جمهوری خواهان با اتهامات ترامپ روبرو می شوند وفاداری یا قانون و نظم

کیفرخواست فدرال رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ، حزب جمهوری خواه – و رقبای او را برای نامزدی این حزب – در یک انتخاب جدی بین تعویق به نظام قانون و نظمی که برای نیم قرن در هویت حزب نقش محوری داشته است، گذاشته است. یک مسیر مقاومت رادیکال تر، به سمت حزب دموکرات در قدرت و به بالاترین نهادهای کشور که آقای ترامپ اکنون آن را مسخره می کند.

اینکه چگونه مردان و زنانی که به دنبال رهبری حزب در انتخابات 2024 هستند به اتهامات رئیس جمهور سابق در ماه های آینده، پیامدهای بسیار زیادی برای آینده جمهوریخواه خواهد داشت.

تا کنون، نامزدهای اعلام شده برای ریاست جمهوری که آقای ترامپ نیستند، در رابطه با کیفرخواست فدرال او در پنجشنبه گذشته به سه دسته تقسیم شده اند: کسانی که به شدت از او حمایت کرده اند و اصرار او بر اینکه این کیفرخواست وسیله ای سیاسی است برای انکار یک سفید دوم برای او. اصطلاح مجلس، مانند Vivek Ramaswamy; کسانی که آمریکایی ها را ترغیب کرده اند که این اتهامات را جدی بگیرند، مانند کریس کریستی و آسا هاچینسون. و کسانی که در هر دو اردوگاه قرار گرفته‌اند، کیفرخواست را محکوم می‌کنند، اما رای‌دهندگان را وادار می‌کنند تا از رهبری آقای ترامپ عبور کنند، مانند رون دیسانتیس و نیکی هیلی.

ترفند، برای همه رقبای آقای ترامپ، یافتن تعادل بین مهار خشم رای دهندگان اصلی حزب است که به او وفادار مانده اند و در عین حال حمایت آنها را به عنوان یک نامزد جایگزین جلب می کنند.

آقای ترامپ قرار است روز سه شنبه در دادگاه فلوریدا حاضر شود. خطر برای جمهوری خواهان، پس از شورش 6 ژانویه، این است که تشویق خشم بیش از حد می تواند به هرج و مرج منجر شود – و به چیزی که نظرسنجی ها آن را “گتویی شدن” حزب خود می نامند: محدود به وضعیت اقلیت توسط رای دهندگانی که تمایلی به رها کردن شور و حرارت ندارند. باورهایی که توسط اکثریت رد شده است.

این نکته یکشنبه توسط یک نظرسنجی جدید CBS News/YouGov آشکار شد که نشان می‌دهد 80 درصد آمریکایی‌های خارج از پایگاه اصلی رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه، خطر امنیت ملی را در مدیریت آقای ترامپ با اسناد محرمانه هسته‌ای و نظامی مشاهده می‌کنند، در حالی که تنها 38 درصد از احتمالاً جمهوری‌خواهان به خطر می‌افتند. رای دهندگان اولیه چنین خطری را تشخیص دادند.

در همان نظرسنجی، تنها 7 درصد از جمهوری‌خواهان گفتند که کیفرخواست، دیدگاه آنها را نسبت به رئیس‌جمهور سابق تغییر داده است. 14 درصد گفتند که دیدگاه هایشان برای بهتر شدن تغییر کرده است. و اکثریت، 61 درصد، گفتند که دیدگاه هایشان تغییر نخواهد کرد. بیش از سه چهارم رای دهندگان مقدماتی جمهوری خواه گفتند که این کیفرخواست ها دارای انگیزه سیاسی بوده است.

یک نظرسنجی جداگانه ABC News/Ipsos نشان داد که 61 درصد از آمریکایی‌ها این اتهامات را جدی می‌دانستند، در حالی که در آوریل که نظرسنجی‌ها درباره سوء استفاده از اسناد طبقه‌بندی شده سؤال کردند، این میزان 52 درصد بود. در میان جمهوریخواهان، 38 درصد گفتند که این اتهامات جدی هستند که از 21 درصد در بهار امسال افزایش یافته است. اما تنها حدود نیمی از آمریکایی ها گفتند که آقای ترامپ باید متهم شود، بدون تغییر نسبت به آوریل.

«رای دهندگان پایه استاندارد دوگانه را در سیاست می بینند. کاتون داوسون، رئیس سابق حزب جمهوری خواه کارولینای جنوبی و مشاور ارشد خانم هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی و سفیر ترامپ در سازمان ملل، گفت: من همچنان می‌شنوم: «چه زمانی می‌خواهند بایدن‌ها را متهم کنند؟» . اما، او افزود، “65 درصد از رای دهندگان اولیه ما فقط از این همه درام خسته شده اند و فکر می کنم به دنبال نسل جدیدی از جمهوری خواهان هستند تا ما را از بیابان خارج کنند.”

خانم هیلی این عمل متعادل کننده را مجسم کرده است و در یک بیانیه گفته است: «در کشور ما نباید عدالت را اینگونه دنبال کرد» و همچنین «زمان آن رسیده که از درام بی پایان فراتر برویم».

نزدیک‌ترین رقیب ترامپ برای نامزدی سال 2024، آقای دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، زمانی که روز جمعه به این فکر افتاد که اگر اسناد طبقه‌بندی شده را در طول این مدت دریافت می‌کرد «در یک دقیقه در دادگاه نظامی نیویورک محاکمه می‌شد» همین روحیه را داشت. خدمت او در نیروی دریایی اشاره او به هیلاری کلینتون بود – که این هفته به عنوان یک مرد جمهوری خواه بازگشته است – و سوء استفاده او از مطالب طبقه بندی شده به عنوان وزیر امور خارجه، اما معنای دوگانه واضح بود، همانطور که او گفت: «باید یک استاندارد وجود داشته باشد. عدالت در این کشور بیایید آن را بر همه اعمال کنیم.»

کسانی که رای دهندگان را به خواندن اتهامات آقای ترامپ تشویق می کنند – سوء استفاده از اسناد بسیار محرمانه در مورد برخی از حساس ترین اسرار کشور و اقدامات بعدی او برای ایجاد مانع در اجرای قانون – گروهی تنهاتر در حزب جمهوری خواه هستند. فقط دو فرماندار سابق کاندیدای ریاست جمهوری – هر دو دادستان سابق – آقای کریستی از نیوجرسی و آقای هاچینسون از آرکانزاس، با تعدادی از رهبران دیگر مانند سناتور میت رامنی از یوتا، که تنها سناتور جمهوری خواه بود که به برکناری رای داد، همسو هستند. آقای ترامپ دو بار از سمت خود برکنار شد.

اما به احتمال زیاد صدای آنها در روزهای آینده توسط رسانه ای که مشتاق است میکروفون در اختیار آنها قرار دهد تقویت خواهد شد. آقای کریستی دوشنبه شب در سی ان ان جلسه ای در تالار شهر برگزار خواهد کرد، در حالی که آقای هاچینسون، طولانی ترین لانگ شات برای این نامزدی، مصاحبه های زیادی انجام داده است.

آقای هاچینسون در مصاحبه‌ای گفت: «حزب جمهوری‌خواه نباید این پرونده را بی‌سابقه رد کند». “اینها اتهامات جدی است که هیئت منصفه دلیل احتمالی آنها را پیدا کرده است.”

صبح روز یکشنبه، ویلیام پی بار، دادستان کل سابق آقای ترامپ، در فاکس نیوز یکشنبه گفت: گفت که او “شکه شده است با توجه به میزان حساسیت این اسناد و تعداد آنها.»

“اگر حتی نیمی از آن درست باشد، او نان تست است.” آقای بار گفت. «این یک کیفرخواست بسیار مفصل است، و بسیار بسیار نفرین‌انگیز است. این ایده برای معرفی ترامپ به عنوان یک قربانی در اینجا – قربانی شکار جادوگر – مضحک است.

منتقدان آقای ترامپ نیز جذابیتی دارند که به مرکز هویت حزب می رود: قانون و نظم. جمهوری‌خواهان همچنان به دموکرات‌ها در افزایش جرایم خیابانی پس از همه‌گیری حمله می‌کنند، حتی در حالی که آنها به FBI، وزارت دادگستری، دادستان ویژه و سیستم هیئت منصفه فدرال حمله می‌کنند.

آقای کریستی در سی ان ان گفت: «اگر کنگره توانایی نظارت بر وزارت دادگستری را دارد، من آنها را تشویق کردم که این کار را قوی و منصفانه انجام دهند و همه سؤالاتی را که نیاز دارند بپرسند». اما کاری که ما نیز باید انجام دهیم این است که از افرادی که در موقعیت‌های مسئولیت هستند حساب باز کنیم و بگوییم، اگر بد رفتار کنید، باید برای آن مجازات در نظر گرفته شود. باید هزینه ای پرداخت شود.»

اما رای دهندگانی که مشتاق باور داستان های سیاه آقای ترامپ درباره یک “دولت عمیق” شرورانه، از “کمونیست ها” هستند که به نابودی آمریکا تمایل دارند، از نامزدهایی که ظاهراً رقبای آقای ترامپ هستند تشویق می شوند. برای آنها، به نظر می رسد که اگر مشکلات حقوقی رئیس جمهور سابق به کار سیاسی او پایان دهد، این محاسبات نظر رای دهندگان را جلب می کند.

“من شخصاً به همه چیزهایی که در آن کیفرخواست آمده است عمیقاً شک دارم.” آقای راماسوامی، یک کارآفرین و نویسنده ثروتمند، در برنامه CNN گفت: «وضعیت اتحادیهروز یکشنبه و افزود: «من شخصاً هیچ اعتقادی به این اتهامات مبهم ندارم.»

سایر کاندیداها کمتر صریح بودند اما به همان اندازه مایل بودند که یکپارچگی سیستم قضایی، یک سیستم را به چالش بکشند. سناتور تیم اسکات از کارولینای جنوبی گفت، “جایی که ترازو وزن می شود” در برابر محافظه کاران.

“اگر می خواهید به رئیس جمهور ترامپ برسید، باید از طریق من و 75 میلیون آمریکایی مانند من بگذرید. کری لیک، نامزد شکست خورده برای فرمانداری آریزونا، گفت و اکثر ما اعضای کارت‌دار NRA هستیم.

تعجب آورتر این بود که صداهایی در سمت راست ترامپیست که نگرانی های خود را ابراز کردند – در مورد اتهامات و تأثیر آنها بر آینده حزب جمهوری خواه. هنگامی که چارلی کرک از نقطه عطف طرفدار ترامپ در ایالات متحده آمریکا از هر نامزد جمهوری خواه دیگر برای ریاست جمهوری خواست تا در همبستگی با آقای ترامپ از رقابت کناره گیری کنند. آن کولتر، پرتاب کننده بمب جناح راست، پاسخ داد“این که چیزی نیست! من از همه جمهوری‌خواهان می‌خواهم که در همبستگی با ترامپ خودکشی کنند!» – اذعان به اینکه تجمع در اطراف رئیس جمهور سابق می تواند حزب را به فراموشی بسپارد.

مایک سرنوویچ، وکیل و تحریک کننده جناح راست، از کیفرخواست به عنوان یک «تعقیب قضایی انتخابی» انتقاد کرد، اما همچنین گفت: «ترامپ در این تله قدم گذاشت.»

نحوه واکنش حزب و نامزدهای آن در سال 2024 برای کشور و ثروت سیاسی حزب مهم است. رای‌دهنده اصلی جمهوری‌خواه ممکن است در کنار آقای ترامپ باشد، اما اکثر آمریکایی‌ها به احتمال زیاد این کار را نمی‌کنند. کلیفورد یانگ، رئیس امور عمومی ایالات متحده در شرکت نظرسنجی و بازاریابی ایپسوس اذعان کرد که این یک معضل است.

او گفت: «برای یک آمریکایی معمولی در میانه، آنها وحشت زده هستند، اما برای پایگاه، نه تنها پشتیبانی تقویت می شود، بلکه آنچه را که اتفاق می افتد باور نمی کنند.»

او افزود: “هیچ، آنها معتقدند که او در انتخابات پیروز شده است.”

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما