جوراب شلواری، فروشگاه های رنج & WSJ

فصل خرید تعطیلات امسال حال و هوای پیش از همه‌گیری را از بین می‌برد. قفسه‌های فروشگاه‌ها مملو از وسایل است و خرده‌فروش‌ها برای جذب خریداران تخفیف‌هایی در نظر گرفته‌اند.

این بازتابی از این است که چگونه ترکیبی از غرغرهای زنجیره تامین و افزایش تقاضا برای کالاها که قیمت ها را به شدت بالاتر می برد، شروع به کاهش می کند. همچنین یکی از دلایلی است که تورم می تواند در ماه های آینده به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

خرده فروشان تا حد زیادی گزارش درآمدهای خود را برای سه ماهه سوم مالی خود به پایان رسانده اند و تصویر به طور قطعی متفاوت بوده است. والمارت،

که موضعی تهاجمی با تامین کنندگان اتخاذ کرده و خریداران پردرآمد بیشتری را جذب کرده است و میسیز،

که به نظر می رسد با وجود کاهش فروش، موجودی های خود را به خوبی مدیریت می کند، سرمایه گذاران را خشنود کرد. Best Buy هم همینطور،

که در روز سه‌شنبه گزارش کاهش فروش در فروشگاه‌های مشابه را به دلیل کاهش تقاضا برای محصولات مورد علاقه همه‌گیر مانند سینمای خانگی گزارش کرد، اما همچنان بالاتر از برآوردها بود. اما سایر خرده فروشان مانند Target و Kohl’s،

برش را انجام نداد

همه اینها نسبت به دو سال گذشته که موضوع شماره 1 برای بسیاری از خرده فروشان این بود که آیا سهام کافی برای پاسخگویی به تقاضا دارند یا خیر، بسیار فاصله دارد. این همچنین نشان می‌دهد که فشارها بر زنجیره‌های تامین تا چه حد کاهش یافته است و جریان کالاها را به سمت کسب‌وکارها سرعت می‌بخشد تا جایی که بسیاری از آنها احتمالاً آرزو می‌کنند که ای کاش اینقدر سفارش نمی‌دادند.

به عنوان مثال، ارقام وزارت بازرگانی نشان می دهد که در شش ماه منتهی به سپتامبر، واردات اسباب بازی، بازی و تجهیزات ورزشی ایالات متحده به 28.8 میلیارد دلار رسیده است. این در مقایسه با 16.2 میلیارد دلار در مدت مشابه شش ماهه سال گذشته و 17.9 میلیارد دلار در مدت مشابه در سال 2019. حتی با در نظر گرفتن افزایش قیمت ها که در مورد واردات اسباب بازی نسبتاً کم شده است، باعث می شود چیزهای زیادی به وجود بیاید. برای قرار دادن زیر درخت کریسمس تلاش کنید.

داستان خرید تعطیلات نمادی از پویایی آشکار در اقتصاد به طور کلی است. تولیدکنندگانی که در ماه گذشته توسط موسسه مدیریت عرضه مورد بررسی قرار گرفتند، 9 مورد را که کمبود داشتند، کاهش دادند. این در مقایسه با 26 سال قبل است. یکی از مواردی که از لیست خارج شد، «حمل و نقل اقیانوس» بود. اما شما می توانید تنها با نگاهی به هزینه های حمل و نقل متوجه این موضوع شوید: مشاوران حمل و نقل Drewry مستقر در لندن روز پنجشنبه گزارش دادند که قیمت حمل و نقل کانتینر در سراسر جهان در این هفته نسبت به سال گذشته 74 درصد کاهش یافته است.

کاهش محدودیت های عرضه در حال حاضر به کاهش هزینه ها کمک می کند. وزارت کار هفته گذشته گزارش داد که افزایش قیمت ها در سطح عمده فروشی در ماه اکتبر به تعدیل ادامه یافت، در حالی که قیمت واردات برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافت. قیمت‌هایی که آمریکایی‌ها برای کالاها می‌پردازند نیز شروع به کاهش کرده است، زیرا قیمت‌های مصرف‌کننده برای کالاها به استثنای غذا و انرژی در ماه اکتبر نسبت به سپتامبر کاهش یافته است.

احتمالاً چیزهای بیشتری در راه است زیرا علاوه بر کاهش مشکلات زنجیره تأمین، تمایل مصرف کنندگان به کالاها کاهش یافته است. این تا حدی به این دلیل است که چگونه تورم مقداری از قدرت هزینه را کاهش داده است، بلکه به این دلیل است که در طول همه‌گیری بسیار زیاد خرید شده است. با تعدیل تورم، ارقام وزارت بازرگانی نشان می‌دهد که فروش کالاهای ورزشی، سرگرمی‌ها، آلات موسیقی و کتاب‌فروشی‌ها طی 31 ماه از مارس 2020 تا سپتامبر امسال 23 درصد بیشتر از دوره 31 ماهه قبل بوده است.

اقتصاددانان گلدمن ساکس فکر می‌کنند که بی‌حوصلگی اختلالات زنجیره تامین، تورم را در سال پیش رو تحت تاثیر قرار خواهد داد. آنها محاسبه می‌کنند که محدودیت‌های عرضه در کالاهای بادوام بادوام اخیراً 0.6 درصد به تغییر سال به سال در معیار وزارت بازرگانی از قیمت‌های مصرف‌کننده به استثنای مواد غذایی و انرژی اضافه کرده است. تا پایان سال آینده، آنها محاسبه می کنند که به منفی 0.45 امتیاز رسیده است.

برای مصرف کنندگان، این به منزله استقبال از تسکین است. اما برای بسیاری از شرکت های مصرف کننده، به نظر نمی رسد که زندگی آسان تر شود.

به جاستین لاهارت به آدرس [email protected] بنویسید

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در 25 نوامبر 2022، نسخه چاپی ظاهر شد.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما