیشگی که روی صورتش نقش بسته بود.

همه اینها در 2 اکتبر تغییر کرد، زمانی که دریم، پس از پخش آنلاین رویداد در روزهای قبل، چهره خود را در یک ویدیوی یوتیوب با عنوان “سلام، من رویا هستم” نشان داد. بیش از 35 میلیون بار تماشا شده است.

واکنش ها به افشاگری متفاوت بود. اگرچه اگر زمان زیادی را در اینترنت سپری کرده باشید، احتمالاً می‌توانید پیش‌بینی کنید که این کار چگونه پیش می‌رود. برخی از مردم چهره رویا را مسخره می کردند در حالی که برخی دیگر آن را هوس کردند. دریم – که در این ویدئو گفت که نام اصلی او کلی است – از زمان افشای خود هیچ توییت یا پست جدیدی در یوتیوب منتشر نکرده است.

در همین حال، بتنی فرانکل، ستاره سابق سریال براوو “The Real Housewives of New York” که به یک کارآفرین کوکتل رژیمی تبدیل شده و به بشردوستی تبدیل شده است، کمتر مشتاق توجه آنلاین است. خانم فرانکل که در TikTok نیز طرفداران زیادی دارد، اکنون از پلتفرم به خاطر یک ژاکت کش باف پشمی شکایت کرده است. از نظر فنی بیشتر، او به دلیل استفاده ادعایی از “تصویر و شباهت” خود در تبلیغات برای یک لباس تقلبی شکایت کرده است. ویدیویی از خانم فرانکل که یک ژاکت گران قیمت را تایید می‌کند، توسط یک شرکت دیگر پاره شده و دوباره مورد استفاده قرار گرفت تا به نظر برسد که او مشتاقانه یک ژاکت کش باف پشمی بسیار ارزان‌تر را توصیه می‌کند.

خانم فرانکل در بیانیه‌ای که وکیلش در اختیار تایمز قرار داده است، گفت: «متوجه شدم که TikTok با استفاده از محتوای اختصاصی من بدون رضایت من برای فروش کالایی که من هیچ وابستگی به آن ندارم، ویدیوها را منتشر می‌کند. “من کشف کرده ام که این یک مسئله گسترده است که بر سازندگان در هر اندازه در سراسر فضا تأثیر می گذارد. این غیرقابل قبول است و من می‌خواهم صدایی برای تغییر باشم و از پلتفرم خود برای ایجاد تغییر در صنعت استفاده کنم.»

اخلاقیات داستان، چه لباس بافتنی یا چینی: شما واقعاً نمی توانید هر چیزی را که آنلاین می بینید باور کنید.


It Happened Online ستونی است که در آن بخش های بسیار خاصی از اخبار فعال و تقویت شده توسط رسانه های اجتماعی را توضیح می دهیم.

مدیسون مالون کرچر خبرنگار تایمز است. او در مورد اینترنت برای میز استایلز می نویسد. @4evrmalone

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما